Muži Muži B Junioři Dorostenci Starší žáci Mladší žáci Elévové Ženy Dorostenky Starší žákyně Mladší žákyně Elévky
  Hlavní menu
Hlavní stránka Oddíl florbalu Historie oddílu Kontakty Rozpis tréninků Jak začít hrát Lékařské prohlídky Ke stažení Oddíl ve FISu Fotogalerie Videokanál Florbal bazar Možnost reklamy
  Mediální partner

  Facebook

Velký obrat na tři body nestačil

Vydáno dne 21. 09. 2015 (1620 přečtení), napsal administrator
przdna

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410122233_DSC_0336.jpgNeděle 20.9 byla pro turnovské áčko ve znamení startu druhého ročníku Národní ligy. Prvním soupeřem jim byli neoblíbení českobudějovičtí Štíři, se kterými v loňském ročníku, i přes mírnou herní převahu, dvakrát prohráli (8:10,3:9). Smazání čtyřbrankového manka však ani tentokrát na plný bodový zisk nestačilo a turnovští tak otevřeli sezónu  porážkou v prodloužení.FBC ŠTÍŘÍ ČESKÉ BUDĚJOVICE - TJ TURNOV 6:5p (2:0, 2:2, 1:3 - 1:0)


branky (asistence): 38:02 Štěpán Matěcha, 38:36 Tomáš Vitásek, 42:15 Daniel Měkota (Pavel Sekyra), 47:02 Tomáš Vitásek (Antonín Palatínus), 54:30 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509212154_319.pngÚvodní minuty zápasu nepřinesly žádné dlouhé oťukávání a na obou stranách byly k vidění náznaky šancí. Hned ve třetí minutě pak dostali turnovští výhodu přesilové hry, která i přes několik dobrých střeleckých pokusů, zůstala nevyužita. V 7.minutě utkání se domácím vydařila rychlý protiútok, když se díky efektivně vyřešené situaci 2-1 dostali do vedení. Poté přejali herní iniciativu opět naši borci, avšak žádná z šancí nebyla využita, a tak se na druhé straně, jako blesk z čistého nebe, prosadil pohlednou ranou na nohu brankáře Suchomela budějovický Havelka a zajistil tak svému týmu dvoubrankový náskok.

Druhá třetina byla se dala s přehledem označit jako festival spálených turnovských šancí. Po většinu času se hrálo na domácí branku. Velmi šokující tak byly další dvě branky v turnovské síti, díky skvěle vyřešeným protiútokům soupeře. Na tvářích turnovských hráčů pak mohli diváci vidět střídavě obrovskou frustraci a smích vyjadřující slova "To snad už není možný". Ve 38. minutě prolomil turnovskou střeleckou impotenci kapitán Štěpán Matěcha, když jeho střela od mantinelu skončila za přispění Pavla Sekyry a jednoho z budějovických obránců konečně v síti skvěle chytajícího domácího brankáře. O 34 vteřin později bylo v turnovském táboře opět o něco veseleji, když Vitásek obral na polovině hřiště jednoho ze soupeřů a kvalitní individuální práci zakončil neméně kvalitní střelou.

Před třetí třetinou tak bylo v očích turnovských hráčů vidět obrovské odhodlání zápas otočit ve svůj prospěch. Že je střelecké prokletí z prvních 38 minut pryč potvrdil svým spoluhráčům Daniel Měkota, který ve 43. minutě po přiťuknutí Pavla Sekyry vymetl pavučiny v horním rohu branky domácího gólmana. Na začátku 48. minuty pak Antonín Palatínus na polovině vystihl rozehrávku domácích, vyslal do brejkové situace Tomáše Vitáska, který nekompromisní střelou srovnal stav na 4:4. Více než zasloužené turnovské vedení se stalo skutečností šest minut před koncem základní hrací doby, když dvojice Sekyra - Matěcha učebnicově vyřešila přečíslení dva proti jednomu a druhý jmenovaný svojí druhou brankou v zápase poslal svůj tým do vedení 5:4! Konec třetí třetiny však borci v zelených dresech psychicky nezvládli, dovolili soupeři několik velkých šancí a jednu z nich dokázali budějovičtí využít - 5:5

Zápas tak rozhodovalo prodloužení, ve kterém se hned po 21 vteřinách prosadil domácí Měrička a vystřelil tak svému týmu bod navíc.

Trenér Petr Pánek se vyjádřil bezprostředně po utkání takto:
Pro nás ztráta dvou bodů. Soupeř měl pár brejkových situací, které skoro vždy proměnil, i když jsme většinu zápasu kontrolovali balónek. Bohužel jsme ztroskotali ve špatné koncovce a na individuálních chybách hráčů. Děkuji soupeřům za zápas a gratuluji k výhře.Počet komentářů: 51 | Přidat komentář


  Následující zápas

21. kolo Národní ligy

vs.22. února 2020

17:00 SH SPORTaS Litvínov

ONLINE

  Florbalový partner


Jak nakupovat se slevou?

ODDÍLOVÁ KARTA

  STOP DOPING

© TJ Turnov, oddíl florbalu 1998-2019