Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

V Žatci si starší žáci připsali dvě výhry

Vydáno dne 03. 11. 2014 (1669 přečtení), napsal Sekretariát
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410201451_PA180758.jpgStarší žáci pokračovali na vítězné vlně i v dalekém Žatci a po strastiplné cestě dokázali přivést do Turnova plný počet šesti bodů. Díky dvěma výhrám si turnovský tým nadále drží třetí pozici.

Ilustrační foto: O. Rezler


 Už před odjezdem jsme museli řešit několik nepříjemností s nemocemi a krytím jiných povinností několika hráčů s termínem zápasu a výsledkem bylo, že jsme měli k dispozici pouze deset osm borců do pole a brankáře. Na sraz jsme dorazili všichni, ale chyběla nám jedna zásadní věc – autobus. Přes všechny peripetie jsme se ale nakonec dostali do Žatce a dokonce i včas.

FbC Jazzmani Žatec - TJ Turnov   6:7

Do prvního zápasu jsme se postavili proti domácím Jazzmanům a jak je naším nepěkným zvykem, už od samého začátku jsme prohrávali, postupem času už o dva góly. Přestože jsme dokázali vyrovnat, po první části jsme prohrávali 3:2. Od začátku jsme ale byli lepší a nebyl tedy důvod k panice. Ve druhé třetině jsme dvakrát vyrovnali, soupeř ale měl o poznání více štěstí a na naše vyrovnání dokázal vždy rychle odpovědět, přičemž mu tam spadlo opravdu všechno. Před poslední třetinou na nás tedy čekal úkol poradit si s vedením domácích 6:4. Naštěstí jsme si dokázali udržet chladnou hlavu a po snovém vstupu do třetiny jsme dokázali stáhnout ztrátu už během první minuty. Napětí stoupalo a na časomíře stále svítilo nerozhodné skóre 6:6. Necelé tři minuty před koncem si tedy trenéři Turnova vybrali oddechový čas. Na palubovku se vrátili hráči, odhodlaní zápas vyhrát a podařilo se. Mára Soukeník nám vystřelil vítězství a tři body z napínavého utkání byly naše.

TJ Mocní Tuleni Podbořany - TJ Turnov  3:11

Do druhého utkání jsme po půlhodinové pauze nastupovali jako favorité proti Mocným tuleňům z Podbořan. Zápas jsme rozhodli už v první třetině, ve které jsme si zajistili komfortní vedení 5:1. Náš výkon však danému skóre vůbec neodpovídal a většina našich hráčů, včetně těch nejzkušenějších, když měla míček, viděla před sebou pouze soupeřovu branku a na nic jiného se neohlíželi. O přestávce tedy na střídačce žádné nadšení nepanovalo. Do druhé části ale nastoupil úplně jiný tým a trenéři se shodli na tom, že to byl pravděpodobně nejlepší výkon turnovských starších žáků v letošní sezoně. Hráli jsme jako tým a šest vstřelených branek bylo odměnou. Do poslední části jsme tedy nastupovali s luxusním náskokem deseti gólů a dokázali jsme si ho v pohodě uhlídat, i když úroveň naší hry opět lehce poklesla.

Obrovský dík patří panu Soukeníkovi, paní Špinkové a Honzovi Kovářovi, bez jejichž pomoci, bychom nikam nejeli.

Komentář: Jsem pyšný na všechny hráče, že dokázali zvládnout v devíti lidech dva zápasy po sobě ve stoprocentním nasazení a v obou zvítězit. Zároveň doufám, že si vezmou poučení z toho, že pokud hrají jako tým a plní pokyny trenérů, nikdo na nás nemá. Chtěl bych pozvat všechny na příští domácí zápasy 15. 11. v hale TJ Turnov a přál bych si, abychom měli konečně k dispozici kompletní kádr.

František Záleský, trenér

SESTAVA: Hladík - Kořínek, Nevosad, Špinka - Haloun, Hejduk, Jiránek, Soukeník, Švitorka

Trenéři: Záleský, KovářPočet komentářů: 68 | Přidat komentář


  Následující zápas

17. kolo Národní ligy

vs.26. ledna 2020

17:00 SH Děkanka

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019