Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Elévové a mladší žáci mají za sebou netradiční tréninky

Vydáno dne 18. 03. 2016 (1553 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201603181806_fotbal.pngRodiče našich nejmladších hráčů jistě postřehli, že v únoru a v březnu měli některé tréninky jejich ratolestí trochu jinou podobu. Po vzoru velkých klubů se trenéři elévů a mladších žáků rozhodli svým svěřencům nabídnout náplň tréninků ze zcela odlišných sportovních odvětví. Na programu tak místo florbalu byly fotbal, atletika a gymnastika.Elévové a mladší žáci si tak v únoru a v břenu vyzkoušeli fotbalový, atletický a gymnastický trénink. S gymnastikou budou navíc mladé turnovské naděje pokračovat i nadále cca jednou za čtrnáct dní. „ O propojení našich tréninků s dalšími sporty jsme uvažovali již na podzim, ale až začátkem února se nám podařilo vše doladit. Tato doba je ideální vzhledem k přestávkám fotbalových a atletických soutěží a i nám se termín v polovině sezóny zdá jako ideální pro rozbití tréninkového stereotypu.“ uvedl v krátkém rozhovoru šéftrenér florbalového oddílu Jan Kovář.

Nejprve si ve dvou tréninkových jednotkách mladí turnovští hráči vyzkoušeli fotbal. Poděkování za realizaci tréninků patří trenérovi mládeže FKP Turnov Aleši Krejčíkovi, který klukům kromě pestré úvodní části přiblížil také základní techniku vedení míče. O týden později naopak naši trenéři zavítali na trénink mladých fotbalistů. Ve spolupráci s TJ Sokol Turnov následně proběhl a nadále i probíhají gymnastické průpravné tréninky v sokolovně vedle sportovní haly. Děti se zde seznamují se základními gymnastickými cviky a rozvijí tak svoji obratnost. Začátkem března pak celý blok netradičních tréninků zakončila tréninková jednotka atletiky, kterou s dětmi vedl šéftrenér AC Turnov a sportovní přípravy na ZŠ Skálova Tomáš Krištof. Pro mladé florbalisty šlo asi o nejnáročnější trénink, ve kterém se asi ani na chvilku nezastavili.

„Celý tento blok přesně zapadá do naší koncepce výchovy mládeže, neboť splňuje naše cíle ohledně všestranného rozvoje. S dětmi se jiným sportům samozřejmě věnujeme po celý rok, ale možnost absolvovat zcela jiný druh tréninku a s jinými trenéry je pro děti větším zpestřením. Velmi děkujeme trenérům z FKP Turnov, AC Turnov a Sokolu Turnov za ochotu a spolupráci. V budoucnu bychom chtěli v tomto modelu pokračovat a rozšířit jej na další pohybové aktivity a ostatní mládežnické týmy,“ doplnil k prvnímu bloku netradičních tréninků Jan Kovář.

Oddíl florbalu v oblasti metodiky nadále spolupracuje s Českou Florbalovou Unii a proto na některých trénincích můžete vidět i regionálního metodika, který pomáhá našim trenérům v rozvojích jejich tréninkových metod a postupů.Počet komentářů: 87 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019