PĚT VÝHER V ŘADĚ - ÁČKO ZA TŘI BODY I V DERBY!

Vydáno dne 16. 11. 2014 (1556 přečtení), napsal Sekretariát
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201311031942_vyber45.jpgJiž na pět zápasů v řadě dokázali turnovští florbalisté prodloužit svoji neporazitelnost v Národní lize, ve které jim po sobotní výhře nad Jabloncem patří výborná třetí příčka. Pod výhru 9:4 se čtyřmi góly podepsal střelec večera Pavel Němeček. Ovšem on i jeho spoluhráči budou muset svoji aktuální formu potvrdit hned v pondělí, kdy je na domácí palubovce čeká soupeř z Jaroměře.

10.kolo, 15. listopadu

1.FbK Jablonec nad Nisou - TJ Turnov 4:9 (3:3, 1:3, 0:3)

branky (asistence): 10:30 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 15:56 Tomáš Matys (Antonín Palatínus), 19:33 Tomáš Matys (Antonín Palatínus), 20:34 Pavel Němeček, 22:20 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 35:32 Pavel Němeček (Štěpán Matěcha), 41:33 Pavel Němeček (Vojtěch Palatínus), 49:17 Pavel Němeček (Adam Erler), 57:02 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus)

Těsně před polovinou základní části Národní ligy zavítali naši muži "A" do Tanvaldu, kde sehttp://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201301141520_jablonec.jpg v regionálním derby utkali s Jabloncem nad Nisou. Tým našeho pravidelného rivala táhne mimořádně produktivní dvojice Sekyra - Veselý, která za deset kol Národní ligy nashromáždila už 74 kanadských bodů, přičemž 58 z 66 jabloneckých branek se přímo (střelec či nahrávač) účastnil alespoň jeden z výše jmenovaných. K čemu tedy směřovaly první pokyny trenérů Kováře s Matěchou už netřeba dále zmiňovat.

Zápas začal celkem nervózně z obou stran. Mírně aktivnější byli turnovští borci, kteří se navíc dokázali v jedenácté minutě prosadit, když střelu svého bratra z poloviny hřiště dokázal pohotově dorazit za domácího brankáře Vojtěch Palatínus. Poté byl však za sekání vyloučen Adam Erler a pár vteřin na to za stejný prohřešek také Vojtěch Palatínus. Domácí dokázali využít jak přesilovku pěti proti třem, tak následně i klasickou početní výhodu pět na čtyři a dostali se do vedení. Na začátku šestnácté minuty dostali možnost přesilové hry také turnovští a stejně jako domácí jí dokázali zásluhou Tomáše Matyse využít - 2:2. Minutu na to si však jablonečtí vzali zásluhou Jana Havla, který vymetl pavučiny v pravém horním rohu Suchomelovy branky, vedení zpátky. Po většinu času první třetiny mnohem aktivnější borci z Turnova však stihli ještě do přestávky vyrovnat, když se podruhé v zápase trefil Tomáš Matys!

"Jsme mnohem lepší a když budeme takhle pokračovat, časem se jim to tam začne sypat", slyšeli turnovští od trenérů v pauze mezi třetinami. A tato slova se začala brzo naplňovat, když zásluhou Pavla Němečka a Antonína Palatínuse odskočili soupeři během tří minut o dvě branky. Poté přibrzdila rozjetou turnovskou mašinu sporná vyloučení a následné snížení, když se po závaru prosadil domácí Hujer. Dvoubrankové vedení si však turnovští stihli vzít ještě do druhé přestávky zpět, když se po skvěle zahraném signálu prosadil ze standardní situace střelec večera Pavel Němeček. Po druhé třetině tak svítilo na tabuli skóre 6:4 v neprospěch domácího Jablonce.

Třetí třetina už se nesla zcela v režii turnovských borců. Krátce po jejím začátku završil hattrick Pavel Němeček. Poté si jeho spoluhráči velmi zkušeně hlídali tříbrankové vedení, a když v minutě padesáté přidal svůj čtvrtý gól v zápase kdo jiný než Pavel Němeček bylo takřka "vymalováno". Jablonečtí se ve zbytku třetiny nezmohli ani na závěrečný tlak a zápas nakonec skončil jasným výsledkem 9:4 pro Turnov!

Komentář trenéra hostů Kováře: "Domácí se prosazovali jen po našich chybách. Troufám si tvrdit, že jsme dnes byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Děkuji za zápas a těšíme se na odvetu v Turnově."

Komentář trenéra domácích Petra Šochmana: "Pokud se nezmění náš přístup k tréninku, chuť hrát Národní ligu, vyhrajeme ještě dva zápasy a sestoupíme. Děkujeme soupeři."

SESTAVA: Suchomel, Horáček - Hejduk, Havlín, Brož, Vitásek - Palatínus A., Palatínus V., Matys, Matěcha, Erler, Němeček, Pala

Počet komentářů: 55 | Přidat komentář