Muži mají i přes porážku jistotu PLAY OFF!

Vydáno dne 09. 02. 2015 (1520 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410122233_DSC_0336.jpgK souboji o třetí příčku museli naši florbalisté cestovat tuto neděli až do dalekých Českých Budějovic, kde je čekalo poslední venkovní utkání základní části. Trenéři museli znovu oželet účast několika hráčů základní sestavy, ale i tak dokázali jejich svěřenci sehrát se soupeřem, i přes hrozivě vypadající výsledek, vyrovnané utkání. Koncovka však patřila domácím a po druhé porážce v řadě tak Turnov klesl až na sedmé místo tabulky.

Ilustrační foto: Jan Láska

21. kolo, 8. února

FBC Štíři České Budějovice – TJ Turnov 9:3 (0:0, 3:0, 6:3)

branky (asistence): 49:01 Štěpán Matěcha (Adam Erler), 49:16 Marek Pala (Antonín Palatínus), 57:32 Tomáš Vitásek (Štěpán Matěcha)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410070828_image.jpgOba soupeři si díky výsledkům ostatních zápasů předčasně zajistili pozice v play off, stále však zůstával ve hře boj o první čtyřku, zaručující lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů. Zápas proto začal z obou stran velmi opatrně a oba soupeři spoléhali především na bezchybnou obranu. První šanci k vážnějšímu ohrožení domácí branky dostali hosté v sedmé minutě, jejich přesilové hře však chyběl moment překvapení a hlavně častější střelba. Změnu skóre nepřinesla ani početní výhoda na druhé straně na konci jedenácté minuty, i když domácí v ní byli více nebezpeční. Trochu vzruchu se diváci dočkali až ke konci prvního dějství, slibné šance na obou stranách však výbornými zákroky zlikvidovali brankáři a po první třetině tak svítilo na tabuli nerozhodné skóre 0:0.

Pokračovat ve výkonu z první třetiny, s tímto cílem vstupovali turnovští florbalisté do druhé dvacetiminutovky. Tento plán se jim ale podařilo plnit jen do poloviny zápasu, kdy se začala objevovat mírná převaha domácích. Těm se ve třicáté páté minutě podařilo díky důrazu před brankářem Suchomelem vstřelit první branku utkání. Hned po následném vhazovaní navíc přidali druhou ránu, když rychlou přihrávkou překvapili obranu hostů a pro volného hráče již nebylo problémem zakončit. Z ledové sprchy se mohli turnovští oklepat o tři minuty později, proti vyložené gólové šanci se však bravurním zákrokem vytáhl domácí brankář, který tak mohl sledovat vlnící se síť na druhé straně. Jeho spoluhráči totiž hned v následném útoku dostali šanci v podobě volného úderu, na který byl díky zcela zakrytému výhledu brankář Suchomel krátký. Místo snížení na 2:1 tak musel jeho tým skousnout třetí inkasovanou branku. Po druhé třetině tak šli za stavu 3:0 do šaten o mnoho spokojenější domácí florbalisté.

Začátek třetí třetiny patřil florbalistům Turnova, kteří se kýžené kontaktní branky konečně dočkali v padesáté minutě, kdy se z volného úderu přesně do černého trefil Matěcha. O pár sekund později se jeho spoluhráčům navíc podařilo využít rychlého přečíslení a výsledkem byla druhá turnovská branka. Zelenočerní tak byli za stavu 3:2 rázem zpět ve hře a na vyrovnávací branku měli ještě téměř deset minut. Domácí se proto museli bránit častější střelbě svého soupeře, kterého se jim podařilo brzdit rychlými brejky. Po jednom z nich byl sedm minut před koncem vyloučen jeden z turnovských hráčů a domácím se tak naskytla velká možnost k pojištění svého náskoku. Bránící čtveřice dlouho odolávala, ale na milimetrovou přihrávku na střelu do prázdné branky už byla krátká a necelé čtyři minuty před třetí sirénou tak Štíři vedli znovu o dvě branky. Tento gól se ukázal jako rozhodující, turnovští hráči se z této rány pod pás už nedokázali oklepat a ve zbylých minutách po chybách v rozhozené obraně, v dalším oslabení a při hře bez brankáře ještě pětkrát inkasovali. Kosmeticky pak upravil za hosty skóre Tomáš Vitásek. Turnovští florbalisté tak po vyrovnaném průběhu, ale po nezvládnutém závěru zápasu podlehli domácím Štírům 9:3 a v tabulce klesli na sedmé místo. Už teď je tedy jasné, že naši florbalisté budou sérii prvního kola play off začínat na hřišti soupeře. Ještě před tím je však čeká poslední zápas základní části proti Královu Dvoru, který se odehraje už tuto sobotu od 19 hodin.

Komentář trenéra hostí Jana Kováře: "Neodehráli jsme špatné utkání. Rozhodla naše nemohoucnost v koncovce a závěrečné zbytečné vyloučení. Gratuluji soupeři."

Komentář trenéra domácích: "Jsem rád, že po zápase s Athletics jsme si zpravili sebevědomí a reputaci. Nepodařil se nám začátek třetí třetiny, nebyli jsme na míčku. Čtvrtý gól hosty zlomil.

SESTAVA: Suchomel, Kvíčala – Hejduk, Vitásek, Havlín, Němeček – Erler, Matěcha, Nezdara, Matys, Palatínus A., Pala, Bursa

Počet komentářů: 73 | Přidat komentář