Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

DOHRÁNO: Ženy slaví zisk titulu, baráž rozhodne páté utkání

Vydáno dne 15. 04. 2018 (893 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711151023_zeny_17_18_doma.jpgTurnovský florbalový fanoušek se měl o víkendu znovu co ohánět. Nejprve napjatě sledoval probíhající baráž Národní ligy, která za stavu 1:1 na zápasy pokračovala v sobotu v Turnově a o den později v Praze. Dva zcela odlišné turnovské výkony rozhodly o tom, že o Národní ligu se bude hrát v pátém rozhodujícím zápase. Naopak turnovské ženy si v předstihu zajistily ligový titul a možnost postupu do 1. ligy, kterým korunovaly své celosezónní kralování v soutěži. Nabitý program pak měly také další turnovské týmy, s letošni sezónou se loučili junioři, starší žáci i elévové. Tečku za ligovou sezónou 2017/18 udělaly také dorostenky, mladší žákyně a elévky.


Sobota 14. dubna 2018

Národní liga, 3. zápas baráže

TJ Turnov - FbK Olymp Praha 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

branky: 18. Tomáš Vitásek, 26. Vojtěch Palatínus - 14. Ondřej Dušek, 19. Ondřej Štifter, 25. Ondřej Štifter, 28. Ondřej Štifter, 55. Ondřej Štifter, 56. Jakub Lipus; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 4 + Jan Havlín 5:1; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 37 - Filip Hejtík 27

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201804090720_logo_olymp.jpgPo týdnu se za stavu 1:1 na zápasy celá série baráže Národní ligy vrátila zpět do Turnova. Vítěz třetího utkání se již mohl výrazně přiblížit branám Národní ligy a Turnov k tomu mohl využít domácího prostředí. V baráži však dosud vyhrávali pouze hostující týmy a toto pravidlo platilo i nyní. Domácí chtěli až přes příliš utkání brzy rozhodnout, hosté naopak hráli s klidnou hlavou a dokázali potrestat všechny turnovské chyby. Olympu navíc hrála do karet častá vyloučení domácích a jejich špatná koncovka, která trápila turnovské střelce i v jasných gólových příležitostech. Hosté si tak z Turnova odvezli druhý bod v sérii za vítězství 7:2 a o den později již mohli v Praze sérii ukončit.

Hodnocení trenéra domácích: "Nejhorší utkání v poslední době, my jsme selhali ve všech herních činnostech. Naivní rozehrávka, špatná týmová spolupráce a neplnění taktiky, k tomu musíme přičíst tragické zakončení a náš špatný výsledek je na světe. Dostali jsme se do situace, kdy musíme další zápas vyhrát. Věřím, že zítra k utkání nastoupí úplně jiní družstvo."

Komentář trenéra hostů: "Dobře jsme vstoupili do utkání, nejvíce nás dnes mrzí neproměňovaní šancí, děkujeme soupeři a divákům za zápas a těšíme se na zítra."

Liga starších žáků, Most
TJ Turnov - SCC Semily 2:4, TJ Turnov - FBC Vipers Most 7:0, TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 3:1

1. liga dorostenek, Česká Lípa
TJ Turnov - Florbal Chomutov 2:4, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 2:8

Liga mladších žákyň, Turnov
FBC Liberec Chrastava - TJ Turnov 9:1,
TJ Turnov - FBC Wings Most 2:8, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 5:4

Neděle 15. dubna

Národní liga, 4. zápas baráže

FbK Olymp Praha -
TJ Turnov 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201804090720_logo_olymp.jpgVe čtvrtém utkání baráže již měli turnovští florbalisté nůž na krku a pro setrvání v Národní lize museli bezpodmínečně vyhrát. K tomuto nelehkému cíli je již v páté minutě nasměroval Sekyra. Následně se Olympu podařilo dvěma góly skóre otočit, ovšem Vojtěch Rondoš si přesnou tečí Matěchovi střely připravil rychlou odpověď. Turnov pak mohl jít do vedení v dvojnásobné početní výhodě, tak však i přes řadu šancí zůstala nevyužitá a první třetina tak skončila smírným výsledkem 2:2. Druhé třetině kralovali oba brankáři, tomu turnovskému ve 28. minutě musela pomoci tyčka, případně mu pomohla nepřesná zakončení o něco aktivnějších domácích. V polovině utkání si musel Olymp při hašení nebezpečné situace pomoci faulem a nařízené trestné střílení proměnil kapitán Matěcha. Jeho tým pak mohl v závěru druhé třetiny přidat čvrtou branku, ale dobře zahraná přesilovka skončila pouze výbornými zákroky domácího brankáře. Hosté si tak po dvou třetinách drželi jednobrankový náskok 3:2.
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201511230747_vitasek.jpgZávěrečné dějství přineslo pražským divákům velké drama a gólovou přetahovanou. Aktivní domácí se dočkali vyrovnání ve 47. minutě, rovněž z trestného střílení. V pokračující přesilovce si však hned za pár sekund vzali turnovští vedení zpět na svoji stranu, když se přesně trefil Sekyra. Skóre 3:4 ani tentokrát dlouho nevydrželo a v čase 47:23 bylo znovu srovnáno. V závěru třetí třetiny byli více vidět hráči Turnova, kteří se snažili utkání rozhodnout ve svůj prospěch. K tomu je v 53. minutě přiblížil zkompletovaným hattrickem Pavel Sekyra. Radost z vedení však jeho týmu  vydržela jen necelé dvě minuty a domácí se po nechytatelné ráně znovu dočkali vyrovnání. V závěru střetnutí se už oba týmy pomalu chystaly na prodloužení, když byl va čase 59:36 vyloučen jeden z domácích hráčů. S nabídnutou početní výhodou si Turnov tentokrát věděl rady a dvě sekundy před koncem se ze své pozice trefil Vitásek, který tak v poslední chvíli rozhodl o důležitém vítězství zelenočerných v poměru 5:6. Baráž se tak za stavu 2:2 přesune k rozhodujícímu utkání zpět do Turnova.


Komentář trenéra hostů p. Markse: "Děkujeme za utkání a těšíme se na pátý zápas."
Komentář trenéra domácích p. Piecha: "Vyrovnaný zápas, který rozhodla smůla těsně před koncem. Rozhodnout budeme muset v příštím zápase. Díky fanouškům za podporu."
2. liga juniorů, Jirkov
Semilsko TJ Turnov - Florbal Ústí B 3:12, Florbal Jirkov - Semilsko TJ Turnov 6:5

2. liga žen, Krupka
USk Slavie Liberec -
TJ Turnov 1:10, TJ Turnov - Florbal Teplice 5:2
Samostatný článek výjde později

Liga elévů, Liberec
K poslednímu ligovému turnaji letošní sezóny se mladí turnovští florbalisté vydali do Liberce a loučení se sezónou to v jejich podání bylo úspěšné. V zápasech s Panthers Liberec, Sokolem Koberovy a Českou Lípou byli vždy vyrovnanými soupeři a na hřišti dokázali předvádět všechny trénované dovednosti. Výborně zachytal také brankář, takže po jedné výhře a dvou jednobrankových porážkách mohli elévové odjíždět z Liberce spokojení a natěšení na další tréninky a zápasy. Poděkování patří všem rodičům za pomoc s dopravou a podporu nejen na tomto turnaji, ale také během celé sezóny.

Liga elévek, Turnov
FBC Česká Lípa - TJ Turnov 5:8, SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 5:7, TJ Turnov - TUR 9:5, TUR -
SK Bivojky Litvínov 2:4, FBC Česká Lípa - TUR 4:4


Počet komentářů: 16 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019