Turnov ani na druhý pokus na hřišti soupeře neuspěl

Vydáno dne 20. 10. 2014 (1568 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410201607_1901755_10152801940113767_5412990392910192860_n.jpgPáté kolo Národní ligy zavedlo turnovské florbalisty do Králova Dvora, kde je čekalo další těžké utkání. Přestože hosté dorazili v kompletní základní sestavě, nedokázali svým výkonem předčit domácí tým a ve druhém utkání v řadě vyšli bodově naprázdno. Po další porážce tak turnovský tým klesl na pozice mimo play off.

T.B.C. Králův Dvůr – TJ Turnov 8:7 (3:2, 3:3, 2:2)

branky (asistence): 06:33 Tomáš Matys (Adam Erler), 08:54 Patrik Svoboda (vlastní branka), 25:07 Tomáš Matys, 28:20 Štěpán Matěcha (Antonín Palatínus), 33:10 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 45:30 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 59:57 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus)

Turnovu hrubě nevyšel vstup do utkání a po střele z dálky ve třetí minutě a inkasovaném gólu v oslabení prohrával na začátku sedmé minuty už 2:0. Hned v zápětí se zelenočerní vrátili do utkání díky Matysovi, který s přehledem potrestal chybnou rozehrávku domácích a vstřelil první branku Turnova. Probuzení hosté se díky důrazu v brankovišti mohli v deváté minutě radovat také z vyrovnání, ke kterému jim vlastní brankou pomohl jeden z nešťastných obránců T.B.C.  Opaření domácí následně přenechali iniciativu svému soupeři a ten předvedl asi nejlepší a bohužel i jedinou povedenou pasáž zápasu. Nabídnuté šance však zůstaly nevyužity, a proto v polovině čtrnácté minuty přišel trest. Domácí Hušák rychlým výběhem od mantinelu těžil ze zakrytého výhledu Horáčka a přesnou střelou vrátil vedení zpět na stranu domácích. Ti si svoji trpělivou hrou následně připravili další šance, které jen díky nepřesné koncovce zůstaly bez využití. Turnov si své střelecké pokusy nechal až na závěr prvního dějství, ovšem domácí brankář svůj tým podržel a domácí T.B.C. tak po první dvacetiminutovce drželo jednobrankové vedení 3:2.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410201607_1381743_10152801942368767_3601737000100511664_n.jpgPo změně stran přišla také změna v turnovském brankovišti a brankář Suchomel se předvedl již v prvních minutách, kdy musel odvracet nebezpečná zakončení domácích.  Jeho spoluhráči se mu odměnili na začátku dvacáté šesté minuty vyrovnávací brankou, o kterou se zasloužil znovu Matys. Poprvé a naposledy šli hosté do vedení těsně před polovinou zápasu. Rychlé rozehrávky volného úderu využil kapitán Matěcha k vymetení levé šibenice. Vedení 4:3 jeho tým ale dlouho neudržel a prakticky v zápětí o něj vlastní nedůsledností přišel a skóre tak bylo znovu nerozhodné. V polovině zápasu předvedli domácí pohlednou akci, po které už nebylo pro Pokorného problémem strhnout vedení zpět na stranu domácích. Ve třicáté třetí minutě si turnovští znovu nedokázali poradit s náběhem a střelou z dálky a inkasovali šestou branku. Sklopené hlavy svých spoluhráčů však  dokázal brzy pozvednou dorážející Vojtěch Palatínus, který tak o minutu později dostal svůj tým znovu na dostřel. Třetina plná nepřesností a bez náznaku postupného útoku se blížila ke svému konci, minutu před druhou sirénou byl však vyloučen turnovský obránce a domácí si tak mohli své průběžné vedení 6:5 v poklidu ohlídat.

Posledních dvacet minut měli turnovští florbalisté na zvrat nepříznivého vývoje, museli však předvést zcela jiný výkon než v předchozím průběhu. Nejprve se jim podařilo úspěšně přečkat oslabení pokračující z druhé třetiny a následně se i na další dobu usadit na polovině soupeře. Výsledkem byla první turnovská přesilovka, která v čase 45:30 znamenala po výběhu a přesném zakončení Vojtěcha Palatínuse vyrovnávací branku.  Jeho tým dnes často propadal v útočném pásmu a tento nešvar byl příčinou i bleskurychlé odpovědí domácích, kteří se hned po další uplynulé minutě mohli opět radovat z vedení. Turnovští se pokoušeli o sedmé vyrovnání, ale šance se rodily spíš po individuálních akcích než po týmové snaze a výsledkem tak byla znovu neurovnaná hra plná nepřesností. Domácí naopak zkušeně dokázali míček podržet a v pravou chvíli udeřit. Devět minut před koncem se domácí Kubert na polovině hřiště opřel do míčku a jeho střela zapadla přesně do horního růžku Suchomelovy branky. Turnovská cesta k bodům tak dostala další vážnou trhlinu. T.B.C. nadále s přehledem kombinovalo a soupeři z Turnova se jen s obtížemi dařilo získat míček na své hole. Když už se to však podařilo, zrodilo se několik velmi nadějných šancí, kterým zbývalo pouze přesnější zakončení. Zelenočerní se nadechovali k závěrečnému tlaku, který však díky zbytečnému vyloučení museli přerušit a naopak se přesunout zpět do defenzívy. V posledních dvou minutách už musel Turnov sáhnout ke hře bez brankáře, výsledný tlak byl umocněn vyloučením domácích.  Vše vyústilo v několik střeleckých pokusů, ale bohužel se ujal až ten v posledních sekundách z hole Vojtěcha Palatínuse. Turnov tak po špatném výkonu podlehl svému soupeři 8:7 a ze středních Čech se vrací bez bodu.

Hodnocení trenéra Turnova Jana Kováře: "Pokud neplníme taktické pokyny a hrajeme bez nasazení je jasné, že jsme dnes proti výborně hrajícím domácím nemohli uspět."

SESTAVA: Horáček, Suchomel - Brož, Havlín, Hejduk, Salaba, Vitásek - Erler,  Matěcha, Matys, Němeček,  Pala, Palatínus A., Palatínus V.

Po pěti kolech se Turnov poprvé ocitl mímo postupovou osmičku a aktuálně se nachází na devátém místě tabulky. Šanci na reparát za nedělní porážku budou mít turnovští florbalisté hned následující sobotu. V rámci šestého kola pocestují na horkou půdu vedoucího týmu soutěže z Čelákovic.

Počet komentářů: 46 | Přidat komentář