Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

V Pelhřimově se rozhodovalo o postupujícím do semifinále NL

Vydáno dne 14. 03. 2019 (360 přečtení), napsal Sekretariát
przdna
http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201902110732_muzi_18_19.jpgAž páté rozhodující utkání muselo ve středu rozhodnout o postupujícím do semifinále play off Národní ligy. Na horké půdě v Pelhřimově však na turnovské florbalisty čekal těžký úkol, potřetí v sérii porazit loňského účastníka první ligy. Domácím se podařilo zlomit turnovský odpor především díky začátkům a koncům třetin, ve kterých vstřelili rozhodující branky. Po porážce 9:4 tak pro turnovské florbalisty letošní sezóna skončila a v Národní lize obsadí konečné 5. místo.


13. března 2019

Národní liga, 5. utkání čtvrtfinále

Spartak Pelhřimov - TJ Turnov 9:4 (3:1, 3:1, 3:2)

branky: 1. Martin Blažek, 6. Tomáš Kocián, 19. Tomáš Kocián, 23. Petr Poduška, 26. Martin Blažek, 40. Martin Blažek, 42. Jan Knězů, 55. Václav Fučík, 57. Lukáš Zrzavý - 2. Patrik Rozkovec, 36. Patrik Rozkovec, 52. Pavel Sekyra, 58. Pavel Sekyra; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:5 + Tomáš Vitásek 5; využití: 2:1; diváků: 207; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 20 - Jaroslav Švec 12

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201810080752_pelhrimov.pngDo rozhodujícího utkání celé série vkročili lépe domácí, kteří byli po celý zápas o krok napřed. Skóre se poprvé měnilo už v první minutě, ve které se Spartak ujal vedení. Turnov tentokrát ještě stihl rychle odpovědět a už o minutu později tak byl stav, zásluhou Rozkovce, znovu vyrovnaný. Vyrovnaná partie pokračovala do šesté minuty, ve které se k míčku dostal domácí Kocián, který vrátil vedení zpět na stranu Pelhřimova. Možná rozhodující moment celého utkání přišel v 19. minutě, kdy se Pelhřimovu podařilo gólem do šatny přidat třetí přesný zásah.
Ve druhé třetině zvýšil Turnov své tempo a tlačil se do zakončení, v klíčových chvílích mu však chyběla přesnější muška. Naopak v klidu hrající domácí přidali ve druhém dějství další tři branky a i přes snahu turnovských hráčů už málokdo pochyboval od postupu Spartaku.
Také vstup do závěrečné třetiny vyšel lépe domácím, kteří sedmou brankou definitivně zlomili odpor Turnova a mířili tak za postupem do semifinále. Ve zbytku utkání diváci viděli ještě čtyři branky, po dvou na obou stranách. Konečný a pro Turnov až příliš krutý výsledek 9:4 poslal do dalších bojů Spartak Pelhřimov. Pro omlazený turnovský tým sice sezóna 2018/19 skončila, ale stala se velkým příslibem do dalších let a díky účasti v play off se stala úspěšnou.

Komentář trenéra domácích Petra Zajíčka: "Podařilo se nám navázat na nedělní výkon v Turnově a díky bojovnosti a nasazení jsme zaslouženě vyhráli tuto těžkou sérii, děkuji soupeřům za férový boj a skvělým divákům za podporu."
Komentář trenéra hostů Antonína Palatínuse: "Tuto sérii jsme si neprohráli dnes, ale v zápasech č. 2 a 4. Myslím si, že soupeř byl lepší jen v dnešním utkání, které vyhrál zaslouženě, my jsme se z toho....Je to zklamání, ale kdo by před sezónou nebo sérii řekl, že to dotáhneme až sem. Moc děkuji klukům za sezónu, ve které se nám podařilo naplnit všechny základní cíle. Gratuluji soupeři k postupu a děkujeme fanouškům za famózní podporu!"


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář


  Následující zápas

10. kolo Národní ligy

vs.17. listopadu 2019

18:00 SH TJ Kobylisy

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  Kalendář zápasů  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019