Muži padli s Chomutovem v prodloužení

Vydáno dne 15. 09. 2013 (1625 přečtení), napsal Honza
pohár
VIDEO: Generálkou před blížícím se startem druhé ligy bylo pro turnovský tým nedělní utkání třetího kola Poháru České pojišťovny. V něm domácí florbalisté změřili své síly s těžkým soupeřem z Chomutova, který byl favoritem nejen tohoto střetnutí. Turnovu nakonec k postupu do čtvrtého kola chyběl skutečně jen pověstný krůček.

TJ TURNOV – FbC 98 CHOMUTOV 4:5p (2:2, 1:0, 1:2 – 0:1)
Branky (asistence): 11:32 Jiří Pospíšil (Vratislav Salaba), 14:59 Štěpán Matěcha (Jakub Zeman), 30:22 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 59:16 Petr Brož (Štěpán Matěcha)
Do dlouho očekávaného zápasu vstoupil domácí tým poprvé v sezoně na tři kompletní formace a úvod zápasu patřil jeho hráčům. Ti však naráželi na dobře chytajícího brankáře hostí, bohužel pro ně i ve zbytku utkání. Po drobných zaváháních se brzy do hry dostal také soupeř, kterého zastavil až pozorný Suchomel v turnovské brance. Po řadě nevyužitých šancí se domácí radovali v polovině dvanácté minuty. Z volného úderu propálil Jiří Pospíšil vše, co mu stálo v cestě, a domácí vedli. Hned za několik sekund však hostující Bendl předvedl rychlé ruce, na které turnovská obrana tentokrát nestačila, a jednobrankové vedení bylo pryč. Vedení zpět si turnovští hráči vzali v patnácté minutě, Štěpán Matěcha napodruhé dorazil míček za gólmanova záda a přidal tím druhou turnovskou branku. Vedení 2:1 sice vydrželo déle než v prvním případě, ale pro domácího brankáře skrytá střela znamenala z kraje devatenácté minuty znovu nerozhodný stav. Na branky bohatá první třetina pohárového duelu tak skončila smírně 2:2.
Z pohledu domácích asi nejvydařenější část zápasu kopíruje období druhé třetiny. V něm si turnovští florbalisté připravili řadu téměř stoprocentních šancí a svého soupeře v této fázi utkání jasně přehrávali. To dokazuje i poměr střel 17:5 ve prospěch zelenočerných. Po hříchu se však ujala jediná dorážka Antonína Palatínuse v polovině zápasu. Chomutov zahrozil především v posledních minutách druhé třetiny. Brankář Suchomel však jeho střelecké pokusy zlikvidoval, a tím pomohl udržet průběžné vedení svého týmu v poměru 3:2 po dvou odehraných třetinách.
Dramatickou zápletku si pro početné publikum v turnovské hale připravili oba soupeři do třetího dějství. Chomutovu vyšel vstup do poslední třetiny a hned v její  první minutě využili jeho hráči volný úder ke smazání jednobrankového manka. Šanci dostat se znovu do vedení dostali turnovští na konci čtvrté minuty díky přesilové hře. V té se jim sice podařilo dostat soupeře pod tlak a vytvořit si několik slibných pozic, ovšem nepřesnost v zakončení a výborný výkon brankáře změně stavu zabránily. Velkou smůlu měl o minutu později i dorážející Radek Primásek, kterému radost ze vstřelené branky zkazil znovu výborným zákrokem na brankové čáře hostující brankář Vlček. O to víc mohli v deváté minutě jeho spoluhráči litovat neproměněných šancí. Zmatek před brankou ve spojení s nedůrazem totiž znamenaly poprvé v utkání vedoucí branku Chomutova. Turnovští florbalisté, hnáni výborným publikem, však měli ještě dost času a především odhodlání nepříznivé skóre otočit. Výsledkem kromě místy neurovnané hry nahoru dolů byla znovu i řada turnovských šancí, ty ale opět končily na zdi jménem Vlček. Zápas se přehoupl do poslední dvouminutovky a po time-outu se domácí rozhodli pro hru bez brankáře. Výsledkem tlaku na Chomutovskou branku bylo nejprve břevno Vojtěcha Palatínuse. V čase 59:16 už však mohla turnovská hala jásat naplno, Matěchovu křižnou přihrávku přesně umístil Petr Brož a srovnal tak skóre utkání na 4:4. V samotném závěru ještě zahrozili hosté, nebezpečnou situaci však Suchomel zvládl a zápas tak dospěl do prodloužení.
Vyrovnávací branka Petra Brože

Nastavený čas, bohužel pro domácí, trval jen půl minuty. Nepřesnost na polovině hřiště nabídla střeleckou pozici soupeři, a protože jeho hráč se z levého křídla nemýlil, může vítězství v utkání a zároveň i postup do čtvrtého kola slavit Chomutov. I přes porážku předvedli domácí florbalisté proti silnému soupeři výborný výkon a v generálce obstáli. To vše je pro fantastické domácí fanoušky tou nejlepší pozvánkou na 2.ligu, která startuje již příští víkend dvěma zápasy v Turnově.