Vitásek zajistil historický postup do 4.kola poháru

Vydáno dne 14. 09. 2014 (1250 přečtení), napsal Honza
pohár
Turnovští florbalisté se v neděli v rámci 3.kola Poháru České pojišťovny střetli s Athletics Praha. Tento tým nejen že bude  prvním turnovským soupeřem v Národní lize, ale zároveň jeho dres oblékají dva bývalí hráči zelenočerných. Početné turnovské publikum vidělo dramatický zápas, který vrcholil až v samém závěru. Po těsné výhře mohli domácí slavit svůj historický postup do 4.kola této soutěže, ve kterém se na domácícm hřišti postaví České lípě.

TJ Turnov – Athletics Praha 8:7 (3:1, 0:4, 5:2)

branky (asistence): 03:52 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 08:05 Tomáš Vitásek, 09:28 Martin Hejduk (Štěpán Matěcha), 41:49 Tomáš Matys (Pavel Němeček), 45:55 Pavel Němeček (Tomáš Vitásek), 56:25 Tomáš Vitásek (Vratislav Salaba), 57:35 Štěpán Matěcha (Tomáš Matys), 57:56 Tomáš Vitásek (Vratislav Salaba)

Letos poprvé se turnovští florbalisté představili domácímu publiku, které muselo být během první třetiny s průběhem utkání spokojeno. Zelenočerní nejprve přečkali brzké oslabení a následně na konci čtvrté minuty sami udeřili, když se nenápadnou střelou prosadil Antonín Palatínus. Na začátku deváté minuty navíc dalekonosnou ranou vyhnal všechny pavouky z horního růžku hostující branky Tomáš Vitásek. Domácí tak vedli již 2:0. Brankový přínos obránců pokračoval o necelé dvě minuty později zásluhou Martina Hejduka a jeho přesné rány. Zbylá část dobře rozehrané první třetiny přinesla z turnovského pohledu dva nepříjemné okamžiky, které se následně promítly i do dalšího průběhu zápasu. Pražanům se nejprve povedlo v desáté minutě snížit na 3:1 a tím se vrátit zpět do zápasu a čtyři minuty před koncem musel kvůli zranění ze zápasu odstoupit Vojtěch Palatínus.

V prostřední části se turnovská hra a klid sesypaly jako domeček z karet a to především díky dvěma slepeným gólům Athletics hned v úvodních minutách. Ve dvacáté osmé minutě šli pražané dokonce do vedení, když si těsně po návratu vyloučeného Primáska smolně srazil míček do vlastní branky Havlín. Hosté se díky obratu ve skóre dostali do sedla a byli lepším z týmů. Šance domácích v těchto okamžicích držel pouze výborně chytající Horáček. Jeho spoluhráčům v poli se stále nedařilo vrátit se zpět k výkonu z první třetiny. Ještě více do kolen je navíc ve třicáté páté minutě srazil dobře rozehraný volný úder Pražanů, kteří tak zaslouženě vedli už o dvě branky v poměru 3:5.

Po slabém výkonu z druhé dvacetiminutovky čekal na domácí v závěrečné části velký kus práce při mazání brankového manka. Výborné publikum hnalo své hráče dopředu a ti se mu odměnili hned ve druhé minutě, kdy na 4:5 snižoval Tomáš Matys. Cesta za vyrovnáním se ale stále komplikovala, ve čtyřicáté čtvrté minutě si domácí vstřelili druhou vlastní branku a hosté tak byli stále na koni díky nadějnému vedení. Z těžkých chvil pomohla domácím přesilová hra, kterou v čase 45:55 přetavil v kontaktní branku Pavel Němeček. Ani tentokrát se ale ještě vyrovnání nekonalo, protože hosté si o minutu později vzali dvoubrankový náskok znovu zpět. Dramatický zápas se překlopil až do infarktové koncovky, kterou si pro sebe rezervoval Tomáš Vitásek. V polovině padesáté sedmé minuty se mu podařilo snížit na 6:7. Jeho spoluhráči i fanoušci náhle vycítili, že nastala poslední možnost nepříznivý stav zvrátit. O minutu později nahodil Hejduk míček na branku a ten si nakonec našel cestu až ke Štěpánu Matěchovi, který vyrovnal. Definitivně poslal celou halu do varu znovu Tomáš Vitásek. Dvě minuty před koncem se podle svého zvyku s míčkem příliš nepáral a přesnou střelou poslal Turnov do čtvrtého kola Poháru České pojišťovny.

Komentář trenéra hostů k utkání, Roman Janeba: "Po tragické první třetině jsme se zlepšili. Ve třetí třetině jsme měli rozhodnout. Děkuji skvělým divákům. Gratuluji soupeři k vítězství a těším se příští týden v lize."

Komentář trenéra domácích k utkání, Jan Kovářč: "Velké množství zbytečně inkasovaných branek nás ve druhé třetině srazilo na kolena. Až po druhé přestávce jsme se vrátili ke své hře, která nám ve spojení s bojovností pomohla k výhře. Těšíme se na další vzájemné utkání."

SESTAVA: Horáček, Kováč, Suchomel – Brož, Hejduk, Vitásek,Havlín,Tomeš, Salaba, Primásek – Palatínus A., Matěcha, Palatínus V., Matys, Němeček, Nezdara, Poslušný, Kolomazník, Pala.

Počet komentářů: 35 | Přidat komentář