Z Rokycan vezou muži vydřenou výhru

Vydáno dne 04. 11. 2013 (2097 přečtení), napsal Honza
V sobotu cestovali turnovští florbalisté do Rokycan k zápasu 7.kola 2.ligy mužů. Na místní palubovce se jim v minulosti příliš nedařilo a i tentokrát to na zisk bodů dlouho nevypadalo.  Brankovou přestřelku se jim však nakonec podařilo otočit ve svůj prospěch a ze západu Čech tak přivézt důležitou výhru a plný bodový zisk.
Ilus. foto: Jan Láska

FbC SOKOL ROKYCANY – TJ TURNOV 7:9 (4:2, 3:3, 0:4)
branky (asistence): 05:15 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 19:45 Radim Kolomazník (Jiří Pospíšil), 24:41 Antonín Palatínus (Štěpán Matěcha), 26:41 Vojtěch Palatínus (Vratislav Salaba), 27:24 Radim Kolomazník (Štěpán Matěcha), 47:21 Štěpán Matěcha (Antonín Palatínus), 51:29 Jiří Pospíšil (Antonín Palatínus), 52:51 Radim Kolomazník (Antonín Palatínus), 58:23 Štěpán Matěcha (Antonín Palatínus)
Do utkání s nepříjemným týmem domácích vstupoval Turnov s cílem pohlídat si start zápasu a to se mu v počátku také dařilo. Po volném úderu na začátku šesté minuty poslal svůj tým do vedení Antonín Palatínus. Následně však iniciativu převzali domácí a na úvodní branku si připravili, někdy i s trochou štěstí, hned trojitou odpověď a v polovině čtrnácté minuty tak vedly Rokycany 3:1. Zaskočený Turnov, který tak velmi brzy přišel o své vedení a musel dotahovat dvoubrankové manko, nepůsobil jistým dojmem především v obraně, výsledkem bylo turnovské vyloučení na konci devatenácté minuty. Domácím se ho díky rychlé výměně míčku a především nekompromisní střele podařilo využít ve svoji čtvrtou branku. Špatný dojem z prvního dějství naštěstí zmírnil pár sekund před jeho koncem přesně zakončující Radim Kolomazník. I přes jeho branku však musel jeho tým ve zbytku zápasu přidat, aby mohl pomýšlet na bodový zisk.
Rozjeté Rokycany přibrzdilo až vyloučení z kraje druhé třetiny, které dokázali turnovští potrestat. Důležitou kontaktní branku vstřelil z pravé strany Antonín Palatínus. Jeho tým však srážely zbytečné chyby, po jedné z nich se hned o minutu později dostali domácí do rychlého brejku a znovu tak odskočili na rozdíl dvou branek. Gólová přetahovaná v prostřední části nebrala konce a v těchto minutách již lepší hosté se ve dvacáté sedmé minutě mohli radovat ze čtvrté branky, pod kterou se podepsal Vojtěch Palatínus. Turnovu tak k vyrovnání znovu chyběl jediný přesný zásah. Toho se zelenočerní dočkali již o minutu později, Matěcha našel přihrávkou zpoza branky volného Kolomazníka, který se do téměř odkryté branky nemýlil a vyrovnal. Nerozhodný stav 5:5 však na ukazateli skóre vydržel jen do třicáté čtvrté minuty, ve které se domácí oklepali ze ztráty vedení a hned dvěma góly razantně strhli vedení zpět na svoji stranu. I díky dvěma vyloučením hostí se jim pak podařilo zakončit druhou třetinu herní převahou. Turnovu se však do druhé sirény podařilo i s přispěním brankáře Suchomela neinkasovat a za nepříznivého stavu 7:5 tak držet alespoň malou naději na zvrat.
Do třetí třetiny přišel ze šatny Turnova tým odhodlaný utkání otočit ve svůj prospěch. Smělý plán se podařilo začít naplňovat hned po dvou minutách, kdy na dostřel jediné branky přiblížil svůj celek kapitán Matěcha. Vyrovnání paradoxně přinesla přesilová hra Rokycan v polovině dvaapadesáté minuty. Antonín Palatínus nabil z volného úderu Jiřímu Pospíšilovi, jehož střela přesně zapadla až za domácího brankáře. Podruhé v utkání tak byl stav znovu nerozhodný, tentokrát 7:7. Vydařenou pasáž utkání pak zakončil Radim Kolomazník, který skákavou přihrávku Antonína Palatínuse poslal z levé strany do poloodkryté domácí branky. Kromě hattricku tak turnovský útočník završil i obrat zápasu. Po oddechovém čase se Rokycany ještě dokázaly nadechnout, naděje na vyrovnání jim definitivně vzal až minutu a půl před koncem Matěcha. V závěrečných sekundách přečkal Turnov nepřehlednou situaci v brankovišti i následné oslabení a ze západu Čech si po dalším dramatickém průběhu odváží vydřené a důležité vítězství v poměru 7:9.
"Soupeři se povedla první třetina, ve které potrestal všechna naše zaváhání. Naštěstí se nám znovu povedlo naší bojovností zápas otočit a získat důležité vítězství," tak ve zkratce zhodnotil sobotní utkání trénér Jan Kovář.
Díky výhře v Rokycanech se Turnovu podařilo poskočit se ziskem patnácti bodů zpět na čtvrté místo druholigové tabulky, která je však na čele poměrně vyrovnaná. O další důležité body tak budou muset turnovští florbalisté opět bojovat za čtrnáct dnů, kdy na své palubovce přivítají dva silné týmy. Do Českého ráje dorazí v sobotu 16.listopadu Kadaň a o den později vedoucí tým tabulky Chomutov.
SESTAVA: Suchomel – Hejduk, Poláček, Pospíšil J., Salaba, Tomeš, Zeman – Haken, Kolomazník, Matěcha, Nezdara, Pala, Palatínus A., Palatínus V., Primásek, Tvrzník

Počet komentářů: 51 | Přidat komentář