Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Tým mužů vkročí do Národní ligy se změnou na trenérském postu

Vydáno dne 04. 09. 2018 (795 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201801150938_matecha_men.jpgPouze týden zbývá do startu nového ročníku Národní ligy, ve které se znovu objeví také tým TJ Turnov. Ten během letní přestávky prošel výraznými změnami, které se vám budeme snažit postupně přiblížit. Začínáme na trenérském postu, kde Jaroslava Markse vystřídalo duo hrajících trenérů v podobě Štěpána Matěchy a Antonína Palatínuse. Jaké jsou jejich plány a jak vidí šance turnovského týmu v nové sezóně se dozvíte následujícím krátkém rozhovoru s oběma novými trenéry a zároveň všem fanouškům dobře známými hráči.http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201708131722_stonek_88.jpgAhoj Štěpáne a Tondo, v letošní ročníku povedete A-tým společně jako hrající trenéři, jak se na spolupráci těšíte?

Š.M.: Ahoj! Na spolupráci se těším hodně a doufám, že bude úspěšná. Se Stonkem se známe řadu let a co se týká florbalu, tak máme podobné názory, takže by nám to mělo klapat.

A. P.: Zdravím všechny čtenáře. Jsem hrozně rád, že nám klub toto umožnil. U týmu už se Štěpánem působíme dlouho a myslím si, že ho známe tak, jako nikdo jiný. Jelikož máme oba dva zkušenosti z velkých klubů, tak máme týmu navíc co předat i co se týče taktických aspektů hry. Navíc jsme za ta léta oba ukázali, že umíme být vůdčími osobnostmi týmu a teď jsme si jen prostě naložili trošku víc

Už víte, jak budete mít rozdělené kompetence, shodnete se v pohledu na florbal nebo máte rozdílné názory?

A.P.: Kompetence jsme si nijak nerozdělovali. Oba budeme fungovat na stejné úrovni. Samozřejmě, já jsem trošku ukecanější a větší blázen, takže proslovy v pozitivním i negativním pojetí budu mít asi na starosti častěji já, nicméně jelikož máme ve všem dost podobné názory a často o věcech diskutujeme, tak je vše dílem nás obou. Když už se náhodou v nějakém názoru rozcházíme, tak nemá ani jeden z nás za potřebí si před druhým něco dokazovat a během krátké diskuze jeden ustoupí, jelikož jedna z těch variant je prostě lepší.

Š.M.: Rozdělení kompetencí jsme nijak neřešili a pravděpodobně ani nebudeme, oba se vzájemně respektujeme a dokážeme se dohodnout bez toho, aby jeden z nás musel mít hlavní slovo. Jak jsem řekl v minulé otázce, ve florbale máme dost podobné názory a když už se lišíme, tak po nějaké diskuzi zjistíme, co je lepší a co horší varianta. Jediná věc, z které jsem měl trochu strach byla, že jsem si myslel, že z nás dvou budu ten „zlej“ já, ale teď můžu s radostí konstatovat, že jsem ten „hodnej“.

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201809040937_matecha_2.jpgNebude pro Vás těžké hrát a zároveň trénovat, nebude to kontraproduktivní, dá se to skloubit ve prospěchu týmu?

A.P.: Letos byli ve finále národní ligy České Budějovice a Traverza Mukařov, kde působí jako hrající trenéři Lukáš Malý a Marek Chlumský, takže to skloubit jde a může to být úspěšná cesta. Samozřejmě možnosti, co se týče počtu i kvality hráčů, jsou ve větších městech lepší než u nás. Myslím si, že jádro našeho týmu tvoří dostatečně kvalitní hráči na to, abychom byli úspěšní i my a hodláme pro to udělat maximum.

Š.M.: Doufám, že to takto fungovat bude, kdybych si to nemyslel, tak do toho nejdu. Pár týmů v naší lize takto hraje nebo hrálo a většinou to byly týmy z čela tabulky. Samozřejmě, že to, jak to bude náročné se ukáže až ve vypjatých momentech zápasů. Do té doby můžeme jen spekulovat, takže tuhle otázku bych zhodnotil až na Vánoce.

Loňská sezona byla výsledkově hodně nepovedená, jak si viděl loňskou sezonu ty, jak by si jí zhodnotil?

A.P.: Doufal jsem, že tahle otázka nepřijde, takže v krátkosti. Loňská sezóna byla tragédie, nakonec to kluci díky bohu urvali a nespadli jsme do žumpy. Každý by si z toho měl vzít ponaučení a dál to neřešit.

Š.M.: Loňská sezona byla špatná, to všichni víme. Proč taková byla, těžko říct, názorů na to bude nespočet. Dle mého názoru přišlo jakési uspokojení po tom, co jsme 2x hráli semifinále a najednou si každý myslel, že to půjde samo. Na hřišti se nedodržovaly ani základní věci, stručně řečeno, každý si dělal, co chtěl. Přesto jsme se kolem Vánoc částečně probrali a zahráli pár dobrých zápasů a vše jsme ještě mohli zlomit, ale v rozhodujících zápasech doma s Orkou a Budějovicemi jsme o gól padli a bylo po nadějích na play off. Ligu se naštěstí podařilo zachránit, to že to bylo 4x s nožem na krku a na 15 zápasů, to už je teď jedno. Vypili jsme si to až do dna a letos z toho budeme těžit.   

 

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201708131723_stonek.jpgUž jste přemýšleli, jaké bude mít letošní tým ambice, jak z pohledu trenéra, tak hráče, čeho by si chtěl dosáhnout?

A.P.: Ambice letošního týmu musí být především vrácení herního projevu do předloňských kolejí a ještě ho dál posunout. To podle mého názoru bude v pohodě stačit na play- off a pokud budeme pracovat dobře, můžeme být úspěšní i tam. Jako hráč je mou ambicí být lídrem týmu, ať se nominuji  do jakéhokoliv postu. Jelikož budu mít často asi defenzivnější roli, tak to na velké bodové žně nevypadá, ale od toho máme naštěstí v týmu řadu dalších borců. A když už se vypustím do útoku, tak se tam budu snažit něco nasypat.

Š.M.: V první řadě chceme všichni odčinit loňský rok, to je doufám pro všechny dostatečná motivace na novou sezonu do toho pořádně dupnout. Dále bychom se chtěli prezentovali nějakým jasným herním stylem a ne jenom „hurá jdeme si plácnout“. Co se týká postavení v tabulce, tak cíl je být na místech zaručujících play off. Co bude dál se uvidí, ale všichni víme, že play off a play down jsou jiné soutěže.Počet komentářů: 4 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019