Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Kapitán Matěcha: Naše cíle se zase posouvají o kousek výš

Vydáno dne 24. 05. 2015 (1791 přečtení), napsal Dan
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201406241704_IMG_9458.jpgNení to tak dlouho, co sezonu uzavřela všechna družstva a mužský tým už začal přípravu na tu další. Konečné sedmé místo po základní části a těsné vypadnutí v první kole play off s do té doby suverénním Chomutovem je ale slušným příslibem do budoucna. Jaká byla uplynulá sezona? Co se povedlo a co naopak ne? Jaké plány jsou na tu další? To se dozvíte v následujícím rozhovoru s kapitánem Štěpánem Matěchou.Ahoj Štěpáne. Před sezonou 14/15 na nás čekala velká neznámá v podobě Národní ligy. Jak probíhaly přípravy na tuto novou soutěž?

Do sezony jsme vstupovali s velkým očekáváním, ale zároveň jsme moc nevěděli, co nás bude čekat. Nová liga, spoustu nových soupeřů, možnost hrát play off nebo naopak nepříjemné play down atd. Chtěli jsme tomu přizpůsobit přípravu a změnit určité věci, což se bohužel z mého pohledu ne úplně povedlo. Začátek soutěže proto nebyl ideální, ale nakonec může sezonu hodnotit kladně.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201505242111_matecha_2.jpgI přes kladné hodnocení sezony, nemyslíš si, že tehdejší kádr měl na to, minimálně v základní části, být na lepším, než konečném sedmém místě?

Určitě byla šance na lepší než sedmé místo, bohužel naše výkony byly jako den a noc. Určité zápasy jsme odehráli velice dobře a některé zas naprosto tragicky. Nenapomohl tomu ani náš úzký kádr, ze kterého když někdo vypadl vlivem nemoci nebo zranění, tak to byl problém.

Přišli úplně nový hráči jako Matys nebo Vitásek. Z juniorů se prosadil Hejduk, Havlín, Seidl a brankář Kvíčala. V průběhu sezony se z hostování vrátil Bursa. Jak si byl spokojený s herním projevem nově příchozích hráčů?

Před sezónou se nám značně obměnil kádr, prakticky to byla taková druhá vlna zbrusu nového týmu, co tu tvoříme. Možná i proto byly výkony v základní části jak na houpačce, než si to všechno sedlo. Každopádně kluci výborně zapadli, jak povahově tak herně. Myslím, že do budoucna máme na čem stavět.

Přejděme k play off. Co si myslíš, že rozhodlo sérii ve prospěch Chomutova?

Věděli jsme, že pokud bude hrát jednoduše a budeme na 100% plnit pokyny, tak máme šanci uspět. Bohužel se nám to povedlo jen první tři utkání a to bylo málo. Dále pak rozhodla kondiční připravenost a šíře kádru, v tomto jsme se Chomutovu nemohli rovnat a v závěru série to bylo jasně vidět.

Co říkáš na diváckou atmosféru, během sezony, ale hlavně při play off? Myslíš si, že turnovský florbal nabývá na popularitě i u „laické“ veřejnosti? Celou sezonu chodilo průměrně více jak 70 lidí na zápas, na play off více jak 220!

Atmosféra při play off byla naprosto fantastická, nikdo asi nečekal jaké „peklo“ může v naší hale nastat. Teď už to víme a budeme se snažit, aby takových zápasů bylo v příští sezóně co nejvíce. Jinak těžko říct, jestli i u laické veřejnosti, trochu asi ano. Hlavní je, aby podpora začínala napříč všemi kategoriemi v klubu.

Můžeš nám shrnout, co se v sezoně 14/15 povedlo a co naopak ne?

Povedlo se postoupit do play off a sehrát výbornou sérii s Chomutovem. Nepovedlo se spoustu zápasů v základní části. Ale za nejdůležitější věc považuji, že se nám podařil sestavit tým, který ukáže svůj potenciál až v letošní sezóně.

Přejděme do sezony následující. Máme za sebou týden letní přípravy. Jak si zatím spokojen? Připojila se už, nebo připojí, nějaká nová jména?

Zatím je to trochu narušeno zkouškovým obdobím na VŠ, takže se nemohou všichni zapojit na 100%. Přesto můžu říct, že to zatím vypadá na nejlepší přípravu, co tu kdy byla. Co se týká nových tváří, tak se zatím zapojili mladí kluci z juniorů. Dále pak jednáme o příchodu určitých hráčů, kteří by měli posílit náš tým.

Spekuluje se o příchodu nového hlavního trenéra. Můžeš nám tuto informaci potvrdit nebo vyvrátit? Případně, o koho se jedná?

Všichni víme, že posílení realizačního týmu je naprosto nezbytné. Takže můžu potvrdit, že se snažíme přivést nového trenéra, který pomůže náš tým posunout zase o kousek výš. Všechno je zatím v jednání, takže jméno ještě neprozradím.

Závěrečná otázka. Řekni nám, jaké jsou cíle pro letošní sezonu?

V loňské sezóně bylo cílem play off, vzhledem k tomu, že národní liga byla zcela nová soutěž, tak jsme moc nevěděli jak velký nebo malý je to cíl. Letos už to víme a naše cíle se zase posouvají o kousek výš, jako každý rok. Základ určitě bude odehrát dobře základní část a být mezi prvními osmi. Pak už se může stát cokoli, play off je jiná soutěž, což jsme si letos ověřili. Očekávám, že klubovým cílem bude vylepšit loňské výsledky, což by měl být postup do semifinále. Když bych mluvil jen za hráče, tak cíl máme ještě malinko vyšší (smích).Počet komentářů: 44 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019