Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Kapitán turnovských florbalistů: " Cílem letošní sezony by mělo být play off"

Vydáno dne 24. 06. 2014 (1975 přečtení), napsal Honza
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201406241704_IMG_9458.jpgTurnovští florbalisté se po svém jarním postupu ze druhé ligy již pilně připravují na své účinkování v Národní lize. Na premiérový start v této soutěži se těší také kapitán mužského týmu a vítěz kanadského bodování loňské sezony Štěpán Matěcha, kterého jsme v právě probíhající letní přípravě požádali o krátký rozhovor. V následujícím článku se tak dozvíte jaké cíle si do nadcházející sezóny turnovský kapitán vytyčil a na co se nejvíce těší.  Nezapoměl zmínit ani jména nových posil.


Ahoj Štěpáne, nejprve se vraťme k uplynulé sezóně, ve které jste obsadili konečné páté místo. Jak teď, s odstupem času, hodnotíš loňské tažení druhou ligou?

Do sezony jsme vstupovali jako nováček, takže jsme moc nevěděli co nás bude čekat. Přesto jsme věřili, že máme tým na to, abychom postoupili a to se potvrdilo. Určitě se v mnoha zápasech projevila nezkušenost, když jsme poztráceli hodně zbytečných bodů. Zároveň, ale i vnitřní síla kterou tenhle tým má, protože jsme dokázali otočit spoustu takřka prohraných zápasů. Takže když srovnám všechny plusy a mínusy, tak páté místo bereme.

Předsezonní cíle se vám tedy podařilo splnit? http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201406241710_1-15.jpg

Cíl se podařilo splnit a myslím, že pro turnovský florbal je to veliký úspěch. A zároveň je to závazek abychom to potvrdili v Národní lize, což bude ještě důležitější, ale zároveň těžší.

Prakticky v celé sezóně jste se mohli opřít o přesilové hry, v této dovednosti jste patřili k vůbec nejlepším v lize, co dalšího vám pomohlo v dobytí konečné pozice? 

Hlavní zbraní byly určitě přesilové hry v kterých jsme si věřili. Při přesilovce je hrozně důležitý, aby si těch pět hráčů sedlo a každý věděl jaký je jeho úkol a to se nám povedlo ideálně. Jako další věc bych asi uvedl semknutost týmu, který chtěl vyhrát ať se dařilo či nikoli.

Ke konečnému postupu jsi přidal také individuální úspěch v podobě vítězství v kanadském bodování, šlo z tvého pohledu o ojedinělou sezónu nebo se podobně luxusních čísel dočkáme i v příštích letech?

Florbal je týmový sport, takže musím poděkovat svým spoluhráčům, bez kterých by to nešlo a určitě bych nezvítězil. A samozřejmě se budu v příští sezoně snažit co to půjde, abychom byli úspěšný hlavně jako tým. Každý individuální úspěch je jenom příjemný bonus, který potěší, ale zápasy nevyhrává a my všichni vyhrávat chceme. J

 Nelákalo tě po úspěšném ročníku zkusit štěstí opět v extralize, nabídky jistě byly?

Abych řekl pravdu, tak lákalo. Nabídky byly jak z extraligy, tak první ligy, ale čím víc jsem o tom přemýšlel, tím méně mně to přišlo reálné hlavně z časových důvodů. A taky proto, že florbal už pro mě není taková priorita jako dřív. Chci se florbalem hlavně bavit a užívat si v dobrém kolektivu, takže zůstat v Turnově byla ideální volba. Tým co tady máme má určitě potenciál, takže doufám, že se budeme rok od roku zlepšovat.

Nyní se přesuňme do současnosti, v jaké fázi se nachází příprava mužstva pro příští ročník?

Momentálně lámeme rekordy venku na atletickém stadionu a už se těšíme do haly.

S postupem do vyšší soutěže se zvýší především kvalita soupeřů, zvýší se proto i kvalita turnovského týmů nebo zůstane beze změn?

Posílení a rozšíření kádru je jeden z mála úkolů na kterém pracujeme. Bohužel to není nic snadného, vzhledem k tomu, že zde na severu je spoustu jiných klubů, takže je o jakéhokoli volného hráče velký boj. Přesto doufám, že se nám podaří posílit takovým způsobem aby to bylo na hřišti znát.

Můžeš již případně prozradit konkrétní jména?

Z Liberce se vracejí odchovanci Adam Erler a Pavel Němeček. Kluci skončili v juniorech, kde patřili k tahounům týmu, takže doufám, že u nás to bude platit zrovna tak. Dále pak jednáme ještě s dvěma až třemi hráči, ale jak to dopadne a kdo se nakonec objeví v našem dresu si musíme ještě pár dní počkat.

Pokud se začneme dívat do budoucnosti, máte již s týmem představu o cílech do nadcházející sezóny, ve které budete prvně startovat v Národní lize?

Všichni jsme se shodli, že cílem letošní sezony by mělo být play off. Jak to bude doopravdy ukáže až čas a první zápasy. Ale vzhledem k tomu, že očekávám podobné cíle u všech týmů, tak to nebude nic snadného.

Na co se v sezoně 2014/2015 bude Štěpán Matěcha nejvíce těšit a na co by nalákal diváky?

Možnost hrát play off je asi největším lákadlem, takže pokud se nám to povede, tak na to se těším nejvíc. A samozřejmě na všechny domácí zápasy, protože v taková atmosféře co předvádějí naši fanoušci je radost hrát. Tímto bych je chtěl poprosit, aby chodili v co největším počtu a pomohli nám jako loni. J

Vzkaz pro mladé hráče a hráčky?

I z Turnova vede cesta do extraligy a dál, takže je jen na Vás, jak budete pilný a poctivý na tréninku. 

Štěpáne, děkujeme ti za rozhovor a do letní přípravy přejeme mnoho sil.  Čtenářúm a turnovským fanouškům připomínáme, že turnovský tým vstoupí do Národní ligy 20. září domácím zápasem s Athletics Praha. Kromě nádechu premiéry v Národní lize přinese toto utkání i malou pikantnost, o které bude další článek, proto sledujte náš web.

 Počet komentářů: 33 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019