Muži poprvé bodovali venku, Orku zdolali na nájezdy

Vydáno dne 29. 10. 2014 (1518 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409220911_DSC_0377.jpgNárodní liga připravila na turnovské florbalisty během podzimních prázdnin hned dvojitou porci zápasů.  K prvnímu z nich cestovali zelenočerní v sobotu 25. října do Čakovic, kde své zápasy pořádá Orka Čelákovice. Hosté sice většinu zápasu prohrávali, ale svým trpělivým výkonem dokázali náskok soupeře smazat a nakonec brát i bod navíc díky úspěšným nájezdům.

Ilustrační foto: Jan Láska

Sestava Turnova: Suchomel, Horáček - Hejduk, Havlín, Brož, Vitásek, Salaba - Matys, Palatínus A., Palatínus V., Němeček, Erler, Matěcha, Pala

Trenéři: Jan Kovář, Štěpán Matěcha
6.kolo, 25.října 2014

ASK TEMPISH Orka Čelákovice – TJ Turnov 6:7pn (4:1, 2:3, 0:2 – 0:1)

branky (asistence): 18:34 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 24:23 Adam Erler (Pavel Němeček), 27:41 Adam Erler (Antonín Palatínus), 28:57 Štěpán Matěcha (Adam Erler), 50:08 Tomáš Vitásek (Vratislav Salaba), 56:41 Tomáš Matys (Adam Erler), 65:00 Štěpán Matěcha

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410291911_orka.jpgPo nevydařených výkonech v posledních zápasech se trenéři rozhodli pro změny v sestavě, které se nakonec ukázaly jako správná volba. V úvodu utkání tomu však nic nenasvědčovalo a domácí díky svým čtyřem brankám v rozmezí šesté a šestnácté minuty plnili svou roli favorita. Turnov se z brankové smršti oklepal až v poslední pětiminutovce úvodní části a za zlepšený výkon přišla odměna v podobě důležitého prvního gólu. O ten se po nahrávce bratra Antonína postaral Vojtěch Palatínus, který pak těsně před první sirénou vyfasoval přísný desetiminutový trest.Domácí Orka po prvním dějství vedla 4:1 a druhou třetinu mohla začít hrou v přesilovce.

Turnov nadále plnil předzápasové plány a ani přes brankovou ztrátu se nepouštěl do bezhlavého útočení. Trpělivost přinesla své ovoce v polovině pětadvacáté minuty, ve které se skákavý míček dostal až k Erlerovi, který vstřelil druhou turnovskou branku. Jeho tým povzbuzen druhou brankou začal svého soupeře místy přehrávat a výsledkem byl faul domácí obrany oceněný dvouminutovým vyloučením. Turnov s využitím přesilové hry příliš neotálel. Adam Erler z pravého křídla v klidu zamířil do horního růžku a na konci dvacáté osmé minuty přidal na konto svého týmu důležitou třetí branku. Povedenou pasáž zápasu, ve které byli hosté lepším týmem, podtrhl o minutu později vyrovnávací brankou kapitán Matěcha. Jeho týmu se tak podařilo smazat čtyřbrankový náskok soupeře a oba týmy  měly na zisk bodů stejné vyhlídky. Orka se ze ztráty vedení dokázala rychle oklepat a i díky chybám Turnova si své vedení těsně po polovině utkání vzala zpět. Následně musel za své spoluhráče několikrát zaskočit dnes výborný Suchomel, který ve druhé třetině nestačil už pouze na dalekonosnou střelu ze třicáté sedmé minuty, která znamenala šestou branku domácích. Po dvou odehraných třetinách prohrával Turnov se svým soupeřem 6:4, ale předvedený výkon dával před třetí třetinou zelenočerným naději na úspěch v tomto duelu.

V úvodu závěrečné části nejprve turnovští, i s přispěním Suchomela, přečkali několik šancí domácích a s postupem času začali následně udávat tempo zápasu. Zasloužená kontaktní branka nakonec přišla na začátku padesáté první minuty, úspěšným střelcem byl tentokrát obránce Vitásek. Jeho branka jen zvýšila odhodlání jeho spoluhráčů výsledek dorovnat, toto snažení utlumilo až vyloučení Havlína za nešťastný zákrok na jednoho z domácích útočníků. Bránící čtveřice v zelených dresech však svoji branku uhájila a Turnov se tak mohl chystat na závěrečnou pasáž zápasu. Hnáni odhodláním nutili hosté Orku k chybám v obraně, které se však po hříchu dlouho nedařilo trestat. Až v čase 56:41 dokázal další zaváhání potrestat Matys a zaslouženě tak vstřelil vyrovnávací branku. Do závěru základní hrací doby ale ještě zbývalo dost času a domácí si málem ještě stihli vzít vedení zpět na svoji stranu. Znovu však zaúřadoval turnovský brankář, po jehož dalším úspěšném zákroku se naplnila šedesátá minuta a za nerozhodného stavu 6:6 následovalo pětiminutové prodloužení.

Nastavení příliš šancí nepřineslo, hra se sice přelévala z jedné strany hřiště na druhou, ovšem na obou stranách chyběla přesnost v zakončení. Oba týmy se tak mohly pomalu chystat na vyvrcholení zápasu v podobě samostatných nájezdů. Brankář Suchomel v nich potvrdil svůj výborný výkon a kryl všechny pokusy domácích. Za hosty se úspěšným střelcem stal pouze Štěpán Matěcha, jehož proměněné trestné střílení přineslo jeho týmu vydřený a cenný bod navíc.

Turnov ze sebe dokázal v sobotním utkání dostat maximum a svým odhodláním a trpělivostí si z Čakovic přiváží důležité dva body. Na tento výkon se zelenočerným podařilo navázat i v dalším kole, kterým hned v úterý 28. října Národní liga pokračovala. Tomuto utkání se bude věnovat další článek.

Hodnocení trenéra Turnova Jana Kováře: "Dnes jsme se konečně dokázali držet taktických pokynů a to i za nepříznivého stavu. Rozhodlo naše odhodlání zápas nevzdat!"

Hodnocení trenéra Orky Martina Bajera: "Gratuluji soupeři. Můžou nás mrzet dva výpadky ve hře."

SESTAVA: Suchomel, Horáček - Havlín, Hejduk, Brož, Salaba, Vitásek - Palatínus V., Palatínus A., Matys, Matěcha, Němeček, Erler, Pala

Počet komentářů: 30 | Přidat komentář