Dorostenky a juniorky se prezentovaly na Prague Games 2016

Vydáno dne 27. 07. 2016 (1913 přečtení), napsal Honza

Prague GamesDne 6. července jsme odjely reprezentovat náš klub na největší a nejprestižnější turnaj v ČR – PRAGUE GAMES 2016. Odehrály jsme celkem 6 utkání a nyní Vám přinášíme menší shrnutí jak to vše vypadalo.

TJ Turnov CZE vs IBK Hradec Králové CZE -  0:4

První zápas jsme hrály proti IBK Hradec Králové na hale ve Vršovicích. Vzhledem k tomu, že to byl náš první zápas, tak by se dal hodnotit spíše jako takové oťukávání a seznamování se s povrchem, na který nejsme zvyklé.Měly jsme sice několik pěkných akcí, avšak soupeřky byly na míčku silnější a aktivnější.Než jsme stačily sepnout byl konec zápasu, který skončil prohrou. http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201607271409_IMG_5057.jpg

TJ Turnov CZE vs Vendelsö IK DJ SWE – 1:4

K druhému našemu zápasu jsem nastoupily proti týmu Vendelso IK DJ ze Švédska. Náš nástup byl hodně dobrý. Rychlou útočnou hrou jsme zatlačily soupeře před vlastní branku a gól, který byl na spadnutí, stále nepřicházel. Náš nápor však neustával a kýženého, dosti kuriózního gólu se dočkáváme. Radost z naší úvodní branky na turnaji však netrvá dlouho. Švédky po ojedinělém útoku velmi rychle vyrovnávají. Poločas 1:1 je po naši předvedené hře trochu nespravedlivý. Do druhé půlky zápasu nastupujeme odhodlané rozhodnout výsledek v náš prospěch. Bohužel však po nevysvětlitelném a nezdůvodnitelném 4 minutovém herním výpadku dostáváme 3 rychlé branky od soupeře a vzhledem délce zápasů na turnaji je prakticky rozhodnuto. Výsledek 1:4 si už švédský tým, který svoji hru do druhé půle velmi zlepšil, pohlídal.

TJ Turnov CZE vs Fbk Kométa Spišská Nová Ves SVK – 2:6

Hodlám si říci, že jako do všech zápasů jsme šly i do tohoto s vervou. Našimi soupeřkami byly zkušené Slovenky. Hráčky Fbk Kométa Spišská Nová Ves. Ze začátku hry se zdály být výkony vcelku vyrovnané, ale v druhé polovině nám holky jednoznačně ukázaly kdo bude vítěz. Byly sehrané a měly přesnou a tvrdou střelu. Zápas pro nás skončil prohrou 2:6, ale určitě jsme si z něj odnesly nějaké zkušenosti. Na závěr musím podotknout, že jejich složení bylo tvořeno jednou pětkou slovenské florbalové reprezentace a dvě hráčky jedou hrát do Švédska. Takže jsme si nakonec nevedly zas tak špatně, ale vždycky je co zlepšovat.

TJ Turnov CZE vs FBŠ Jihlava CZE – 2:6

Do zápasu jsme vstoupily s nasazením a zmocnily se vedení. Bohužel pak jsme dostaly pár rychlých gólů a ty už jsme nedokázaly obrátit. Ale, nevzdaly jsme se a hrály statečně až do konce. Neměly jsme mnoho šancí v porovnání se soupeřem, takže se nám podařilo dostat za záda brankářky pouze 2 góly.  Z tohoto zápasu jsme si sice neodnhttp://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201607271409_IMG_5051.jpgesly žádný bod, za to spoustu zkušeností a konečně jsme se sehrály.

1/16 finále  - TJ Turnov CZE vs UHC Dietlikon SUI - 4:3 SN

Ve čtvrtek jsme ukázaly hru, kterou umíme. Náš tým dokázal, že na to má. Do zápasu jsme nastupovaly s nervozitou, neboť prohra by nás poslala rovnou domů. Ale, naše obavy rychle zaostaly za námi. Díky rychlému gólu ihned po buly, který za 5 vteřin dala Bajerová Barbora jsme Švýcarkám nechaly hozenou rukavici. Soupeřky v dalších 5 minutách využili našich chyb a upravily skóre na 1:2. Rozdílu jsme se nezalekly a ze standardní situace vstřelila Kateřina Vlková nádherný gól. Na 3:2 zvyšovala Lucie Veselá, parádní střelou z backhandu. Bohužel kvůli zmatku kolem naší brány jsme si nestihly přebrat všechny hráčky a skóre bylo 2 a půl minuty před koncem 3:3. Rozhodovaly samostatné nájezdy. Švýcarskou brankářku si vychutnal náš lítající Karel (Lucie Veselá) a pokusy soupeřek vychytala Tereza Bittnerová. V tomto zápase nás Terka držela po celou dobu a my ji všechny za to děkujeme.

1/8 finále – TJ Turnov CZE vs IBK Nacka Wallenstam SWE – 0:9

8. 7. 2016 V dnech Prague Games 2016 jsme měly příležitost si v 1/8 finále zahrát proti švédskému týmu IBK Nacka Wallenstam. Myslím si, že my jsme si ze hřiště vzaly spoustu použitelných zkušeností do nové sezony, která nás v září znovu čeká a to i po prohře 9:0. Bohužel proti švédskému týmu jsme neměly moc šancí, ale i tak jsme hrály srdcem a bojovaly až do posledních vteřin. V útočném pásmu to bylo dobré, jen nám nedaly moc příležitostí vystřelit na švédskou branku.Nutno podotknout, že uvedený soupeř se dostal až do samotného finále. V obraně nás velmi potěšila hráčka číslo 93 Natálie Fejfarová, která bojovala ze všech sil, hlava nehlava. Dále bychom také poděkovaly hráčce číslo 8 - (Miroslava Nováková), která nám přišla na turnaj pomoci z pražského týmu. A zároveň chceme poděkovat trenérům za pevné nervy, velkou naději a důvěru v nás, při zápasech na tomto turnaji i mimo něj. Děkujeme

SESTAVA: Bittnerová Tereza, Bittnerová Karolína, Koťátková Karolína, Svobodová Kateřina, Vacíková Kateřina, Veselá Lucie, Konopková Michaela, Fejfarová Natálie, Fišerová Johana, Bajerová Barbora, Vlková Kateřina,Miroslava Nováková.

Trenéři : Urbanová Marcela a Fišera Pavel

Jako tým a klub jsme se také zúčastnily kampaně – NE ŠIKANĚ !

Počet komentářů: 62 | Přidat komentář