Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Jaroslav Marks: V hodnocení oddílu jsem se nemýlil

Vydáno dne 09. 09. 2016 (2001 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201609091114_marks_3.jpgDo nové sezóny vstupuje florbalový oddíl TJ Turnov s výraznou posilou trenérského týmu. Funkci šéftrenéra mládeže převzal v polovině prázdnin Jaroslav Marks, který bude zároveň působit také u mužského týmu v Národní lize. Jaké jsou jeho první dojmy a vyhlídky do letošní sezóny se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru.


http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201609091110_marks_1.jpgJardo, mohl bys v úvodu našeho rozhovoru našim čtenářům v krátkosti přiblížit svůj dosavadní florbalový život?

Na tuto otázku jsem nedávno odpovídal jednomu studentovi, který sbírá podklady pro svoji bakalářskou práci a rozhovor trval 2 hodiny. Takže zvolím stručnou variantu:

Poprvé jsem florbal viděl v roce 1992, od roku 1993 jsem začal s trénováním. Byl to můj „mateřský“ oddíl TJ Sokol Jaroměř. V roce 1994 jsem byl jmenován historicky prvním trenérem reprezentace ČR mužů, kde jsem působil do roku 1998. Potom jsem trénoval reprezentaci ČR juniorů a žen. Od roku 2009 působím na Slovensku, kde jsem měl na starosti celou ženskou složku, od letošní sezóny již jen juniorky. Jako trenér jsem absolvoval 15 MS a mám za sebou cca 170 mezistátních zápasů. Mimo reprezentaci jsem působil u různých oddílů a trénoval nejrůznější kategorie. Od roku 2002 jsem působil jako sekretář ČFbU, později jsem pracoval ve funkci Metodika ČFbU. Stále pracuji ve výboru KrPFbU v Ligové komisi.

Považuješ zisk bronzových medailí z JMS za svůj největší trenérský úspěch?

Protože to byla první medaile pro ČR, tak asi ano. Ale podobně si vážím 4. místa z MS mužů v roce 1996, 4. místa na MS žen z roku 2009. Samozřejmě mám radost a vážím si jakéhokoliv úspěchu, který se mému družstvu podaří, bez ohledu na soutěž a kategorii.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201609091110_marks_2.jpg

Jak se trenér s tak velkými mezinárodními zkušenostmi ocitl v srdci Českého ráje a s jakým očekáváním do Turnova přicházíš?

Za dobu mého působení metodika, jsem se seznámil i s turnovským oddílem a ten na mě zapůsobil výborným dojmem.  Především to byli trenéři, kteří měli správný přístup k trénování mládeže. Můj přínos oddílu by měl být především vzhledem k mládeži, kde se budu snažit vychovávat děti ke sportu jako takovému samozřejmě se zaměřením na florbal. Dospělým kategoriím bych chtěl pomoci k lepším výsledkům.

V našem klubu převezmeš pozici šéftrenéra, jaká bude tvá role na této pozici a jaká je tvá vize?

Moje práce bude rozdělena na dvě části, které ale spolu souvisí: jednak to bude vzdělávání trenérů a moje pomoc při vedení tréninků a dále pomoc při zlepšování hráčů ve florbalových dovednostech

Už jsi dokázal během měsíčního působení, ve kterém ses již účastnil letního soustředění, načerpat nějaké postřehy z našeho klubu?

Mým hlavním postřehem je, že jsem se v hodnocení oddílu nemýlil a těším se na další práci.

Kromě mládeže budeš působit také u mužského A týmu, který se připravuje na třetí sezónu v Národní lize. Podařilo se ti již hráče blíže poznat a je možné v tuto chvíli odhadnout týmové přednosti a případně si stanovit sezónní cíle?

S muži jsem absolvoval zatím jen několik tréninků, a proto je na nějaké hodnocení příliš brzo. Předzávodní období neproběhlo zcela ideálně (družstvo nebylo zcela kompletní), ale snad vše doženeme v následující době. V základní části soutěže se budeme připravovat na play-off, kde bude naším cílem bojovat o postup.

Co čeká Jardu Markse v nejbližších dnech, těsně před startem ligové sezóny?

Mám před sebou několik úkolů: Zpracovat metodiku činnosti jednotlivých kategorií, připravit roční tréninkové plány. V dětských kategoriích připravit a provést schůzku s rodiči a celkově rozběhnout novou sezón.

            

             

-      

 Počet komentářů: 64 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019