Turnov v poháru vzdoroval superligovému soupeři

Vydáno dne 14. 11. 2018 (168 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811151129_ilus_muzi.jpgVIDEO: Turnovské florbalisty a jejich fanoušky čekal v úterý další velký večer. V osmifinále Poháru České pojišťovny došlo v turnovské sportovní hale na měření sil s aktuálně pátým týmem superligy z Liberce. Severočeši přivezli do srdce Českého ráje kompletní sestavu, včetně loňského mistra Petra Kološe nebo reprezentanta Radka Valeše. V bouřlivé atmosféře sice domácí hráči na svého soupeře nestačili, ale po předvedeném výkonu si zasloužili potlesk početného publika, se kterým si užili nevšední florbalový večer.

Úterý 13. listopadu 2018

Pohár České pojišťovny, osmifinále

TJ Turnov - FBC Liberec 6:8 (3:1, 2:2, 1:5)

branky: 1. Pavel Sekyra, 9. Vojtěch Rondoš, 19. Štěpán Matěcha, 34. Vojtěch Palatínus, 40. Pavel Sekyra, 55. Vojtěch Palatínus - 5. Dominik Hiadlovský, 23. Prokop Ferdan, 33. Jan Baudisch, 43. Radek Valeš, 43. Jan Baudisch, 44. Radek Valeš, 45. Tomáš Marek, 50. Lukáš Veselý; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 139; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 22 - Lukáš Chyna 16

VIDEOZÁZNAM UTKÁNÍ

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201811141712_liberec.pngDomácím se vydařil vstup do utkání, už v první minutě se po pravé straně protáhl Sekyra a na dvakrát překonal hostujícího brankáře. Hosté, kteří dle předpokladů byli více na míčku a tvořili hru,se srovnání dočkali v páté minutě. V deváté minutě se k míčku dostal Vojtěch Rondoš a přesnou střelou vrátil vedení domácím. Jeho spoluhráčům se následně dařilo blokovat většinu střeleckých pokusů Liberce a tak se v polovině devatenácté minuty mohl Turnov radovat po třetí. Duo Sekyra-Matěcha svoji tradiční souhrou vyřešilo přečíslení tří na jednoho a potrhlo tak střelecký účet první třetiny.

Diváci, kterých se do sportovní haly vydalo přes 140, viděli čtyři góly také v prostřední části. Nejprve se o slovo přihlásili hosté, kterým se brankami z 23. a 33. minuty podařilo srovnat nepříznivý stav. O to více tak domácí hráče mrzela předchozí neproměněná početní výhoda a brejk na osamoceného brankáře. Ze ztráty vedení se však domácí dokázali rychle oklepat. Hned o minutu později se z pravé strany hřiště uvolnil Vojtěch Palatínus a přesnou ranou do horního růžku po čtvrté rozjásal zaplněné turnovské tribuny. V závěru prostřední části přečkal Turnov perné chvilky ve vlastním oslabení, aby následně dostali výhodu přesilové hry také jeho hráči. Ve čtyřicáté minutě vypálil Matěcha, na odražený míček si počkal Pavel Sekyra a uklidil jej po páté do liberecké branky. Po využité početní výhodě tak do šaten odcházeli spokojenější domácí, kteří drželi překvapivé vedení 5:3.

V závěrečném dějství už nenechal superligový celek nic náhodě a čtyřmi góly v řadě, během úvodních pěti minut, rázně překlopil vývoj zápasu na svoji stranu. Domácí neskládali zbraně, ale kvalita na straně Liberce byla v této části zápasu znát. Definitivní pojistku přidali Severočeši v padesáté minutě, kdy se jim z brejku podařilo po osmé překonat jinak výborného brankáře Švece. Za mohutné podpory domácího publika ještě vykřesal malou naději pro svůj tým pět minut před koncem Vojtěch Palatínus, který doběhl Matěchovu přihrávku a snížil na 6:8. V závěrečných minutách se Turnov pokoušel o nemožné a hrou bez brankáře se mu podařilo dostat hosty pod tlak. Branky už se však zelenočerní nedočkali a v souboji o čtvrtfinále Poháru České pojišťovny s FBC Liberec padli po statečném výkonu 8:6. I přes porážku se v turnovské hale tleskalo oběma týmům, které se zasloužily o skutečné mimořádný florbalový večer pro všechny zúčastněné.

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: „Jsme se Štěpánem hrdí na náš tým. Donutili jsme Liberec bát se o výsledek, kdy musel stahovat hru na dvě lajny. To a naše pasivita na začátku třetí třetiny rozhodla, nicméně góly to byly moc hezké a otočení zápasu tudíž zasloužené. My jsme odehráli velmi dobré dvě třetiny a tento turnovský svátek florbalu si moc užili. Kdybychom měli takové nasazení vždy, byla by nám Národní liga malá. To je však kdyby, ale snad nás to povzbudí. Díky fantastickým divákům za podporu a soupeři za krásný zápas, ze kterého si odneseme spoustu zkušeností.“

Komentář trenéra hostů Filipa Hanžla: „Dvě třetiny jsme se nemohli probudit z dnešního podzimního počasí. Naštěstí zápasy otáčet tuto sezonu umíme a hrajeme pohár dál. Díky hráčům i soupeři za utkání a atmosféru.“

Počet komentářů: 1 | Přidat komentář