Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Glosa: Objevování slepých uliček

Vydáno dne 02. 10. 2018 (218 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201703200728_IMG_8190.jpgSvému synovi říkám, že se velká vítězství musí hned následující západ potvrdit, jinak navždy ztratí svoji velikost a význam. To se florbalistům po skvělém výkonu a zápasu s Českou Lípou nepodařilo.


Ale alespoň se v neděli objevily slepé cesty. Viděl jsem dva turnovské trenéry, kteří při každém druhém rozhodnutí rozhodčího kroutili hlavou, nebo ho rovnou slovně napadali. Viděl jsem dva turnovské hrající trenéry a zároveň jednoho kapitána, kteří neovládli  své emoce  a přestali koučovat svůj tým a táhnout ho cílevědomě za vítězstvím.  Navíc jeden z nich dostal osobní trest na 10 min v době. kdy měl jako tahoun týmu přispět k obratu zpět k jasně vyhratelnému zápasu.

A nejhorší na tom všem bylo, že je sledovali :

- z hlediště mládežníci, kteří se přišli podívat na své vzory a skvělé florbalisty

- z lavičky příležitostně nastupující mládežníci - budoucí nástupci, které díky svému "nekoučování" pánové  skoro nepustili do zápasu

- ze hřiště jejich spoluhráči, kteří marně čekali na radu trenérů, jejich potřebný nadhled a impuls změny

- z hlediště diváci, kterým při sledování toho všeho nezbylo  nic jiného, než být smutní ( možná se i stydět)  z výkonu svého mužstva a přístupu jeho klíčových osobností k druhé polovině zápasu.

Věřím však, že se skvělý oddíl a jeho výkladní skříň - mužstvo A - poučí a že se stejného chování  nedočkáme při důležitějších zápasech.

Ing. Milan HejdukPočet komentářů: 2 | Přidat komentář


  MS ve florbale 2018

  Následující zápas

14. kolo Národní ligy

vs.29. listopadu 2018

20:30 Jedenácka VS Praha

ONLINE

  TÝDEN FLORBALU


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  1. liga žen

13. kolo 1. ligy žen

vs.15. prosince 2018

20:00 SH TJ Turnov

ONLINE

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2018