Zelenočerní se musejí oklepat z vysoké porážky

Vydáno dne 02. 02. 2015 (1590 přečtení), napsal Honza

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201502021415_mukarov_prohra.jpgDo pražské haly se na zápas dvacátého kola Národní ligy vydalo také několik nejvěrnějších turnovských fanoušků, kteří společně se svým týmem doufali v potvrzení své účasti v play-off a zároveň také v posun na třetí příčku. Místo toho však přišla studená sprcha a turnovští florbalisté se museli smířit s vysokou porážkou. Na další výhru si tak náš tým bude muset počet minimálně do příštího víkendu.

20. kolo, 1. února

TJ SOKOL MUKAŘOV – TAGO MAGO – TJ TURNOV  13:4 (4:1, 2:1, 7:2)

branky (asistence): 02:51 Tomáš Vitásek (Vojtěch Palatínus), 22:19 Štěpán Matěcha (Jan Havlín), 55:32 Martin Hejduk (Jan Seidl), 57:42 Tomáš Matys (Marek Pala)

http://www.florbalturnov.cz/phprs/storage/201409281300_tago.pngTurnovským florbalistům se ve dvacátém kole nepodařilo navázat na týden starou senzační výhru nad Chomutovem. Už ve třetí minutě se jim sice podařilo po krásné přesilovkové kombinaci vstřelit vedoucí branku díky Vitáskovi. Domácí ovšem dokázali ještě během první třetiny skóre otočit na svoji stranu, ve dvou případech si jim podařilo využít přesilovou hru a po prvním dějství tak odcházeli turnovští florbalisté do šaten za nepříznivého skóre 4:1.

Lehce zraněného brankáře Horáčka nahradil od druhé třetiny jeho kolega Suchomel, který se měl již od prvních minut co ohánět. Jeho spoluhráči navíc už ve dvacáté třetí minutě přišli znovu při vlastní rozehrávce lacině o míček a domácí z nabídnuté šance zvýšili již na 5:1. Kapitán Matěcha ale hned za několik sekund dokázal střelou z dálky odpovědět a zdálo se, že jeho tým se začíná pomalu nadechovat. Domácí měli evidentně více sil a míček drželi především na svých holích, proto se hosté z Turnova dostávali jen s obtížemi do delšího tlaku a náznaky šancí se rodily především z rychlých protiútoků. Přestože jejich obrana pracovala lépe než v prvním dějství, podařilo se Mukařovu ve třicáté páté minutě vstřelit šestou branku a situace zelenočerných tak začala být kritickou. Vrátit svůj tým zpět do utkání dostal v poslední minutě Matěcha, ovšem při trestném střílení na brankáře domácích nevyzrál. Po dvou třetinách tak jeho tým prohrával s domácím Mukařovem stále 6:2.

Poslední dvacetiminutovku začali turnovští dohráním přesilové hry, ale ani ta kontaktní branku nepřinesla. Jeho hráči se navíc v zápětí museli opět přesunout do obrany a tak se snaha o obrat utkání začala jevit při nejmenším složitou. V rozmezí čtyřicáté sedmé a jednapadesáté minuty se navíc domácím podařilo svému soupeři zasadit další tři rány a o vítězi střetnutí jak již bylo prakticky rozhodnuto. Poslední malá naděje přišla s druhým trestným střílením hostů, ale jejich nelichotivá bilance v této disciplíně pokračovala a přestupek domácích tak zůstal znovu bez potrestání. Na tomto faktu nic nezměnila ani následná početní výhoda, která paradoxně skončila desátou brankou v turnovské síti. Následovaly další dva rychlé góly Mukařova a sedm minut před koncem tak florbalisté z Českého Ráje prohrávali již o deset branek. Korekce výprasku přišla až v padesáté šesté minutě po přesném zásahu obránce Hejduka a o minutu později díky pěkné střele ze vzduchu od Matyse. Poslední slovo si v závěru ještě rezervovali domácí, kteří využili přesilovou hru a dali tak výsledku konečnou podobu. Po porážce 13:4 tak naši florbalisté klesli na čtvrtou pozici, o dva body za svým dnešním soupeřem. Do konce základní části zbývají pouhá dvě utkání a ve hře je stále i třetí příčka, proto musí turnovský tým na vysokou porážku rychle zapomenout a všechny své síly vrhnout do zbylých zápasů s Českými Budějovicemi a  Královým Dvorem.

Komentář trenéra domácích Tomáš Velechovského: „Do pětapadesáté minuty zodpovědná obrana a klid na hokejkách. Dařila se nám koncovka. Tyto věci si přeneseme do play-off a na ostatních zapracujeme. Děkuji hráčům i soupeři.“

Komentář trenéra hostů Jana Kováře: „Soupeři byli rychlejší a lepší na míčku. Prohrávali jsme příliš osobních soubojů. Nepředvedli jsme prakticky nic a po zpackané první třetině už bylo těžké v zápase cokoliv udělat. Gratulujeme soupeři k vítězství a pořadatelům děkujeme za dobře odpořádané utkání.“

SESTAVA: Horáček, Suchomel – Matěcha, Havlín, Hejduk, Vitásek – Palatínus A., Palatínus V., Seidl, Matys, Pala, Erler

Počet komentářů: 34 | Přidat komentář