Elévky si vezou z Brno Open Game zlato!

Elévky zaznamenaly obrovský úspěch na turnaji Brno Open Game a přivezly si domů zlaté medaile.

O víkendu se turnovské holky společně s libereckými zúčastnily jednoho z největších mládežnických turnajů Brno Open Game, v kategorii elévek. Snažíme se umožnit holkám užít si atmosféru těchto velkých turnajů a díky regionální spolupráci se nám to daří. Mají možnost poměřit síly s týmy, které v sezóně nepotkávají.

Celkem nás čekalo šest zápasů, plus jeden nadstavbový o celkové umístění. Po náročné cestě, kterou jsme absolvovali den předem, jsme turnaj zahájili zápasem s loňskými vítězkami FBŠ Hattrick Brno. Po trochu nervózním začátku zápasu, kdy se holky rozkoukávaly, se nám povedlo vstřelit vedoucí branku. Holky postupně zvyšovaly tempo a ztrácely počáteční ostych. Pohybem a krásnými kombinacemi soupeřky přehrávaly a dařilo se i střelecky, nakonec zvítězily 5:0. Dalším týmem byly holky z Bulldogs Brno, další z adeptů na dobré umístění. Tento zápas byl jedním z nejnapínavějších. Hned v úvodu jsme obdrželi rychlou branku, na kterou jsme po hezké kombinaci brzy odpověděli. Zápas se nám podařilo otočit a dostat se do vedení o tři branky, ale zde ukázal tým Buldoček svou kvalitu a do poločasu dokázal snížit na rozdíl jediné branky a hned v úvodu druhé poloviny dokonce vyrovnat. Přesto naše holky pokračovaly v poctivé práci na hřišti a díky tomu soupeř dělal drobné chyby, čehož se nám podařilo využít a holky si vzaly vedení nazpět. V závěru zápasu jsme proměnili ještě trestné střílení, což nás uklidnilo a i přes závěrečný tlak soupeřek holky zápas dovedly k vítěznému konci 6:4. Poté následoval tým K1 Florbal Židenice, tento zápas byl jednoznačně v naší režii a holky si s chutí zastřílely. Konečné skóre se zastavilo na 11:0. Ovšem poté následovaly soupeřky, které všechny ostatní převyšovaly zejména svými kombinacemi a dovednostmi, a to FBS Olomouc. Do zápasu jsme vstoupili ve vlažném tempu a než jsme se rozkoukali, tak už na konci druhé minuty jsme prohrávali o tři branky. Soupeřky navyšovaly náskok a do druhého poločasu jsme nastupovaly za stavu 6:1 pro Olomouc. Do druhého poločasu již nastupovaly všechny hráčky, které měl tým Olomouce s sebou. My jsme přidali na důrazu a pohybu, díky tomu se hra poměrně vyrovnala a vstřelili jsme několik branek, ale nakonec jsme soupeřkám podlehli 4:9. Poslední zápas dne jsme odehráli proti týmu z Polska UKS Gródek. Na obou týmech byla vidět únava po náročném dni, takže tomu odpovídalo i tempo hry, které bylo spíše pomalé a vzhledem k velké nezkušenosti soupeřek, dopadl zápas naším vítězstvím 14:1.

Druhý den se už začínalo rýsovat pořadí v tabulce, na základě které se určovalo pořadí jednotlivých týmu. Zbývaly nám odehrát ještě dva zápasy a bylo jasné, že pokud je zvládneme, tak se nemusíme ohlížet na výsledky ostatních týmů a postoupíme z druhého místa do finále. Už na předzápasovém rozcvičení bylo vidět, že holky chtějí jít naproti úspěchu. První zápas dne odehráli proti týmu Orel Uherský Brod. Holky nepřipustily komplikace a z volného úderu se jim podařilo z poloviny hřiště otevřít skóre tohoto zápasu. Následná gólová smršť se zastavila na konečném výsledku 14:0. Před posledním zápasem s Hornets Brno bylo již jasné, že si holky zahrají finále, bez ohledu na to, jak dopadne tento zápas. Holky nechtěly zápas vypustit, ba naopak potvrdit, že zaslouženě patří do finále. To se jim bezezbytku povedlo a výhra 7:0 potvrdila postup do finále. K finálovému zápasu jsme nastupovali proti do té doby neporažené FBS Olomouc, která měla úctyhodné skóre 86:7. Účast ve finále byla pro nás již splněním cíle, proto jsme mohli jen získat. Soupeř již počítal s hladkým průběhem, což se ale spletl. Poučeni z chyb, které jsme udělali v prvním vzájemném zápase, jsme si nenechali utéct začátek, obětavostí a nasazením jsme byli najednou vyrovnaným soupeřem. Po prvním poločase na světelné tabuli svítilo skóre 0:0, což asi nikdo nečekal a hlavně to nečekaly soupeřky. V druhém poločase se již začala projevovat mírná nervozita na straně Olomouce, přihrávky a kombinace nebyly tak přesné a naše výtečně chytající brankářka zvyšovala tlak na soupeřky. Naší aktivní hrou, kdy jsme se nesnažili jen bránit, se nám podařilo vstřelit vedoucí gól. Soupeřky vynaložily všechny síly, aby vyrovnaly. Tlak, který na nás vyvinuly, byl obrovský. Nakonec se jim 30 sekund před koncem podařilo vyrovnat. Vítězný gól v normální hrací době již nepadnul, tak přišly na řadu nájezdy. Tuto loterii nakonec holky zvládly na výbornou a mohly slavit zasloužené vítězství.

Všichni odvedli maximum co mohli. Obě brankářky zachytaly výborně, všechny holky si daly branku, obětavě bránily, prostě si všechno sedlo. Vyhnula se nám zranění, což bylo také velmi důležité.

Holky gratulujeme!

Turnaje se zúčastnily: Anička Staňková, Verunka Cidlinská, Kristýnka Hujerová, Sandra Hujerová, Síma Pajkrtová, Valča Mužíčková, Vanes Mužíčková (Turnov); Bětka Frontzová, Justýnka Jinochová, Terka Hypšová (Liberec)