Turnov postoupil do třetího kola Poháru České pojišťovny

Vydáno dne 08. 09. 2014 (948 přečtení), napsal Honza
pohár

Již tradičně vstupují turnovští florbalisté do nové sezóny účastí v Poháru České pojišťovny a ani letos tuto tradici neporušili. Ve druhém kole na ně v Lovosicích čekal domácí celek, se kterým v uplynulém ligovém ročníku sehráli dva vítězné zápasy a na tuto úspěšnou sérii chtěl Turnov navázat i v pohárové soutěži.

ASK Lovosice–LFP – TJ Turnov  5:9 (0:1, 1:3, 4:5)

branky (asistence): 05:36 Tomáš Matys, 20:35 Vojtěch Palatínus (Antonín Palatínus), 23:44 Tomáš Matys, 38:40 Radim Kolomazník (Petr Brož), 42:10 Marek Pala, 44:35 Vojtěch Palatínus (Štěpán Matěcha), 49:15 Adam Poslušný, 51:13 Štěpán Matěcha (Tomáš Vitásek), 52:23 Jaroslav Nezdara

Hosté vstupovali do utkání v roli mírného favorita a od prvních minut to díky své převaze dokazovali. Vojtěch Palatínus ve čtvrté minutě ještě odmítl do odkryté sítě vstřelit vedoucí branku a tak se prvním turnovským střelcem stal až v polovině šesté minuty nováček v turnovském dresu Tomáš Matys. Jeho spoluhráči si následně připravili řadu dalších možností ke skórování, ale prostřelit domácího brankáře se jim v prvním dějství už nepodařilo a protože i Luděk Horáček držel svoji branku stále zakletou, vedl Turnov po prvních dvaceti minutách hubeným náskokem 1:0.

Úvod prostřední části vyšel lépe turnovským, kteří se už v první minutě mohli radovat ze druhé branky, kterou po rychlé výměně míčku s bratrem Antonínem vstřelil Vojtěch Palatínus. Šikovnost a rychlé ruce pak při třetí turnovské brance předvedl znovu Tomáš Matys, který ve dvacáté čtvrté minutě překvapil celou halu a hlavně domácího brankářem freestyle zakončením. Turnov v tu chvíli vedl již uklidňujícím rozdílem 3:0. Domácí se první gólové radosti dočkali až ve třicáté páté minutě, ve které se jim i trochu se štěstím podařilo poprvé překonat brankáře Horáčka. Poslední slovo ve druhé třetině však patřilo opět Turnovu. Přesilovou hru, necelé dvě minuty před druhou sirénou,  využil ve čtvrtou branku dorážející Radim Kolomazník.  Jeho tým tak vedl po dvou třetinách nad Lovosicemi 4:1.

Do závěrečného dějství vstupovali hosté se změnou v brankovišti, když Horáčka nahradil Pavel Kováč, který se i díky klesající pozornosti svých spoluhráčů v obraně měl co ohánět. Hned v první minutě musel čelit trestnému střílení domácích, na které tentokrát nestačil a Lovosice tak snížili na 2:4. Turnovští však měli připravenou rychlou odpověď a důrazný Marek Pala znovu vrátil svému týmu tříbrankové vedení. Ve čtyřicáté páté minutě to po úspěšné přesilovkové kombinaci Matěcha – Vojtěch Palatínus bylo již 2:6. Čtyřbrankové vedení hosty uspokojilo a ti se již při hře dozadu tolik nesoustředili. Toho domácí využili a v čase 45:07 snížili na 3:6. Lovosice polité živou vodou si následně připravili další nebezpečné šance, po jedné z nich dokonce zvonila tyč turnovské branky. Z medvědího spánku probral své spoluhráče až benjamínek v turnovském dresu Adam Poslušný, který v padesáté minutě prokličkoval polovinu hřiště a na dvakrát překonal domácího brankáře. O minutu později se s přesilovou hrou nepáral Štěpán Matěcha a přesně umístěnou střelou nedal brankáři šanci. Turnov tak vedl již nadějným rozdílem pěti branek 8:3. Za další minutu navíc přidal devátou branku svého týmu Jaroslav Nezdara. Závěr utkání však patřil Lovosicím, kterým se v posledních sedmi minutách podařilo ještě dvakrát skórovat a podtrhnout tím brankový účet utkání. V prvním ostrém zápase sezóny dokázali turnovští florbalisté uspět a po výhře 9:5 na půdě Lovosic si příští víkend zahrají třetí kolo Poháru České pojišťovny proti Athletics Praha.

SESTAVA: Horáček, Kováč – Brož, Hejduk, Vitásek,Havlín,Tomeš, Salaba – Palatínus A., Matěcha, Palatínus V., Matys, Němeček, Nezdara, Poslušný, Kolomazník, Pala.

Počet komentářů: 19 | Přidat komentář