Velký obrat na tři body nestačil

Vydáno dne 21. 09. 2015 (1461 přečtení), napsal administrator

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201410122233_DSC_0336.jpgNeděle 20.9 byla pro turnovské áčko ve znamení startu druhého ročníku Národní ligy. Prvním soupeřem jim byli neoblíbení českobudějovičtí Štíři, se kterými v loňském ročníku, i přes mírnou herní převahu, dvakrát prohráli (8:10,3:9). Smazání čtyřbrankového manka však ani tentokrát na plný bodový zisk nestačilo a turnovští tak otevřeli sezónu  porážkou v prodloužení.

FBC ŠTÍŘÍ ČESKÉ BUDĚJOVICE - TJ TURNOV 6:5p (2:0, 2:2, 1:3 - 1:0)

branky (asistence): 38:02 Štěpán Matěcha, 38:36 Tomáš Vitásek, 42:15 Daniel Měkota (Pavel Sekyra), 47:02 Tomáš Vitásek (Antonín Palatínus), 54:30 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201509212154_319.pngÚvodní minuty zápasu nepřinesly žádné dlouhé oťukávání a na obou stranách byly k vidění náznaky šancí. Hned ve třetí minutě pak dostali turnovští výhodu přesilové hry, která i přes několik dobrých střeleckých pokusů, zůstala nevyužita. V 7.minutě utkání se domácím vydařila rychlý protiútok, když se díky efektivně vyřešené situaci 2-1 dostali do vedení. Poté přejali herní iniciativu opět naši borci, avšak žádná z šancí nebyla využita, a tak se na druhé straně, jako blesk z čistého nebe, prosadil pohlednou ranou na nohu brankáře Suchomela budějovický Havelka a zajistil tak svému týmu dvoubrankový náskok.

Druhá třetina byla se dala s přehledem označit jako festival spálených turnovských šancí. Po většinu času se hrálo na domácí branku. Velmi šokující tak byly další dvě branky v turnovské síti, díky skvěle vyřešeným protiútokům soupeře. Na tvářích turnovských hráčů pak mohli diváci vidět střídavě obrovskou frustraci a smích vyjadřující slova "To snad už není možný". Ve 38. minutě prolomil turnovskou střeleckou impotenci kapitán Štěpán Matěcha, když jeho střela od mantinelu skončila za přispění Pavla Sekyry a jednoho z budějovických obránců konečně v síti skvěle chytajícího domácího brankáře. O 34 vteřin později bylo v turnovském táboře opět o něco veseleji, když Vitásek obral na polovině hřiště jednoho ze soupeřů a kvalitní individuální práci zakončil neméně kvalitní střelou.

Před třetí třetinou tak bylo v očích turnovských hráčů vidět obrovské odhodlání zápas otočit ve svůj prospěch. Že je střelecké prokletí z prvních 38 minut pryč potvrdil svým spoluhráčům Daniel Měkota, který ve 43. minutě po přiťuknutí Pavla Sekyry vymetl pavučiny v horním rohu branky domácího gólmana. Na začátku 48. minuty pak Antonín Palatínus na polovině vystihl rozehrávku domácích, vyslal do brejkové situace Tomáše Vitáska, který nekompromisní střelou srovnal stav na 4:4. Více než zasloužené turnovské vedení se stalo skutečností šest minut před koncem základní hrací doby, když dvojice Sekyra - Matěcha učebnicově vyřešila přečíslení dva proti jednomu a druhý jmenovaný svojí druhou brankou v zápase poslal svůj tým do vedení 5:4! Konec třetí třetiny však borci v zelených dresech psychicky nezvládli, dovolili soupeři několik velkých šancí a jednu z nich dokázali budějovičtí využít - 5:5

Zápas tak rozhodovalo prodloužení, ve kterém se hned po 21 vteřinách prosadil domácí Měrička a vystřelil tak svému týmu bod navíc.

Trenér Petr Pánek se vyjádřil bezprostředně po utkání takto:
Pro nás ztráta dvou bodů. Soupeř měl pár brejkových situací, které skoro vždy proměnil, i když jsme většinu zápasu kontrolovali balónek. Bohužel jsme ztroskotali ve špatné koncovce a na individuálních chybách hráčů. Děkuji soupeřům za zápas a gratuluji k výhře.

Počet komentářů: 49 | Přidat komentář