Turnov postupuje do druhého kola

Vydáno dne 01. 09. 2013 (1702 přečtení), napsal Honza
pohár
VIDEO: Turnovská sportovní hala se o víkendu stala domovem prvního kola Poháru České pojišťovny, do kterého domácí vstupovali s cílem vybojovat postup do další fáze, ověřit svoji připravenost na start ligové soutěže a dát šanci co nejširšímu počtu hráčů. Všechny vytyčené cíle se turnovskému týmu podařilo splnit a i díky svým fanouškům  může bez ztráty bodu slavit postup do druhého kola.

FBK Gladiators Česká Lípa – TJ Turnov 0:7
Antonín Palatínus (1 + 3), Štěpán Matěcha (1 + 2), Marek Pala (2 + 0), Radim Kolomazník (2 + 0), Vojtěch Palatínus (0 + 2), Jaroslav Nezdara (1 + 0)
V prvním zápase narazili turnovští florbalisté na Gladiátory z České Lípy, tedy účastníka liberecké ligy mužů. Soupeř statečně odolával turnovskému útočnému snažení, ale s přibývajícími minutami dokázali domácí svoji viditelnou převahu zúročovat a výsledkem bylo sedm branek v soupeřově síti. Brankář Horáček tak vychytal svoji první nulu v turnovském dresu a jeho tým vstoupil tím nejlepším způsobem do pohárové soutěže.
TJ Turnov – FLK Zdar Bar 7:2
Antonín Palatínus (2 + 1), Michal Tvrzník (2 + 0), Radim Kolomazník (1 + 1), Jaroslav Nezdara  (0 + 2),  Radek Primásek  (1 + 0), Vojtěch Palatínus (1 + 0), Jaroslav Tomeš  (0 + 1),  Petr Brož (0 + 1) Štěpán Matěcha (0 + 1)
Sobotní podvečer patřil duelu mezi Turnovem a FLK Zdar Bar. Zelenočerní od prvních minut znovu potvrzovali roli favorita a míček svému soupeři příliš nepůjčovali. Dobře rozehraný zápas si domácí znovu, i přes zbytečná vyloučení ve třetí třetině, ohlídali a první soutěžní den zakončili výhrou 7:2. Svoji první branku v turnovském dresu si v tomto utkání připsal Radek Primásek.
RFK Pohoda Praha – TJ Turnov 4:7
Štěpán Matěcha (2 + 1), Vojtěch Palatínus (2 + 1),  Jaroslav Tomeš (1 + 0), Marek Pala  (1 + 0), Radek Primásek (1 + 0),  Jaroslav Nezdara (0 + 1), Radim Kolomazník (0 + 1),  Vratislav Salaba (0 + 1)
Nedělní program postavil proti domácím těžší soupeře, než o den dříve. Nejprve to v pravé poledne byl rovněž ještě neporažený tým RFK Pohoda Praha. Turnovští hráči měli na hřišti optickou převahu, ale jejich střelecké pokusy nenacházeli ten správný cíl. Po dvou třetinách proto vedli nad svým soupeřem těsně 4:3. Ve třetí třetině už si chtěl turnovský celek svůj pracně vytvořený náskok udržet, ovšem díky zbytečným vyloučením a neuhlazené hře se mu cesta k vítězství komplikovala. Naštěstí pro něj se mu i přes řadu oslabení podařilo vstřelit další tři branky. Vítězstvím 7:4  si hráči v zelených dresech udrželi neporazitelnost, která jim již dávala i jistotu postupu do další fáze pohárové soutěže.
TJ Turnov – Florbalová akademie MB 6:3
Štěpán Matěcha (3 + 0), Marek Pala (0 + 3), Martin Hejduk  (2 + 0),  Radim Kolomazník(1 + 0), Jaroslav Tomeš (0 + 1),  Luděk Horáček (TJ Turnov)1 (0 + 1)
S klidnou myslí  mohli turnovští hráči vstoupit do posledního utkání proti Florbalové akademii z Mladé Boleslavi. První třetina se nesla ve znamení turnovského dotahování náskoku soupeře a i díky dvěma premiérovým trefám Martina Hejduka  bylo skóre po prvním dějství vyrovnané 3:3. V prostřední části pak i přes zlepšený výkon domácích vidělo početné publikum pouze jedinou branku z hole Matěchy. Následnou přesilovku se jeho spoluhráčům ani přes řadu slibných šancí nepodařilo využít a tak po dvou třetinách vedli turnovští o jedinou branku 4:3. Těžké okamžiky čekaly na turnovskou defenzivu v závěru střetnutí , kdy musela v dlouhém pětiminutovém oslabení hájit svůj hubený jednobrankový náskok. Případné komplikace však razantně odmítl Štěpán Matěcha a dvěma góly v oslabení pečetil výhru svého týmu v poměru 6:3.

Na domácím hřišti udrželi turnovští florbalisté svoji neporazitelnost a z prvního místa postupují do druhého kola Poháru České pojišťovny. V něm se již příští týden utkají s týmem IBK Kubánský Klan, který skončil třetí ve skupině B. Povedený výkon dává Turnovu nejen naději pro setrvání v pohárové soutěži, ale je i příslibem do blížícího se startu druholigové sezony.
,,Pohárový víkend splnil naše očekávání a podařilo se nám splnit všechny vytyčené cíle včetně postupu do druhého kola, který nám vloni utekl. Jsem rád, že jsme mohli do zápasu zapojit všechny hráče, kteří prošli letní přípravou a i když máme stále co zlepšovat, věřím, že letošní tým bude silný,“  tak ve stručnosti zhodnotil domácí vystoupení svého týmu trenér Turnova Jan Kovář.
SESTAVA: Horáček, Kováč, Suchomel - Brož, Hejduk, Poláček, Salaba, Tomeš, Zeman - Fiala, Haken, Kolomazník, Matěcha, Nezdara, Pala, Palatínus A., Palatínus V.,Primásek, Tvrzník