Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Petr Machač: Ambice na postup je s tímto týmem reálná

Vydáno dne 02. 12. 2015 (1788 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201512020750_image3.jpgV minulém týdnu dokázal Turnov do svých řad získat další posilu, která se zapojila již do sobotního zápasu s Libercem. Z Orky Čelákovice zamířil více na sever Petr Machač alias Bořek, který se divákům hned uvedl gólem a zapadl tak do úspěšné sestavy. Jaké jsou jeho první dojmy a s jakými ambicemi do Turnova přichází? Odpovědi i na tyto otázky vám přinášíme v následujícím rozhovoru.

Foto: ceskyflorbal.czAhoj Petře, přicházíš posílit turnovské řady, jak k tomu došlo v takto pokročilé části sezony?

Ahoj, na tuhle otázku není úplně lehká odpověď. Stále jsem čekal, zda v předchozím týmu přijdou změny, které by vyměnily dosavadní nezdary za úspěchy. Když došlo k určitým změnám, ve které jsem vkládal důvěru ke zlepšení situace a mé spokojenosti, tak se ukázalo, že se nejspíše nezlepší ani jedno. Naštěstí se mi nabídla příležitost zařadit se do řad hráčů Turnova.

foto:florbal MBUž v létě se mluvilo o tvém případném příchodu, nakonec jsi zvolil Orku, jak zpětně hodnotíš toto rozhodnutí?

Když se na svoje rozhodnutí podívám s odstupem času, tak si nemyslím, že by to bylo špatné prvotní rozhodnutí. Přece jenom si Orka v minulé sezóně nevedla vůbec špatně a jejich ambice postoupit vypadaly dosti reálně. Také pro mne byla tato varianta nejmíň časově náročná a to v mém rozhodování hrálo nemalou roli. Takže jak jsem zmínil na začátku této odpovědi: ,,Nemyslím, že by to bylo špatné prvotní rozhodnutí.,,

O víkendu jsi nastoupil do prvního zápasu a hned jsi skóroval, takže jsi spokojený se svým startem v novém dresu?

Ano, určitá spokojenost určitě je. Ale v mém výkonu byly patrné i chyby, které se musím snažit co nejvíce omezit, nejlépe úplně odstranit. Pak budu snad týmu více prospěšný. Na druhou stranu asi dobrý nástup do rozjetého vlaku.

Už jsi stačil za těch pár tréninků poznat nové spoluhráče, a jak to chodí v novém týmu?

Pár lidí, kteří působí v Turnově (včetně trenéra), jsem už v minulosti poznal v juniorském týmu Mladé Boleslavi. O to mám seznamování snazší. A ano, myslím, že jsem stihl poznat drtivou většinu nových spoluhráčů. Musím říct, že v týmu panuje opravdu skvělá atmosféra. Většina lidí je přibližně věkově stejně stará, jako jsem já, což je super a určitě je to jeden z faktorů, který tvoří právě tu skvělou atmosféru.  Líbila se mi věta, kterou jsem na tréninku už od pár lidí slyšel a to: ,,My jsme tady taková širší rodina.,, To asi mluví za vše.

S jakými osobními a týmovými ambicemi jdeš do nového působiště?

Určitě bych chtěl být týmu co nejvíce prospěšný. Další mé osobní ambice se určitě shodují s těmi týmovými. Myslím si, že tou nejvyšší týmovou ambicí je postoupit tuto sezónu do vyšší ligy. A tato ambice je s tímto týmem velice reálná.

Na závěr Tě poprosím o krátké shrnutí tvé dosavadní kariery. Kde jsi s florbalem začínal a vzpomeneš si na nějaké úspěchy či pády, které jsi prožil?

S florbalem jsem začínal v Mladé Boleslavi, tehdy ještě FBK Sokol Mladá Boleslav. Až do kategorie mužů jsem neměl důvod oddíl měnit.

Bohužel si nemůžu vzpomenout na žádnou událost ve florbalovém životě, kterou bych mohl nazvat úspěchem. Pár okamžiků bylo příjemných, ale určitě je nepovažuju za úspěch. S pády je to stejné jako s úspěchy.Počet komentářů: 42 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019