Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Dušan Iker: Bylo správné rozhodnutí pracovat s mládeží

Vydáno dne 30. 12. 2017 (1168 přečtení), napsal Dan
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201709201432_20_let.pngV rámci výročí dvaceti let od založení klubu vám přinášíme seriál rozhovorů s osobnostmi turnovské florbalu. Na Jardu Kobrleho a Romana Bukovana dnes naváže Dušan Iker, který také pamatuje začátky turnovského florbalu. Na jeho působení nejen ve florbale jsme se zeptali v následujícím rozhovoru.Ahoj Dušane, jak již bylo zmíněno, patříš také mezi „otce“ turnovského florbalu, jak si vnímal začátky? Jaké funkce jsi, mimo hráče, zastával?

Ahoj.

Já bych nepsal, že patřím mezi „otce“ turnovského florbalu, možná pouze věkem 😊. Mé začátky s florbalem sice začínají ve stejné době jako založení 1. JV Vlastibořice, ale k florbalu jsem přičichl v Liberci na VŠ a s klukama z JV jsem si chodil udělat společnou žízeň před víkendovou zábavou 😊. Funkce? Např. řidiče, protože moc lidí v té době auto nemělo (smích). Do řízení chodu jsem se snažil spíše nezasahovat, protože jsem měl mnoho dalších aktivit, které s florbalem nesouvisely. Pouze jsem se vždy klukům snažil poradit co by to chtělo. Ale začátky pro kluky nebyli vůbec jednoduché.

Jaké byly florbalové začátky z pohledu hráče?

Jak jsem psal výše. Začínal jsem v LBC za tým METAFO, které hrálo v té době 4. ligu. Neměl jsem problém s pohybem, ale chvíli mi trvalo zvyknout si na míček. Přece jen jsme byl vesnický kluk zvyklý na rybníkový hokej 😊. Bude to znít trošku hloupě, ale naštěstí se tým rozpadl a na další sezónu jsem se dostal do B týmu CrazyBoys. Tady jsem si zahrál s klukama jako byl Nesměrák, Garčar a můj hlavní nahrávač na góly Jirka Hypš.

Kdy jsi opustil florbal? Sleduješ ještě výsledky klubu a florbalu obecně?
Ligový florbal jsem opustil po sezóně 2004, kdy jsem se chtěl kvalitně připravit na svou hlavní sportovní aktivitu a florbal byl v tu chvíli velice nebezpečný s ohledem na zranění. Prostě všechno co má ve svém názvu „bal“ skrývá velké riziko 😊.Výsledky v současnosti sleduji velice sporadicky. Prostě nějak není čas na všechno.

Mezi mantinely už pobíhá tvůj syn, objevil florbal sám nebo si ho musel popíchnout? 😊

Nemusel. Občas jsem si šel zahrát RAFL do Boleslavi a on jezdil se mnou, kde jsme spolu trochu blbli. Docela mu to šlo, tak jsem ho začal vozit na tréninky prcků do Turnova a jeho to bavilo.

Kde jsi viděl klub za dvacet let?

Nad tím jsme v počátku tisíciletí vůbec nepřemýšleli. Hlavní byla zábava a následné vyhodnocení, v počátku hodně prohraných zápasů, někde na zábavě  :D. Bylo správné rozhodnutí, že 1. JV přešlo pod TJ a začalo se pracovat s mládeží.

Kde vidíš teď klub za dvacet let?
Rád bych ho viděl v Extralize a pár hráčů v reprezentaci 😊

Co by si popřál k výročí? 

Aby měl florbal v rámci TJ stále silnější postavení. Ve vedení kvalitní lidi, kteří vědí co chtějí, pro florbal udělají maximum a nebudou se bát dát si za cíl ty nejvyšší mety.Také bych přál kvalitní trenéry, kteří dokážou dnešní mládež alespoň na chvíli odtrhnout od IT vymožeností. 😊.

Počet komentářů: 62 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019