Muži prošli přes nepříjemného soupeře do třetího kola poháru

Vydáno dne 08. 09. 2013 (1601 přečtení), napsal Honza
pohár
FOTO, VIDEO: V neděli 8. září cestovali turnovští florbalisté do Prahy, kde se chtěli pokusit o historicky první postup do třetího kola Poháru České pojišťovny. V cestě jim stál domácí celek, který po celý zápas dokazoval, že ne náhodou v uplynulé sezoně vyhrál svoji soutěž. Turnov však v rozhodujících okamžicích dokázal překlopit vývoj zápasu ve svůj prospěch a může tak slavit postup do další fáze pohárové soutěže.

IBK KUBÁNSKÝ KLAN – TJ TURNOV 4:9 (0:2, 1:2, 3:5)
Branky (asistence): 18´ Matěcha (Palatínus A.), 18´ Pala (Primásek), 24´ Palatínus V. (Pala), 32´ Palatínus V. (Palatínus A.), 44´ Nezdara (Brož), 54´ Palatínus V. (Hejduk), 56´ Tomeš (Palatínus A.), 57´Matěcha (Palatínus A.), 60´ Palatínus V. (Pala)
 Přednost v brance dostal pro toto utkání Luděk Horáček a možná ani on nepočítal s tím, že si v následujících minutách na nedostatek práce nebude moci stěžovat. Jeho spoluhráči se v úvodu duelu, možná i vinou ne zcela rovného povrchu, dostávali jen velmi pomalu do obvyklého tempa a brankové příležitosti přicházely jen velmi zřídka. Turnovu se podařilo dobře bránícího soupeře zatlačit až ke konci první dvacetiminutovky a na začátku osmnácté minuty z toho byla první branka utkání, o kterou se postaral Štěpán Matěcha. Vydařený závěr první třetiny podtrhl o půl minuty později Marek Pala, který přesnou dorážkou přidal druhou turnovskou branku. Turnovští tak vedli po první dvacetiminutovce nad svým soupeřem 0:2, ovšem výkon domácích je nutil být i nadále na pozoru.
Ve druhém dějství se již Turnovu dařilo lépe kombinovat, ovšem střelecky aktivnější byli domácí. Luděk Horáček byl však nadále bezchybný a držel čisté konto. I proto tak mohl na konci čtvrté minuty přidat třetí branku svého týmu Vojtěch Palatínus, který si gólovou radost zopakoval také ve dvanácté minutě. Zelenočerní v té chvíli vedli již 4:0 a zdálo se, že zápas mají pevně pod kontrolou. Tomu se však domácí vzepřeli a v polovině čtrnácté minuty z volného úderu snížili. Inkasovaná branka turnovské florbalisty vyvedla z dobrého rozpoložení a ti pak předvedli několik chyb a nepřesných přihrávek, které naštěstí domácí nedokázali využít. I po druhé třetině tak byl vedoucím týmem ten turnovský. Jeho hráč však měli do závěrečného dějství co zlepšovat.
Zlepšení přišlo hned z kraje poslední třetiny a po čtyřech minutách z toho byla pátá branka zásluhou přesné střílejícího Brože a tečujícího Nezdary. V polovině šesté minuty přišlo turnovské vyloučení, které odstartovalo dramatickou část zápasu. Domácím se nabídnutou přesilovku podařilo během několika sekund využít a snížit stav na 2:5. Druhá inkasovaná branka nebyla pro hosty dostatečným varováním a ti svojí neuhlazenou hrou dávali soupeři až příliš volného prostoru. Kubánci tak mohli na začátku dvanácté a třinácté minuty dvakrát skórovat a zadělat tak na drama v posledních minutách. Vojtěch Palatínus naštěstí pro hosty završil svůj hattrick v pravý čas a již o půl minuty později vedl Turnov znovu o dvě branky. Domácím již nezbylo než vrhnout své síly do útoku, čehož dokázali turnovští hráči využít a dalšími třemi góly definitivně pojistili svoji výhru a především historický postup do třetího kola Poháru České pojišťovny. V něm se Turnov na domácím hřišti střetne s Chomutovem.
Trenér Turnova Jan Kovář k zápasu dodává: "Vítězství se dnes nerodilo lehce, a proto si ho opravdu vážíme. Soupeř dokázal, že ne náhodou postoupil do druhého kola. My jsme mu však svým ne vždy dobrým výkonem pomohli k tomu, aby zápas zdramatizoval."
Ve videorozhovoru hodnotí utkání tentokrát brankář Luděk Horáček.
SESTAVA: Horáček, Suchomel - Brož, Hejduk, Poláček, Salaba, Tomeš - Haken, Nezdara, Matěcha, Pala, Palatínus A., Palatínus V., Primásek

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář