Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Před sezónou - tým žen

Vydáno dne 15. 09. 2018 (1000 přečtení), napsal Dan
przdna
Sezona 2018/19 se pomalu rozbíhá a turnovský tým žen se díky loňskému prvnímu místu ve druhé lize probil o patro výš, tedy do 1. ligy. Pro ženy je to vůbec první účast v první lize a oddíl TJ Turnov tak v jubilním dvacátem roce své existence slaví další historický milník. V následujím rozhovoru jsme těsně před startem první ligy vyzpovídali Marcelu Urbanovou, hrající trenérku žen.Ahoj Máco, byla si u znovuzrození ženského družstva. Popiš nám prosím v krátkosti, co tě k tomu vedlo.

V předešlé sezóně jsme s juniorkami postoupily do play-off , poprvé tak Turnov přepsal historii a v tu chvilku to byl pro mě impuls myslet na budoucnost našich juniorek. Aby, mohly dále hrát za svůj mateřský klub a nemusely odcházet do jiných klubů. Založila jsem znovu ženy, které dříve v Turnově byly. Ozvaly se i staré hráčky, které dříve za Turnov hrály. Kádr se doplnil o juniorky, které začaly sbírat zkušenosti ve vyšší lize, než byly zvyklé. Dále jsem chtěla dát příležitost hráčkám, které již nechtěly hrát extraligu a tím jsem jim umožnila opět hrát sport – florbal, který je baví. Proto to přeci děláme J

Loňská sezona byla opravdu vydařená, týmy jste převyšovaly jak početně, tak především herně.  Byla jsi jako trenérka spokojená s celou sezónou?

Loňská sezóna byla pro Turnov velice úspěšná, každá z hráček si vyzkoušela, jak se hraje ve vyšším levelu. V sezóně jsme prohrály jen jeden zápas a ten nás vyzdvihl ještě více, kde jsme si všechny uvědomily, že pokud nebudeme makat od začátku až do konce a vypustíme, může nás to stát zápas. Některé týmy v lize byly herně někde jinde, což se dalo předpokládat, ale my jsme měly jasný cíl, vyhrát ligu a postoupit ještě výše a kompletně tak přepsat historii turnovského florbalu a to především toho ženského. Za což jsem nesmírně ráda a tímto celému týmu a lidem, kteří nám pomáhali mnohokrát děkuji.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711151023_zeny_17_18_doma.jpg

Teď už k nové sezoně. Jak probíhala příprava? Jsi s ní spokojena?

V Turnově letní příprava funguje již 3 rokem, jede vše podle plánu, radost mi děla, když hráčky chtějí makat a baví je to, i když je letní příprava dřina. Ale naším heslem je: CO BOLÍ, TO SÍLÍ!

Slyšet slova „byl to dobrý trénink“ a vidět hráčky spokojeně unavené je to TOP toho, co si může trenér přát!

Každá z hráček má možnost dovolené, a pokud nemůže na tréninky, tak si vše řádně dodělá nebo funguje na individuálních trénincích, jak říkám já: vše je to o domluvě a férovosti.  Nyní jsme v takové fázi, že u hráček proběhlo 2. testování a výsledky byly více než překvapivé. Nyní musíme vše zužitkovat ve hře.

Opustil někdo po úspěšně sezoně tým nebo naopak někdo přibyl?

Některé z hráček odešly na mateřské dovolené, u některých se řeší hostování či pokračování v další sezóně. Přece jen jsme šly o ligu výše a tímto vzniká časový problém. Jmenovitě zatím psát nebudu, jelikož je vše v jednání J Co se má stát se stane.

Kde vidíš největší sílu týmu?

Naše největší síla bude v soudržnosti týmu - fungujeme dohromady jako tým. Dále pak ve fyzické připravenosti.

První sezona v nové soutěži bývá vždy těžká, cílem bude určitě soutěž udržet. Co bude dalšími cíli nejen pro tuto sezonu?

Jsem ambiciózní trenér, mým a také naším společným cílem je postup do play-off. Dalším cílem je hrát tak, abychom umožnili ochutnat 1. ligu všem naším mladším hráčkám. Čím více budou hrát, tím více se posunou a získají nové zkušenosti.

Nejvíce důležitá je budoucnost všech našich hráček, budovat vše tak, aby měly spousty možností a nějakou vidinu se zlepšovat. Tzn., starší žákyně bude chtít hrát jednou za ženy J

!!! NEVYMĚKNOUT – BOJOVAT – NÁS NEDOSTANOU!!!Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019