Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Nová útočná posila: Cíle jsou nejvyšší možné

Vydáno dne 12. 08. 2015 (1966 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201508121415_mekota_prof.jpgMužský tým před druhou sezónou v Národní lize nadále posiluje. Po novém trenérovi si dnes v krátkém rozhovoru představíme noví ostrý náboj do ofenzívy v podobě Daniela Měkoty. Nenápadný, ale o to šikovnější útočník přichází do Českého ráje z nedalekého Jablonce nad Nisou, kde patřil k oporám týmu.Ahoj Dane, nejprve tě poprosím o shrnutí tvé dosavadní florbalové kariéry. Kdy jsi s florbalem začínal a vzpomeneš si na nějaké úspěchy či pády, které jsi prožil?

Ahoj, s florbalem jsem začal, tuším,  ve 4. třídě na ZŠ, nějakých 14 nebo 15 let zpátky a začínal jsem v přípravce Jablonce pod vedením Baryny, to ještě měla dlouhé vlasy :D od starších žáků až po chlapy jsem hrál v Liberci, kde jsem zažil svá nejplodnější florbalová léta. Z Liberce jsem na chvíli zamířil do Pardubic, kde jsem byl semestr na VŠ, ale tam mi to florbalově, ani studijně moc nevyšlo a já se vrátil zpět do Jablonce, kde jsem působil do nedávna. Nějaké ty drobné úspěchy byly, ale nikdy to nebylo top, na MČR st. žáků jsme skončili 4. nějaká play off v juniorce, byl jsem na kempu v Jičíně, z toho jsem měl radost, ale letos bych chtěl alespoň to finále J

Loňská sezona se Jablonci nepovedla asi úplně podle představ, tým s velkými ambicemi nedosáhl na play off, kde hledat příčiny?

Nejspíš to bylo více věcí najednou, za dobu 3 let ubylo poměrně dost hráčů, dříve jsme hráli i na 3 lajny, letos jsme občas museli říct klukům z B týmu, předminulou sezónu se zranil jeden z tahounů Petr Šochman, jeho absence byla znát a další věc byla asi psychika hráčů, když jsme dobře rozehrané utkání dokázali ztratit i s papírově slabšími soupeři, takhle to vidím já.

Pro letošní sezónu měníš dres, jak ses dostal až do Turnova, jak probíhala jednání?

Jablonec letos Národní ligu nepřihlásil a tak mě Turnov oslovil, jestli bych měl zájem hrát, já chvíli váhal, ale nakonec jsem si řekl, proč to nezkusit, tak jsem do toho šel.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201508121416_1238064_667756876581393_1556828162_n.jpg

S turnovským celkem trénuješ od začátku letní přípravy, jaký máš z týmu pocit?

Pocit mám dobrý, příprava byla z mého pohledu optimální a myslím, že jsem si s klukama sednul.

Jaké jsou tvoje osobní i týmové cíle do nadcházející sezony?

Týmové cíle jsou nejvyšší možné, chtěl bych si zahrát ve finále. Mé osobní cíle se týkají zaměstnání, které mě baví a chci se v něm stále zdokonalovat.

V čem vidíš sílu nebo naopak slabinu letošního kádru?

Letos se tu sešlo, několik relativně zkušených hráčů a i tak je tým poměrně mladý, to je kombinace, která by mohla nést dobré výsledky. U slabin nevím, asi bych hráče nabádal  k větší houževnatosti, ale sám mám máslo na hlavě :D

Za jakých podmínek by si zůstal v Turnově i pro další sezony?

Takhle dopředu to nedokážu říct, zítra může být vše jinak, ale za podmínek jaké jsou teď, bych nejspíš zůstal.

Máš nějaký florbalový vzor?

Vzor nemám, ale hodně obdivuju Tera Tiita a Rasmuse Enströma.

 Počet komentářů: 63 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019