Turnov zůstal před branami finále

Vydáno dne 31. 03. 2016 (1373 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201603170802_IMG_5682.jpgPo víkendové domácí výhře na nájezdy a nedělní porážce v Králově Dvoře se ve středu 30. března vraceli turnovští florbalisté na domácí palubovku k pátému rozhodujícímu zápasu semifinálové série play off. Společně s nimi si do haly našli cestu také zástupy fanoušků obou soupeřů, kteří mohli sledovat semifinálové drama, které rozhodlo až prodloužení. Výborné kulise chyběla jen pověstná třešinka v podobě výhry zelenočerných, kteří se tentokrát museli před svým soupeřem sklonit a zůstali tak těsně před vysněnou finálovou účastí.

Národní liga 5. zápas semifinále play off

TJ Turnov – T. B. C. Králův Dvůr 3:4p

branky: 24. Daniel Měkota, 26. Martin Chaloupka, 52. Jaromír Ekl - 49. Radek Križko, 50. Marek Sluka, 51. Tomáš Pokorný, 69. Tomáš Pokorný; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 248; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 17 - Kryštof Sunkovský 30; po třetinách: 0:0, 2:0, 1:3, 0:1;

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502151441_tbc_logo.jpgVyrovnanou semifinálovou sérii play off muselo ve středu rozhodnou polední páté utkání. Důležitosti zápasu odpovídal začátek i průběh celé první třetiny. Žádný ze soupeřů se nechtěl dopustit chyby a zajímavých momentů před oběma brankami bylo jako šafránu. Střelecky aktivnější byli domácí, ovšem v zakončení jim scházela přesnost.

Na první branku si tak početné a hlasité publikum muselo počkat do dvacáté čtvrté minuty, kdy se v brankovišti nejlépe zorientoval Měkota a poslal tak domácí do vedení. Povedenou pasáž podtrhlo o minutu později turnovské nahození z rohu hřiště, které si nešťastný obránce hostí srazil do vlastní branky. Domácí tak rázem vedli 2:0 a měli k finálové účasti o něco blíže. Následně přicházely další šance zelenočerných, ve střeleckých soubojích však byl stále úspěšnější hostující brankář. V závěru druhé třetiny hosté ubránili první vyloučení zápasu a na svého soupeře tak stále ztráceli dvě branky.

O co byli diváci, kterých si na zápas našlo cestu přes dvě stě, ochuzeni v prvních dvou třetinách, to jim oba týmy vynahradily dramatickou zápletkou ve třetí dvacetiminutovce. Hosté začali zvyšovat svoji aktivitu a ve čtyřicáté osmé minutě se také oni dočkali přesilové hry díky vyloučení Matěchy. Početní výhodu se jim podařilo využít o minutu později a v Turnově tak bylo zaděláno na drama. To gradovalo deset minut před třetí sirénou, kdy se Královu Dvoru podařilo nejprve vyrovnat na 2:2 a za několik sekund přidat také třetí branku, která znamenala jejich vedení. Domácí se z rychlé ztráty nadějného vedení dokázali brzy oklepat. Díky Eklově využité přesilové hře bylo na začátku padesáté druhé minuty znovu vyrovnáno, tentokrát 3:3. Ve zbytku třetího dějství se oba týmy vrátili k taktice z první třetiny, kdy se snažili především o bezchybnou hru. Nikdo nechtěl přijít o finále po laciné chybě. O druhém účastníkovy finále tak muselo rozhodnout prodloužení.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201603311111_12377999_1304308259583181_7997833275821392983_o.jpgDeset minut na vrch měly oba týmy na to, aby rozhodli o svém postupu do finálové série. Tábory obou fanoušků hlasitě hnali své týmy vpřed a napětí by se v turnovské hale dalo krájet. Jako první se v prodloužení uvedli hosté, kteří již ve druhé minutě zazvonili na horní tyčku Švecovi branky. V šesté minutě prodloužení zvonilo břevno také na druhé straně. Diváci už možná tipovali možné exekutory trestný střílení, když minutu a půl před koncem prodloužení hosté vybojovali míček za branku a kolem tyčky jej bleskurychle zasunuli za bezmocného Švece. Králův Dvůr tak mohl začít slavit svůj postup do finále, naopak domácím se v tento moment tento sen rozplynul. Po semifinálové porážce obsadí turnovští florbalisté v konečném účtování třetí místo. Pro turnovské florbalisty tak nejúspěšnější sezóna v historii končí a mladý tým mohl ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou. Děkujeme všem fantastickým divákům a těšíme se na sezónu příští.

Komentář trenéra domácích Petra Pánka: "Je to pro nás malá tragédie, po většinu zápasu jsme byli lepší, ale ani jasné gólové příležitosti jsme nedokázali využít. Soupeři upřímně gratuluji k postupu. Děkuji za super sérii a divákům patří neskutečná poklona. Mým hráčům díky za přelomovou sezónu. Jsou to pro nás velké zkušenosti, do té další. Díky!"

Komentář trenéra hostů Marka Michálka: "Nádherné dovršení úžasné série, smekám před výkonem soupeře. Pokud vhodně rozšíří kádr, budou v příštím roce jedním z favoritů. Dnes se k nám vrátilo štěstí, která od nás odešlo v minulém turnovském zápase. Obzvlášť mě výhra těší kvůli fantastickým divákům. Smekám před domácím kotlem, ale nikdy by mě nenapadlo, že ve všední den zaplníme dva autobusy našich fanoušků z Králova Dvora. Těšíme se na finále proti Varům a ještě jednou děkuji soupeři za férovou sérii."

Počet komentářů: 68 | Přidat komentář