Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Projekt Semilsko TJ Turnov

Vydáno dne 27. 09. 2017 (1095 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201709271421_semily.pngPozorný fanoušek si při pohledu do soutěžních rozpisů jistě povšiml nového názvu našeho obnoveného týmu juniorů. Ve druhé lize této věkové kategorie se v letošní sezóně objeví společné družstvo klubů TJ Turnov a SCC Semily, které ponese společný název Semilsko TJ Turnov.


Na otázku, proč se dva sousední kluby rozhodly vstoupit do soutěže se společným týmem, existuje hned několik odpovědí. Přestože se mládežnická základna na obou stranách Kozákova rozrůstá, nedaří se již několik let stabilizovat počty hráčů v této věkové kategorii. Spojením tak získal juniorský tým stabilní soupisku a mladí hráči tak nemuseli přecházet rovnou do mužské kategorie nebo v horším případě s florbalem končit.
Druhým důvodem bylo získání nových  tréninkových prostor, které scházejí především v Turnově. ,,Společný trénink byl stěžejní podmínkou obou stran. V předchozích letech jsme se o podobnou spolupráci pokoušeli i s jinými kluby, ale varianta, kdy hráči trénují  ve svém klubu a scházejí se pouze při zápasech se neosvědčila. V Turnově se navíc pro juniory nepodařilo sehnat tréninkové prostory pro samostatný trénink, proto se kompletní juniorský tým schází v Semilech," přiblížil sekretář turnovského oddílu Jan Kovář.
Dále by turnovský oddíl by měl  v rámci dotačního programu šéftrenérů metodicky spolupracovat s okolními oddíly. "V Semilech se daří k florbalu přilákat nejen nové hráče, ale i trenéry a proto šlo o logické navázání metodické spolupráce právě s tímto klubem. My jsme navíc vázáni podmínkou mít v mužské kategorii plnou strukturu, kterou díky této spolupráci rovněž splňujeme," doplnil ke vznikající spolupráci Kovář.
 
Tým juniorů vstoupí do nové sezóny a do nové výzvy již tuto neděli, kdy cestuje k prvním zápasům do Mostu. Zbývá jen zmínit jména trenérů, kterými budou Jaroslav Marks a  Tomáš Sábl.


Počet komentářů: 69 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019