Po souboji se Sokolem Rokycany zůstaly tři body v Turnově

Vydáno dne 02. 02. 2014 (1691 přečtení), napsal Honza
Druhá liga mužů měla v neděli 2.února na programu své 16.kolo, ve kterém se turnovští florbalisté na své palubvce střetli s týmem Rokycan. Domácí, především díky pětibrankové první třetině, potvrdili roli papírového favorita a zvítězili 11:5. Zisk důležitých bodů katapultoval zelenočerné na pátou příčku ligové tabulky.

TJ TURNOV – FbC SOKOL ROKYCANY  11:5 (5:0, 2:2, 4:3)

branky (asistence): 00:42 Štěpán Matěcha, 10:31 Martin Hejduk (Vojtěch Palatínus), 13:22 David Pospíšil (Vratislav Salaba), 16:21 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 16:49 David Pospíšil, 36:24 Jakub Zeman (Vratislav Salaba), 36:42 Štěpán Matěcha (Antonín Palatínus), 41:27 Antonín Palatínus, 44:30 Jaroslav Tomeš (Antonín Palatínus), 46:09 Jakub Zeman (David Pospíšil), 50:31 Radim Kolomazník (Antonín Palatínus)

Domácí, vědomi si důležitosti utkání, nastoupili proti Sokolům ve velkém stylu a hned první minutě se dokázali prosadit, když přesně do černého mířil z levé strany Matěcha. Jeho tým byl následně častěji u balónku, ovšem díky dobře bránícímu soupeři si jasnou brankovou příležitost dlouho nedokázal vytvořit. Až v polovině jedenácté minuty se k míčku dostal obránce Hejduk a přesnou střelou přidal druhou turnovskou branku. V prvním dějství domácí nadále dominovali, což potvrdili dalšími třemi góly, když se mezi střelce dvakrát zapsal David Pospíšil a jednu přesnou trefu přidal Antonín Palatínus. Brankář Horáček v turnovské brance nadále držel čisté konto, a tak domácí po první dvacetiminutovce drželi velmi nadějné vedení 5:0.

Hosté z Rokycany však ani za takto nepříznivého stavu nepřestali bojovat a ve druhé třetině se dokázali zvednout. Hned v první minutě se jim podařilo vstřelit první branku a jejich zvýšená aktivita přinesla ve třicáté druhé minutě i branku druhou. O minutu později se díky vyloučení na obou stranách hrálo ve čtyřech, ale více prostoru na hřišti nedokázal ani jeden z týmů využít. V těchto minutách měli více příležitostí hosté a brankář Horáček musel předvést řadu těžkých zákroků. Závěr druhé třetiny ale následně znovu patřil Turnovu, třicátá sedmá minuta přinesla hned dvojnásobnou změnu skóre. Nejprve přidal šestou branku obránce Zeman a o několik sekund později ho sedmou brankou napodobil Matěcha. Po daleko vyrovnanějším prostředním dějství tak domácí stále drželi pětibrankový náskok poměrem 7:2.

Hned z kraje třetí třetiny se domácí museli bránit přesilovce soupeře. Své oslabení ovšem čtveřice v zelených dresech dokázala ubránit a jako bonus přidala osmou branku zásluhou Antonína Palatínuse. Ve čtyřicáté čtvrté minutě natáhl z poloviny hřiště Tomeš, a protože jeho spoluhráči odvedli na brankovišti vynikající práci, zapadl míček až za nic netušícího brankáře hostí. Turnovské v těchto okamžicích trápily nepřesnosti v defenzívě a po jedné z nich se dokázaly Rokycany ve čtyřicáté páté minutě prosadit a snížit na 9:3. Domácí znovu rychle odpověděli a o minutu později a po druhé brance Jakuba Zemana vedl Turnov již 10:3. Rokycany ani za takto nepříznivého stavu nic nevypouštěly a stále bojovaly alespoň o zmírnění výsledku. To se jim do jisté míry podařilo ve čtyřicáté deváté minutě a čtvrté vstřelené brance. Hned v zápětí ale dostali domácí výhodu přesilové hry, kterou se jim těsně před jejím skončením podařilo po krásné kombinaci, na jejímž konci stál Kolomazník, využít ke vstřelení jedenácté branky. Brankový účet zápasu uzavřeli osm minut před koncem hosté, díky své páté vstřelené brance. Na výsledku už nic nezměnila ani v závěrečná přesilová hra Rokycan. Turnov si tak na domácím hřišti zaslouženě připsal potřebné tři body za výhru 11:5.

,,K důležitému vítězství nám pomohla především vydařená první třetina. Následné vysoké vedení nás od druhé třetiny trochu uspokojilo, ale na soupeřem trestané  nedůslednosti v defenzívě jsme  naštěstí vždy dokázali gólově odpovědět a vedení si tak pohlídat" takto viděl zápas turnovský trenér Jan Kovář.

SESTAVA: Horáček - Hejduk, Salaba, Pospíšil J., Tomeš, Zeman - Kolomazník, Matěcha, Pala, Palatínus A., Palatínus V., Pospíšil D., Primásek, Tvrzník

Druhá liga bude dalšími zápasy pokračovat již o následujícím víkendu. Turnov bude na domácí palubovce v přímém souboji od čtvrtou příčku hostit v sobotu 8.února od 12:00 Karlovy Vary. V neděli 9.února se pak turnovský celek střetne od 13:00 s Baníkem Sokolov. Oba zápasy můžou velmi napovědět, jak úspěšná bude tato sezona, proto vás čekáme, proto neváhejte a přijďte do hlediště!

Počet komentářů: 52 | Přidat komentář