Suchomel vychytal Chomutov a dva body zůstávají v Turnově!

Vydáno dne 27. 01. 2015 (1577 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201501271056_chom_1.jpgV sobotu přijel do Turnova v rámci devatenáctého kola Národní ligy vedoucí tým tabulky z Chomutova. Domácí se však svého soupeři nezalekli a diváci tak byli svědky napínavého zápasu, o který se svým výkonem zasloužily oba týmy. Zelenočerní v něm nakonec dokázali lídra tabulky po samostatných nájezdech porazit a postarat se tak o největší překvapení tohoto kola. Výhra po nájezdech navíc udržela turnovský tým na čtvrté pozici a účast v play-off je tak znovu o něco blíž.

19. kolo, 24. ledna

TJ Turnov – FbC 98 Chomutov 7:6pn (1:1, 2:2, 3:3)

branky (asistence): 12:47 Štěpán Matěcha (Adam Erler), 21:16 Antonín Palatínus (Vojtěch Palatínus), 36:09 Tomáš Vitásek (Vojtěch Palatínus), 40:47 Štěpán Matěcha (Adam Erler), 48:42 Jaroslav Nezdara (Štěpán Matěcha), 56:01 Vojtěch Palatínus (Martin Hejduk), rozhodující nájezd Antonín Palatínus

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201309111303_chomutov.jpgJiž první minuty sobotního duelu předznamenaly, že půjde o rychlý florbal plný osobních soubojů a skvělé divácké kulisy. V první velké šanci se ve čtvrté minutě ocitl Seidl, ale gólovou radost mu výborným zákrokem zkazil hostující brankář Vlček. Na první brankový zápis proto museli diváci čekat až do šesté minuty, ve které se hosté ujali vedení. Inkasovaná branka ovšem nic neubrala na ohromném nasazení domácích hráčů, kteří byli za svoji aktivitu odměněni ve třinácté minutě. K míčku se dostal kapitán Štěpán Matěcha a vstřelil vyrovnávací branku. Jeho tým musel v závěru přečkat horkou chvilku ve svém brankovišti, kterou odpálením míčku uhasil až Vitásek. V poslední sekundě první třetiny se domácí dostali do další nebezpečné šance, kterou se hostům podařilo zažehnat pouze za cenu faulu, za který rozhodčí nařídili trestné střílení. Antonín Palatínus ovšem nedokázal nabídnutou šanci proměnit a tak jeho tým držel po první třetině nadějný stav 1:1 a druhou periodu mohl začít přesilovou hrou.

Hrdina utkání Petr Suchomel Foto: FB TJ Turnov

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201501271057_suchchom.jpgProstřední část tak začala početní výhodou domácích, po minutě a půl se ke střele odhodlal Antonín Palatínus a jeho tečovaná střela nakonec k velké radosti turnovských fanoušků zapadla přesně do chomutovské branky. Domácí se tak poprvé v zápase dostali do jednobrankového vedení a následně si připravili další možnosti k navýšení skóre, ovšem bez gólového efektu. Těsně před polovinou utkání se tak o slovo znovu přihlásili hosté a ve dvacáté deváté minutě srovnali s Turnovem krok. Chomutov v těchto okamžicích tlačil domácí a těm se dařilo hrozit pouze z rychlých protiútoků. Ve třicáté třetí minutě už turnovská obrana povolila a florbalisté od Kamencového jezera tak mohli strhnout vedení zpět na svoji stranu. Utkání nadále pokračovalo ve vysokém tempu a další šanci hostů musel až na brankové čáře zneškodnit dalším skvělým zákrokem brankář Suchomel. Ve třicáté šesté minutě, po svém typickém průniku, už Vojtěch Palatínus téměř zasouval do odkryté branky. V poslední chvíli si však hosté znovu pomohli faulem a diváci tak byli svědky druhého trestného střílení. Tomáš Vitásek s ním ale naložil podobně jako v prvním případě Palatínus a Turnov tak dostal druhou možnost k potrestání až v následné přesilové hře. Tu se podařilo zelenočerným opět dobře zahrát a po krásné kombinaci mohl Tomáš Vitásek střelou do odkryté branky vyrovnat na 3:3. Ve zbylých minutách prostřední části si chomutovští chtěli vzít vedení zpět, všechny jejich šance ovšem zlikvidoval bezchybný Suchomel a po dvou třetinách tedy platil mezi Turnovem a Chomutovem nerozhodný stav 3:3.

