Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Turnov je v semifinále Národní ligy

Vydáno dne 16. 03. 2017 (1184 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201603170802_IMG_5682.jpgTurnovským florbalistům se ve středu večer povedl nevídaný kousek. Po třetí v řadě dokázali svěřenci Jaroslava Markse porazit českobudějovické Štíry a tím otočit nepříznivý stav čtvrtfinálové série play off Národní ligy ve svůj prospěch. Po roce tak zelenočerní znovu postoupili do semifinále, kde je již tento víkend čeká tým Chomutova.


Středa 15. března

Národní liga, 5. zápas čtvrfinálové série play off

TJ Turnov - FBC Štíři České Budějovice 10:6 (3:1, 2:3, 5:2)

branky: 9. Tomáš Vitásek, 10. Štěpán Matěcha, 17. Pavel Sekyra, 24. Tomáš Vitásek, 40. Daniel Měkota, 44. Pavel Sekyra, 45. Pavel Sekyra, 52. Tomáš Vitásek, 57. Pavel Sekyra, 58. Jan Seidl - 20. Jindřich Hrdý, 34. Lukáš Froněk, 35. Lukáš Svintek, 36. Lukáš Malý, 53. Lukáš Malý, 59. Václav Hejplík; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 141; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 24 - Jakub Kunst 19; po třetinách: 3:1, 2:3, 5:2;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509212154_319.pngRozhodující zápas čtvrtfinálové série zastihl turnovské florbalisty ve výborné formě. Po úvodním oťukávání, kdy byla na obou týmech znát nervozita z důležitosti zápasu, se do hry více dostávali domácí. Za svoji aktivitu byli odměněni hned třemi góly, na které dokázali hosté odpovědět až v závěru první třetiny. Rovněž vstup do druhé dvacetiminutovky vyšel lépe zelenočerným, Tomáš Vitásek ve 24. minutě svým druhým gólem zvyšoval již na 4:1. Uspokojení jeho týmu však bylo předčasné. Hosté prokázali své lví srdce a těsně po skončení své přesilovky ve 34. minutě snížili na 4:2. Po dalším přesném zásahu o několik sekund později to bylo již pouze o gól a hosté cítili šanci ke zvratu. Probuzení Štíři byli rázem zpět v zápase a jejich snaha o vyrovnání byla korunována na konci 36. minuty, kdy na ukazateli skóre svítil stav 4:4. V Turnově tak bylo zaděláno na drama. O něco spokojenější však nakonec do šaten odcházeli domácí. Ti se z rychlé ztráty vedení dokázali oklepat a v poslední  sekundě využil Rondošovo napadání ke vstřelení páté branky Měkota. Ve třetím dějství si již turnovští svým pozorným výkonem a dalšími vstřelenými góly své vítězství pohlídali a po konečném výsledku 10:6 si připsali třetí vítězství v sérii a po roce tak znovu postoupili do semifinále play off. V něm svěřenci Jaroslava Markse narazí na již tradičního soupeře z Chomutova.

Komentář trenéra Markse: "Konec dobrý, všechno dobré. Takže i výběr soupeře se nám nakonec povedl. Dnešní utkání bylo o bojovnosti a o chuti zvítězit a tu jsme měli větší. Děkuji soupeři za celou sérii , divákům za podporu a pořadatelům za práci"

Komentář trenéra hostů: "Dnes zvítězil zkušenější tým s větším nasazením a s větší chutí hrát a taktéž jsme předvedli více chyb na naší straně. Děkuji soupeři a divákům a přeji Turnovu úspěšné semifinále".


Počet komentářů: 84 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019