Muži po sestupu z Národní ligy bojovali v uplynulé sezoně v Divizi. Jak se jim dařilo? Jaké poznatky si tým přenáší do sezony nadcházející a jaké jsou týmové ambice? Více v rozhovoru s hlavním trenérem mužů, Tomášem Jiránkem.
Rozhovor s jednou z nejúspěšnějších turnovských odchovankyň, Leonou Müllerovou - medailistkou z MS juniorek a dlouholetou hráčkou Extraligy žen.
K florbalu jsem se dostala na základní škole, kde ho hrála moje spolužačka a na tělesné výchově, kde jsme ho zkoušeli.
Od mala jsem měla průpravu hodně sporty a byla jsem hodně komplexní. Florbal mi sedl na první dobrou. Chtěla jsem hrát nejprve fotbal a hokej, ale tyto sporty doma bohužel neprošly a florbal to skvěle nahradil.
První sezona v Liberci byla velice náročná, úplně jiná dávka tréninků a zápasů než na co jsem byla zvyklá. Sezona byla skvělá, nabrala jsem spousty zkušeností od starších holek, to mě velice posunulo.
Tím, že nás bylo v Liberci několik, bylo to pro všechny mnohem jednodušší. Cítili jsme se tam dobře už od začátku, všechno bylo jednodušší a skvěle nás tam přijmuli. Turnovská stopa je pod titulem zapsaná velkou částí.
Do reprezentace jsem nakoukla už v roce 2011, kdy jsem jela na první reprezentační akci rovnou na eft do Finska. Dozvěděla jsem se o tom od naší liberecké trenérky Lenky Bartošové, která byla zároveň asistentkou v reprezentaci juniorek.
V reprezentaci jsem byla už na konci cyklu starších holek, kde mi místo na MS uteklo o kousek. Následující cyklus jsem už byla v základní nominaci, kde jsem byla členkou první lajny.
Turnaj probíhal skvěle od začátku až do konce. Parta, která do Polska jela, si sedla a měli jsme nejvyšší ambice. Bronzová tečka byla odměnou pro celý tým za 2 roky těžké práce a příprav.
Potřebovala jsem nový náboj a změnu prostředí. Šla jsem do týmu, kde jsem měla kamarádky a spoluhráčky z reprezentace.
Nabídky jsem měla ještě asi 2 nebo 3, taktéž do pražských týmů.
Do ciziny jsem nikdy nechtěla jít, je to přeci jen amatérský sport a stála jsem nohama na zemi.
Měla jsem výhodu, že ve škole kam jsem chodila nebylo moc sportovců a dali mi skvělý individuální plán. Tréninky v Praze jsem měla převážně čtvrtek a pátek, zbytek individuálně.
Pauza byla jak kvůli maturitě, tak i ze zdravotních důvodů. Lehce tam taky hrálo roli vyhoření.
Florbal mi začal chybět, ale lákala mě hlavně super parta lidí a ne ambice, a to Jičín splnil na jedničku. Florbalem jsme se bavili a mělo to úplně jiný náboj.
Tato pauza byla neplánovaná, ale bohužel se zase objevily zdravotní problémy, které mi bohužel nedovolily hrát.
Florbal v Turnově byl skvělý a bavilo mě to i přesto, že úroveň byla nižší. Mohla jsem si zkoušet věci, které jsem se bála dělat v extralize. Nejlepší na tom ale bylo, že jsme se sešly holky, se kterými jsem hrála jako malá.
Jičín nesestoupil! V Jičíně se další extraligová sezóna nepřihlásila z důvodu náročných podmínek Českého florbalu a vysokých finančních nákladů. Tým v Jičíně byl pro mě srdeční záležitost, takže jinam už nejspíš nepůjdu. Moje cesta povede maximálně do Turnova nebo do Jičína a na letní turnaje.