Závěrečná třetina začala pěkně zostra a diváci se v ní určitě nenudili. Hned v úvodní minutě zamířil přesně do černého Štěpán Matěcha. Náskoku 4:3 si ale jeho tým příliš neužil a za další minutu bylo po rychlé akci hostů znovu srovnáno a drama v turnovské hale proto mohlo pokračovat. Šance se poté střídaly na obou stranách, Matěcha dokonce trefil tyčku chomutovské branky. Ve čtyřicáté deváté minutě se domácím podařilo usadit se na delší dobu před brankou soupeře a po rychlé kombinaci se míček dostal až volnému Nezdarovi, pro kterého už nebylo problémem vstřelit k velké radosti téměř devadesáti diváků pátou branku svého týmu. Chomutov se musel více tlačit do útočení a výsledkem bylo několik nebezpečných střel, které někdy až zázrakem turnovský brankář zlikvidoval a držel tak i nadále vedení svého týmu. Infarktová část duelu přišla v padesáté páté minutě, ve které se hostům podařilo dobře zahrát standardní situaci a vyrovnat. O pár sekund později, po rychlé souhře zakončené stelou ze středu hřiště, šli chomutovští dokonce do vedení. Výborní fanoušci ovšem nedovolili svým hráčům myslet na případný neúspěch a ti se jim za to čtyři minuty před koncem odměnili vyrovnávací brankou. Obránce Hejduk vyslal od půlky jeden ze svých projektilů a odražený míček poslal do branky Vojtěch Palatínus. Chomutov si do Turnova přijel pro tři body a v posledních minutách chtěl tento drobných nedostatek napravit. Domácí však závěrečný tlak ustáli a dramatické utkání tak skončilo po šedesáti minutách nerozhodně. Na řadu proto muselo přijít pětiminutové prodloužení.

Fotogalerie ze zápasu: od Jana Lásky ZDE.

Petr Suchomel likviduje nejen z nájezdů. Foto: Jan Láska

Tempo zápasu a chuť do útočení se přenesly i do nastavení, ovšem stoprocentní šanci si žádný z týmů nepřipravil, až v poslední minutě se do slibného zakončení dostal Erler. Ani on však zápas nerozhodl a tak se následně všechna pozornost obrátila na muže v maskách, kteří dnes na obou stranách hřiště předvedli fantastické výkony. Domácí při trestných stříleních vsadili na osvědčená jména v pořadí Vitásek, Matěcha a Palatínus. Za Chomutov se k souboji s turnovským Suchomelem postavili Bejček, Pastor a Fokt. Střelci však dnes neměli svůj den a nájezdům kralovali oba brankáři. Rozhodnutí proto přinesla až pátá série nájezdů, ve které Antonín Palatínus zvolil nejjednodušší řešení a rychlou střelou rozhodl o výhře Turnova v poměru 7:6.

Sestava: Suchomel, Horáček – Hejduk, Vitásek, Němeček, Havlín, Bursa, Salaba – Palatínus A., Palatínus V., Seidl, Erler, Matěcha, Nezdara, Pala

Komentář trenéra hostů Kubeše: „Výborný zápas z obou stran. Pochvala celému našemu týmu, gratulace soupeři. Pro nás zkušenost pro play-off.“

Komentář trenéra domácích Kováře: „Předvedli jsme nejlepší výkon letošní sezóny a celé utkání jsme dokázali odehrát bez velkých chyb. Pro diváky nádherné utkání. Soupeř potvrdil, že zaslouženě patří na špičku tabulky, jeho větší florbalovost jsme museli dohánět nasazením a bojovností. Po nájezdech jsme byli šťastnějšími. Děkuji soupeři za vynikající zápas a divákům za skvělou kulisu.“

Počet komentářů: 37 | Přidat komentář