Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Martin Fanta: Florbal jsem nikdy neopustil a nikdy neopustím, je to láska na celý život.

Vydáno dne 31. 01. 2018 (1172 přečtení), napsal Honza
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201709201432_20_let.pngOslavy dvacátých narozenin našeho florbalového oddílu se kvapem blíží a již 25. února se budou moci všichni turnovští florbalisté sejít a oslavit toto významné jubileum. V seriálu našich rozhovorů s nejvýznamnějšími osobnostmi historie turnovského florbalu dnes budeme pokračovat krátkým povídáním s Martinem Fantou, který stál u samých kořenů florbalu v regionu.


Ahoj Martine, pro většinu současných hráčů jsi už spíš neznámý, můžeš se nám v krátkosti představit a říci, jak si vnímal začátky florbalu v Turnově a dělal si něco jiného kromě hraní?

Začátky florbalu v Turnově: "kde začít"... No, můžu říci, že jsem byl u zrození florbalu v Turnově, protože opravdový začátek florbalu, tedy co se týká Turnova, se datuje už do roku 1996, kdy jsem byl u založení prvního florbalového klubu, který byl registrován ČFbU. Tento klub se nazýval HAWKS Turnov (tenkrát jsme hráli nejnižší ligu). ČFbU byla trochu jiná, než je tomu nyní. Hráli jsme třeba proti Bohemians Praha, Pulsklima Česká Lípa, Slavia Liberec, Louny, atd. V té době jsem byl brankář. Když měl začít další ročník ligy, tak jsme se dozvěděli, že by proti nám měl hrát tým Vlastibořic (pro ty kdo nevědí, vesnice kousek od zámku Sychrov). A tak jsme si s nimi domluvili přátelské utkání. A na tom přáteláku jsem se rozhodl, ještě s mým starším bratrem, že přestoupíme do Vlastibořic. Za Vlastibořice v té době hráli Roman Bukovan, Petr Brož, Lukáš Holeček, Karel Fiala, Jarda Kobrle, atd. Byla to parta fajn kluků, a tak jsme šli k nim. Tam jsme, pokud se nemýlím, hráli jednu sezónu jako Vlastibořice. A jelikož jsme chtěli hrát opravdu na úrovni, bylo potřeba vymyslet, kde trénovat a zároveň, kde hrát zápasy. A tak se zrodil nápad vstoupit pod TJ TURNOV to znamenalo jít na valnou hromadu společně s ostatními členy TJ TURNOV a představit náš tým jako takový. Na valnou hromadu jsem byl vybrán já a Roman Bukovan (Buky), jakož to mluvčí. Tam se zrodil florbalový tým TJ TURNOV. Jen vzpomenu, jeden dotaz na nás byl od jedné starší sokolnice - jestli jim těma hokejkama nepoškrábeme palubovku, to by opravdu nechtěli. A také jsme museli slíbit, že rozšíříme členskou základnu a to jsme učinili.

Jaké byly florbalové začátky z pohledu hráče?

Na začátky vzpomínám rád. Byly to krásné chvíle, i když to bylo někdy dost složité, protože florbal byl ještě málo známý sport.

Kdy jsi opustil florbal? Sleduješ ještě výsledky klubu a florbalu obecně?

Florbal jsem nikdy neopustil a nikdy neopustím, je to láska na celý život. Jakmile jednou chytíš florbalku do ruky a chytne tě to, tak už tě to nepustí :) Výsledky klubu stále sleduji a musím říct, že Radim Kolomazník odvedl pořádný kus dobré práce a nejen on, všichni co se kolem Turnovského florbalu motají.

Kde jsi viděl klub za dvacet let?

Tak určitěěě :) jsem ho neviděl tam, kde je teď (Národní liga).

Kde vidíš teď klub za dvacet let?

Minimálně tam, kde je teď.

Co by jsi popřál k výročí?

K výročí bych popřál i nadále trvající úspěch, optimismus, spoustu energie, elánu a radosti z dosažených úspěchů.Počet komentářů: 56 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019