Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

To byl rok 2014

Vydáno dne 27. 12. 2014 (2138 přečtení), napsal Honza
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201412272217_konec_roku.jpgZ kalendářního roku 2014 nám zbývá už jen pár hodin a to je ten správný čas si připomenout, co všechno se za uplynulých dvanáct měsíců v našem oddílu dělo. Samozřejme není možné vypsat všechny události, protože to je při téměř dvou stovkách členů úkol takřka nemožný. Proto vám přinášíme přehled těch, podle nás, nejdůležitějších okamžiků, díky kterým můžeme rok 2014 označit za úspěšný.
 Do nového roku 2015 přejeme všem našim členům, rodičům a fanouškům mnoho štěstí, zdraví a úspěšných okamžiků.


photo18.-19.1.: V Plzni probíhá ISOLINE CUP 2014 - Do výběru Libereckého kraje dorostenců se z tunovských hráčů probojoval Pavel Horák.

22.2.: Sportovec roku 2013 - V anketě ,,Nejlepší sportovec města Turnova" má turnovský florbal znovu početné zastoupení, ovšem na přední příčky se žádný náš zástupce neprobojoval. Nominování byli Štěpán Matěcha, Vojtěch Hejduk, Pavla Klementová, Eva Klementová, Jan Kovář, Vrastislav Salaba a družstvo mužů.

9.3.: Muži jako první končí sezonu -  Pro mužský A tým končí sezóna 13/14, kterou odehrál ve 2.lize. Se ziskem 42 bodů mu patří konečné páté místo, které mu zaručuje postup do nově vzniklé Národní ligy. Předsezónní cíl je tedy splněn. Lídrem týmu byl znovu Štěpán Matěcha, který dokázal nasbírat 73 kanadských bodů a vyhrát tak kanadské bodování celé soutěže.


23.3.: Dorostenky končí druhé - Našim dorostenkám se pod vedením trenéra Radima Kolomazníka podařilo zakončit ligovou sezonu druhým místem a jen o vlásek jim tak unikl postup do celorepulikového play off. Dorostenky se znovu mohly opírat o výkony brankářky Evy Klementové a střelkyně Pavli Klementové.

1.4.: Apríl opět nezaspal - Florbalový oddíl odprodává licenci pro Národní ligu.  Turnov odprodá Národní ligu

16.4.: Florbalová třída - Společně s 1. Základní školou Skálova spouštíme projekt florbalové třídy, která se od září otevře všem zájemcům z řad budoucích šesťáků.

2.5.: Konec sezony 13/14  - Všechna turnovská družstva již mají po svých soutěžích. Muži "A" skončili na postupovém pátém místě a dorostenky slaví místo druhé. V množství dalších zápasů se střídavě dařilo i ostatním zástupcům: Mužům B (konečné 6. místo), dorostencům (6. místo), starším žáků, mladším žákům, elévům a žákyním. Ti nejmladší navíc nabrali mnoho dalších zápasových zkušeností do své florbalové budoucnosti. Tím byl hlavní cíl sezóny znovu splněn.

7.5.: Bronz z Mistrovství světa - Turnovská odchvankyně Leona Müllerová získává společně s českou reprezentací  bronz na Mistrovství světa juniorek. Jde o vůbec první cenný kov, na který kdy exturnovský hráč dosáhl.

17. a 18.5.: Regionální výběry mládeže - Turnaje regionálních výběrů mladších  a starších žáků hostí Česká Lípa. Do konečných nominací se probojovali mladší žáci Tomáš Jiránek, Emil Hejduk a brankář Filip Jirman. Dres starších žáků pak oblékli Vojtěch Hejduk a Jan Haloun.

23.-25.5.: NISA OPEN 2014 - Pod Ještědem probíhá další ročník oblíbeného turnaje, na kterém elévové sbírají první turnajové zkušenosti a  velký úspěch se daří žákyním, které získavají stříbrné medajle.

24.5.: Regionální výběry dívek - Turnaj regionálních výběrů žákyň a dorostenek hostí Praha. Mezi vybrané žákyně se dostávají Lucie Veselá a Kateřina Nožičková, v dorostenkách zastupuje turnovský florbal Pavla Klementová.

30.5.: Valná hromada - Zakončení úspěšné sezóny, její hodnocení a volba nového vedení oddílu, takový byl program letošní Valné hromady. Staronovým předsedou byl zvolen Radim Kolomazník, kterého v Radě doplnily další známá jména: Vratislav Salaba, Jan Kovář a Daniel Bursa. Novými tvářemi jsou pak Michaela Trněná, Karel Fiala a Štěpán Matěcha.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201408241900_P1100812.jpg16.8.-22.8.: Soustředění 2014 - Dvůr Králové n/L se po roce znovu stává dočasným domovem mladých turnovských florbalistů během letního soustředění. Letos jich u Labe trénuje přes padesát.

7.9.: Sezóna začíná Pohárem - Poprvé je Turnov nasazen rovnou do druhého kola, ve kterém se utkává s Lovosicemi. Zápas Turnov vyhrává poměrem 9:5 a zopakuje si tak svoji loňskou účast ve třetím kole.

13.9.: Třetí kolo Poháru - V rámci 3.kola Poháru ČP přijíždějí do Turnova Athletics Praha a přivážejí s sebou i dva exturnovské hráče Jakuba Hakena a Daniela Bursu. Zápas nakonec těsně před koncem zlomí ve svůj prospěch domácí a poprvé v historii postupují do čvtrtého kola Poháru České pojišťovny.

20.9.: Národní liga otevírá své brány - Přesně po týdnu se Turnov znovu utkává s Athletics Praha, tentokrát již v ligovém utkání. Znovu jsou šťastnější domácí, kteří vítězí 9:8 po samostatných nájezdech.

22.9.: Čtvrté kolo Poháru - Na domácím hřišti zakončuje Turnov náročný úvod sezóny zápasem proti favorizované České Lípě. Zelenočerní statečně bojují, ale jejich tažení pohárovou soutěží tímto duelem končí.

27.9.: Sezóna začíná - Turnovské barvy hají v soutěžích rekordní počet družstev - deset. Muži A a B, junioři, dorostenci, dorostenky, starší žáci,  mladší žáci, elévové, starší a mladší žákyně. Poprvé tak má Turnov v chlapecké kategorii kompletní věkovou strukturu.

4.10.: Junioři kralují  - Od prvních zápasů až do konce kalendářního roku drží turnovští junioři sérii neporazitelnosti a kralují své soutěži.

25.10.: Série výher v Nárdoní lize - Turnovský tým  odstartoval v zápase proti Čelákovicím příjemnou a neočékávanou sérii sedmi výher v řadě, která skončila až na konci listopadu, paradoxně v utkání se stejným soupeřem.

23.12.: MIXturnaj 2014 - Již tradičně probíhá klubový turnaj, opět rozdělen na dopolední program pro nejmladší členy a na odpolední pro starší hráče. Letošní ročník si ve starší kategorii podmanil tým Františka Záleského.

 

 Počet komentářů: 85 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019