Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Proběhlo herní soustředění mladších žáků

Vydáno dne 07. 09. 2015 (1634 přečtení), napsal Honza
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201311031326_elevci_2.jpgTento víkend proběhlo v Turnově herní soustředění mladších žáků a vybraných elévů ročníku 2005. Program celého soustředění byl zaměřen především na zlepšení koordinace, rychlosti, vedení míčku, střelbu příklepem, kromě toho jsme se věnovali rozvoji logického myšlení, týmové spolupráce a samostatnosti.Úvodním dnem byl pátek a absolvovalo ho 15 dětí. Začali jsme odpoledne v hale tréninkem střelby a vedení míčku, následoval přesun ven, kde jsme pracovali na koordinaci a rychlosti. Třetí tréninková jednotka proběhla opět venku, byla ovšem lehce netradiční, ale myslím, že pro mě i pro děti velmi poučná. Děti dostaly tři zdánlivě jednoduché úkoly, které měly splnit. Prvním bylo připravit si vlastní zápasovou přípravu, která proběhla před nedělním zápasem. Druhým složit puzzle a posledním odpovědět na lehce záludnou otázku. První den končí okolo osmé hodiny, rodiče si vyzvedávají děti. V sobotu jedeme dál.

První víkendový den začíná venkovním tréninkem, v kterém opět pracujeme na koordinaci, rychlosti, změnách směru, většina cvičení je vedena formou takzvaného He-Art koučinku, je však nutno podotknout, že He-Art aplikujeme již od začátku této sezony a rozhodně v něm budeme nadále pokračovat, jde o metodu tréninku, která posouvá hráče opravdu dál a to vše bez zbytečného stresu.

V dalších dvou dopoledních trénincích se dětem věnuje kapitán A týmu Štěpán Matěcha, který s nimi nejprve v hale trénuje vedení míčku a střelbu a venku potom již několikrát vzpomínanou koordinaci, rychlost a dynamickou sílu, na závěr si kluci zahrají fotbálek. Kromě tréninků Štěpán odpoví v krátké diskusi i na zvídavé dotazy mladších žáků a pozve je na domácí zápasy turnovského elitního týmu. Na závěr je Štěpán odměněn potleskem, který jasně popisuje dojmy z tréninků.

Po obědě následují další tři tréninkové jednotky. Po hale a venkovním tréninku, kde si kromě jiného kluci vyzkouší čtyřstovku, se koná turnaj čtyř týmů 3 na 3 bez brankářů. Po protažení, vyhlášení turnaje a předání turnajových cen končí druhý tréninkový den.

Je tu poslední den, který sice již není tak krásný jako předchozí dva, ale my stále pokračujeme a makáme. Na programu jsou ještě 3 tréninky. První dva tréninky si bere na starost úspěšný trenér loňských starších žáků a nový trenér dorostenců Franta Záleský. Závěrečný třetí trénink je koncipován jako utkání a to se vším všudy. Děti si tak vyzkouší jednu turnajovou novinku pro letošní sezonu, proběhne předzápasové příprava, kterou si kluci v pátek sami vymysleli. Samotné utkání se hraje ve velmi vysokém tempu, hra je místy víc tvrdá než florbalová, ale na tom zapracujeme.

Soustředění je u konce, uklízíme mantinely, naposledy v tomto týdnu se protáhneme a jdeme dělat domácí úkoly.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na herním soustředění, jmenovitě Honzovi, Frantovi, Štěpánovi, Kubovi, Johnymu, Kantorovým z Jablonce za turnajové ceny, TJ Turnov a samozřejmě všem dětem a rodičům.     Počet komentářů: 49 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019