V Chomutově starší žáci opět stoprocentní

Vydáno dne 27. 02. 2015 (1546 přečtení), napsal Sekretariát

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410201451_PA180758.jpgV sobotu 21. února čekaly na družstvo starších žáků další dva ligové zápasy, tentokrát až v předalekém Chomutově. Ještě v pátek večer to vypadalo na slibnou účast, realita byla ovšem poněkud jiná a nakonec jsme si museli poradit s počtem osmi hráčů do pole a brankářem.

FbC DDM 98 Chomutov - TJ Turnov 1:5

Když jsme tedy po drobných peripetiích dorazili do Chomutova, nastoupili jsme v prvním zápase proti místnímu B týmu, ovšem doplněnému o několik hráčů áčka. Již od prvních minut jsme začali ukazovat, na čí straně je kvalita a když jsme náhodou neměli míček, soupeř nám ho bez většího odporu opět odevzdal. Hned v první minutě jsme spálili tři stoprocentní šance a jinak tomu nebylo ani nadále. Díky naší neschopnosti trefit bránu jsme po první části hry vedli „jenom“ 1:0. Ve druhé třetině to ze začátku vypadalo na zlepšení produktivity, opak byl ale pravdou a trenér neměl jinou možnost, než zkrátka některým hráčům zakázat střílet. Zápas jsme ale měli jednoznačně pod kontrolou a občasné výpady soupeře pokryl náš brankář. Do třetí třetiny jsme si nesli pohodlný náskok 4:0. A ani v poslední části se obrázek hry nijak nezměnil, 80 % času jsme útočili, branka jakoby ale byla zakletá a naneštěstí jsme smolně přišli i o nulu vzadu. Zápas jsme tedy dohráli celkem v poklidu a snažili jsme se ušetřit nějaké síly, konečné skóre bylo 5:1.

SK Bivoj Litvínov 2001 B - TJ Turnov 3:16

Ve druhém zápase jsme po odpočinku vyzvali litvínovské béčko. Do zápasu jsme bohužel nastoupili nekoncentrovaní a studenou sprchou pro nás byl inkasovaný gól, hned po třinácti sekundách hry. Do tempa jsme se sice dostávali pozvolna, ale jistě a začalo se nám dařit i střelecky. Výsledkem bylo vedení 7:2 po první třetině. Od druhé třetiny na nás začala být lehce znát únava, k našemu překvapení ale měl soupeř stejné, ne-li horší problémy, i při počtu jedenácti hráčů do pole. Drželi jsme balónek a občasné nedorozumění v obraně jsme dokázali kompenzovat kombinační hrou a vytvářením si tlaku v útočné polovině hřiště. Po druhé třetině svítilo na časomíře skóre 13:3. Ve třetí třetině už byla hra dost rozháraná a nesourodá, všichni ale stále bojovali a při tak nízkém počtu není klukům co vyčítat. V závěru jsme dokonce měli možnost vyzkoušet si přesilovku 6 na 4, což bylo pro nás všechny novinkou, byla to tedy víceméně škola hrou. Za vyzdvižení stojí sedm gólů Jana Halouna, který potvrdil roli kanonýra. Zápas jsme nakonec ovládli jasně 16:3.

Sestava: Hladík – Hejduk, Zakouřil, Nevosad – Haloun, Janoušek, Švitorka, Jiránek, Soukeník

Komentář: V obou zápasech jsme ukázali naši sílu, ve druhém se na nás bohužel lehce podepsala únava, i když na výsledku to není znát. Rezervy máme stále v zakončení, ale na tom budeme nadále pracovat. Nyní nás čeká měsíční pauza, takže se můžeme na závěr sezóny dobře připravit. Díky shodě výsledků jsme se dokonce posunuli na druhé místo tabulky, které už za žádnou cenu nehodláme nikomu přenechat.

Počet komentářů: 43 | Přidat komentář