Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Roman Bukovan: Když to tak vezmu, klub je mé dítě

Vydáno dne 06. 11. 2017 (1204 přečtení), napsal Dan
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711091040_bukovan.jpgPříští rok oslaví florbalový oddíl TJ Turnov dvacáté narozeniny a u této příležitosti vám přinášíme sérii rozhovorů se zakládajícími členy. Druhým v pořadí, který se s námi podělil o své vzpomínky z dob, kdy byl florbal nejen v Turnově, ale i v celé republice ještě v plenkách, je dlouholetý předseda Roman Bukovan.


Ahoj Buky, otázka na začátek bude jednoduchá a pochopitelná. Byl jsi první předseda klubu v historii, co bylo z pozice pro tebe ze začátku nejtěžší?

Ahoj, ze začátku vše vypadalo jednoduše, jít si zahrát florbal, a nic neřešit. Ale nebyl to jen Pavel Kunst, který nás inspiroval, ale také jeho švagr Martin Vaculík, který se pohyboval a pohybuje v pražském florbalovém klubu, a byl zdrojem informací. Dále to byla má sestra, Gábina Paldusová (Bukovanová), která nám ze začátku pomáhala s účetnictvim. Když jsem klub zakládal, nikdy by mne nenapadlo, že bude tak dlouho fungovat, což je prostě super. Když to tak vezmu, je to mé dítě, které ušlo velký kus cesty, ale nejen díky mě, ale teď hlavně díky Radimovi Kolomazníkovi. Ale jak jsi se ptal, co bylo nejtěžší, tak asi zkloubit hraní, pak dělat rozhodčího, do toho šéfovat klubu :) a pak trénovat juniorku, kterou pak převzal Roman Bartoň. Takže jsem se opravdu nenudil. Některé věci mi chybí, některé méně, ale hraní florbalu mám stále moc rád. A už několik let si říkám, že si musím jít zahrát, alespoň na ten vánoční turnaj (letos to beru jako výzvu a zároveň jako můj malý slib, že si přijdu zahrát).

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711091041_muzi_old.jpgJaké byly florbalové začátky z pohledu hráče?

Tak asi koupení první florbalky. Na to snad nikdy nezapomenu, florbalka měla ještě dřevěnou hůl :). Ale jinak to byla vždy super parta, nezapomenu na společné ježdění na zápasy a společné obědy, občas přespání na turnajích. Vždy jsme si to užili. Pak zápas zakončili kvalitní zábavou na Nechálově a nebo Žďárem, mělo to prostě své kouzlo a rád na to vzpomínám.

Kdy jsi opustil florbal? Sleduješ ještě výsledky klubu a florbalu obecně?

Florbal jsem opustil myslím roku 2010, pár věcí mi začalo vadit…..Ano výsledky sleduji, jak na webu, tak na fb.

Kde jsi viděl klub za dvacet let?

V té době jsem na to takhle nekoukal. Byl jsem rád, že něco děláme a že máme super partu a ten čas plynul sám. Je tam hodně kluků, které znám a které jsem díky florbalu poznal, jako třeba Radim Kolomazník a nebo Honza Kovář, kteří teď vedou klub.

Kde vidíš teď klub za dvacet let?

Klub ušel pěkný kus cesty a jen se ukazuje, že je v dobrých rukou. Klukům, kteří to teď vedou, bych chtěl moc poděkovat a přál bych jim dál takové výsledky (i lepší :)) ve všech kategoriiích i do budoucna.

Turnovští florbalisté v roce 2007

 http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201711091041_tym2007.jpgPočet komentářů: 76 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019