Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

To byl rok 2013

Vydáno dne 26. 12. 2013 (2547 přečtení), napsal Honza
przdna

Z kalendářního roku 2013 zbývají poslední hodiny a to je ten nejlepší okamžik se poohlédnout, co nám uplynulých dvanáct měsíců přineslo. Podařilo se splnit novoroční plány? Budeme na rok 2013 vzpomínat jako na úspešný? Odpovědi na tyto otázky naleznete v článku, který mapuje nejdůležitější klubové okamžiky v roce 2013.Přesně před rokem si předseda Radim Kolomazník přál do nového roku zdánlivé maličkosti: "Přál bych si, aby se zvýšil zájem o trénování mládežnických družstev. V tom cítím největší rezervy, které máme. Dobře rozehranou sezónu má mužské áčko. Pokud tým bude i nadále šlapat tak jako doposud, věřím v úspěšnou sezónu. Dále bych si přál, aby florbal všechny naše členy bavil, aby chtěli s radostí chodit na tréninky, jezdili na turnaje s nadšením a vraceli se s pocitem, že na hřišti odevzdali vše, co umí. Jen to je posune nejen florbalově dál. Naopak bych si nepřál, aby na ligové turnaje někdo pohlížel s opovržením a to především, když se vyjíždí ven.  Takže bych si vlastně přál, aby florbal dostal přednost před „nákupy“ a „návštěvami babičky s dědečkem“ a drželo se dané slovo."

Co myslíte, podařilo se v roce 2013 klubu většinu jeho přání vyplnit? I v tom by vám mohl pomoci následující výčet, podle nás nejdůležitějších okamžiků, kterými v uplynulých měsících žil náš florbalový klub.

21.1.: V Jindřichově Hradci probíhá ISOLINE CUP 2013 - Do výběru Libereckého kraje dorostenců je z tunovských hráčů nominován Jan Seidl a z turnaje si odváží bronzovou medaili.

16.2.: Muži "A" otáčejí nepřiznivé skóre - V Kadani se mužům daří malý zázrak, nepříznivé skóre 0:5 otáčejí ve svůj prospěch a vítězí 10:7. Série bez porážky pokračuje.

16.2.: Sportovec roku 2012 - Radim Kolomazník v kategorii trenér a Barbora Bajerová v kategorii sportovní naděje obsazují schodně 3.místo v anketě ,,Nejlepší sportovec města Turnova".

1.3.: Muži B jako první končí sezonu -  Turnovská rezerva zakončuje sezonu 13.místem. Se 43 kanadskými body táhl tým Marek Pala.

23.3.: Dorostenci se loučí - Protrápenou sezonu zakončují v Plzni dorostenci, kteří obsazují poslední místo a sestupují do 2.ligy. Po celou sezonu jsou oporami Martin Hejduk, Jan Havlín, Ondřej Malina, Franta Záleský, Honza Seidl a Tom Liolias.

30.3.: Končí série neporazitelnosti - V Tanvaldu nacházejí muži prvního přemožitele a jejich série bez porážky končí po 16 zápasech.

1.4.: Apríl opět nezaspal - Florbalový oddíl se možná konečně dočká nového sportoviště.  Nová sportovní hala na dohled

14.4.: Postup a výročí - Na domácím hřišti slaví muži vítězství v soutěži a návrat do 2.ligy. Zároveň probíhají oslavy a výstava k 15.výročí založení klubu. Sezonu zakončují pěkným 8.místem také starší žáci.

1.5.: Ligu končí dorostenky  - Hned osm remízových výsledků v sezoně přisoudilo dorostenkám konečné 4. místo.

2.5.: Konec sezony 12/13  - Všechna turnovská družstva již mají po svých soutěžích. Muži "A" vyhráli svoji soutěž a v množství zápasů se střídavě dařilo i ostatním zástupcům: Mužům B, dorostencům, starším žáků, mladším žákům, elévům, dorostenkám a žákyním. Ti nejmladší navíc nabrali mnoho dalších zápasových zkušeností do své florbalové budoucnosti.

18. a 19.5.: Regionální výběry mládeže - Turnaje regionálních výběrů mladších  a starších žáků hostí Dvůr Králové n/L. Do konečných nominací se probojovali mladší žáci Vojtěch Hejduk a Jan Haloun. Mezi starší žáky pak Jakub Mádle.

27.5.: Severská výzva - Mladší žáci se v neligové soutěži Ústecko-Libereckého kraje 3+1 probojovali až do finálového turnaje, který hostila Lomnice nad Popelkou.

10.-13.7.: Prague Games - Největší mládežnický turnaj na světe opět hostí Praha a Turnov zde más své zastoupení díky dorostenkám a starším žákům.

18.7.: Nová tvář - Do Turnova přichází nový trenér mládeže David Kneř, v prvním roce se věnuje výchově elévů.

21.7.: Junioři opět spolu - Úpěšný tým juniorů ze sezony 2010/2011 se na chvíli opět schází a v Ústí nad Labem slaví tento tým vítězství na Chameleoním Poháru.

15.8.: CZECH OPEN - Muži po roce opět navštěvují jeden z největších turnajů na světě. V prvním kole Play Off nestačí neúplná sestava na Černošice.

17.8.-24.8.: Soustředění 2013 - Dvůr Králové n/L se po roce znovu stává dočasným domovem mladých turnovských florbalistů během letního soustředění. Na jeden den přijíždí také mužské áčko.

1.9.: Pohár České Pojišťovny - Turnov hostí první kolo pohárové soutěže, domácí toho plně využívají a bez porážky postupují do 2.kola.

8.9.: Poprvé ve třetím kole - V rámci 2.kola Poháru ČP porážejí turnovští florbalisté v Praze tým IBK Kubánský Klan a poprvé v historii postupují do 3. kola. V něm o týden později prohrávají v prodloužení s favorizovaných Chomutovem.

10.9.: Návraty - Do Turnova se z Liberce vracejí Jiří Pospíšil a Jakub Zeman, kvalitní posily s extraligovými zkušenostmi doplňuje Radek Primásek, který se vrací z Mladé Boleslavi.

20.9.: Sezona začíná - Turnovské barvy hají v soutěžích rekordní počet družstev - devět. Muži A a B, dorostenci, dorostenky, starší žáci, dva týmy mladších žáků, elévové a mladší žákyně.

21.9.: Úspěšný vstup - Muži vstupují do druhé ligy úspěšně a oba úvodní zápasy na domácí palubovce vyhrávají.

1.10.: Nová trenérská dvojice - Tým trenérů mládeže se rozrůstá o Šárku Veselou a Kubu Zemana. Dvojice úspěšných hráčů  má svým svěřencům co předávat. Oba se věnují týmu mladších žáků.

3.11.: Béčko v šarvátce - Turnovská rezerva nedohrává svůj zápas s Varnsdorfem kvůli hromadné potyčce.

22.12.: MIXturnaj 2013 - Již tradičně probíhá klubový turnaj, opět rozdělen na dopolední program pro nejmladší členy a na odpolední pro starší hráče. Letošní ročník si ve starší kategorii podmanil tým Lukáše Holána.

 

 Počet komentářů: 79 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019