Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Nový trenér mužů: Hráči na sobě chtějí pracovat a to je hlavní předpoklad k úspěchu

Vydáno dne 06. 07. 2015 (1913 přečtení), napsal administrator
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201506241625_DSC_2268.jpgPetr Pánek, tak zní jméno nového hlavního trenéra našeho elitního týmu, který po třech letech u kormidla střídá úspěšného Jana Kováře, který u týmu nadále zůstává jako asistent. Trenéra s mnoha zkušenostmi nejen s českým, ale i zahraničním florbalem vám nyní představíme v rozsáhlém rozhovoru.


Ahoj Petře, i přes tvůj nízký věk si toho ve své florbalové kariéře vyzkoušel opravdu mnoho a to nejen jako hráč, ale i jako trenér. Proto Tě na začátek poprosím o souhrn tvé dosavadní florbalové cesty. Největší úspěchy, neúspěchy a další události spojené s životem sportovce.

Ahoj, moje florbalové začátky se datují někde k roku 1996, to mi bylo tuším 9 let a hrálo se 3 na 3, takže florbal hraji skoro 20 let.  Hrál jsem v klubu na 8.zš jménem PS Sever. Zde jsem začal poprvé ve svých 16 letech i s trénováním, tuším mladších žáků. Poté si mě jako hráče vyhlédl Petr Novotný (Bango) a doporučil ještě společně s Járou Eklem, abychom navštívili trénink juniorů na 6. ZŠ v Mladé Boleslavi. Tam jsme po pár trénincích pod vedením dua Balák-Diblík naskočili do ligy a během roku jsme již trénovali s mužským áčkem. Během své hráčské kariéry jsem stihl několik desítek startů v mužské Extralize a získal tak i bronzovou medaili. Postoupil s juniory coby hráč do nejvyšší juniorské soutěže a před rokem jsem vyzkoušel na sezonu a půl i nejvyšší Německou Bundesligu.

Jako trenér jsem ve 20 letech přešel z PS Sever do FBK Sokol Mladá Boleslav a začal trénovat starší žáky. Po 2. sezonách, kdy v první jen těsně unikl postup do nejvyšší ligy, jsme druhou sezonu dominovali a i přes odečet bodů zaslouženě postoupili. Moji hráči se věkově posouvali do dorostu a já je následoval. Tuto sezonu nám těsně unikl postup do nejvyšší soutěže, a jelikož docházelo k posouvání ročníků a naše juniorka byla v katastrofálním stavu po pádu do 2. ligy, chopil jsem se výzvy. Hned v první sezoně se nám povedlo postoupit zpět mezi elitu a další sezonu, jsme jako nováček soutěže získali nečekané třetí místo v juniorské lize. To pamatují i tři současní hráči mužů (Lůďa Horáček, Tomáš Vitásek a Tonda Palatínus). S týmem juniorů jsme získali několikrát medaili na letním turnaji Czech open, a v roce 2012 jsme jej dokonce vyhráli. Nejvíc jsem ovšem hrdý na to, že většina hráčů, které jsem trénoval stále aktivně hraje florbal.  Od Národní ligy, přes 1. Ligu až po Extraligu. A v nynějším mužském A-týmu Technology je tuším 8 kluků, které jsem já trénoval. Během svého působení v Boleslavi jsem se také pohyboval v okolí mužského Extraligového týmu, kde jsem pozorováním zápasů, tréninků, přípravách zápasů a soustředění získal cenné zkušenosti.

O neúspěších nerad mluvím. Vždy jsem se jen snažil nalézt důvod, proč se tak stalo a hlavně jsem se z toho snažil vzít ponaučení.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201507062215_panek.jpgJak probíhaly trenérské námluvy? Kdo tě kontaktoval, jak probíhalo jednání a co tě nakonec přimělo přijmout turnovskou nabídku?

Probíhaly celkem jednoduše. Jelikož jsem po pěti letech u juniorů hledal novou výzvu a ta nepřicházela, byl jsem rozhodnutý si na čas od florbalu odpočinout, načerpat sílu, motivaci. A v tom mi napsal Štěpán Matěcha, zda bych neměl zájem to zkusit v Turnově. Že klub se chce posunout vpřed a zabojovat o postup do 1. Ligy. Možná, že mi Štěpán připomněl Tomáše Pacáka, s jakým nasazením a zápalem se o vše kolem mužského áčka stará, zajímá, jak mu na všem záleží.  To byl jeden z hlavních důvodů, jelikož jsem věděl, že tu bude člověk jako on. Další aspekt byl určitě ten, že skoro polovinu hráčů osobně znám a z části jsem tak věděl, do čeho jdu.

Jaké jsou tvoje hlavní cíle pro následující sezónu?

Posunout celý Turnovský florbal vpřed, díky mým zkušenostem. Mužský tým pak takticky, tak i lidsky. A pokusit se postoupit do 1. ligy.

Pozici tvého asistenta bude zastávat Honza Kovář, který tým vedl poslední tři roky. Mnoho hráčů už navíc znáš. Některé jako soupeře, pár hráčů si v minulosti dokonce vedl v mladoboleslavské juniorce. Myslíš, že tyto skutečnosti urychlí seznamování s týmem?

Určitě. Stihl jsem několik konzultací s Honzou, nebo Štěpánem a myslím, že nám třem to bude perfektně fungovat. Honza tu odvedl kus práce a já se pokusím na to navázat. Výhodou je, že máme podobný pohled na florbal a tak tým čekají jen drobné změny.  S hráči jsem už všeobecně hovořil, čekají nás jen krátké pohovory, aby se s hráči ujasnila jejich role v týmu a co od sebe navzájem očekávat.

S hráči si absolvoval úvodní schůzku a první společný trénink v hale. Jak na tebe tým zatím působí?

Hráči na sobě chtějí pracovat a to je hlavní předpoklad k úspěchu. První dojem byl pro mě příjemný a trénink seznamovací. Využil jsem ho k tomu, abych blíže poznal hráče na hřišti. První trénink po třech měsících, myslím, splnil moje očekávání.

Děkujeme za rozhovor!Počet komentářů: 83 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019